×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
20. jūnijs, 2013
Drukāt

VKKF divos konkursos sadala teju 40 000 latu

foto - Letafoto - Leta

Noslēdzoties Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) mērķprogrammai “Radošo industriju pilotprojektu konkurss” un “Dizaina un arhitektūras nozares eksportspējas veicināšana”, fonds projektu īstenošanai atvēlējis 39 887 latus.

Mērķprogrammā “Radošo industriju pilotprojektu konkurss” kopumā tika iesniegti 76 projekti ar kopējo pieprasīto summu 369 706 latiem, bet konkursa kārtībā atbalstīti četri projekti par 19 887 latiem, aģentūru LETA informēja VKKF preses sekretāre Jana Vērdiņa.

Ar 5000 latu lielu finansējumu atbalstīti trīs projekti – “Latvian Art Gallery (Lagallery)”, “JUBKA dizaina mēbeles” un “Stand.nu (Eko dizaina stendu apdrukas programmatūras izveide interneta vidē)”, bet 4877 latu lielu atbalstu guvis projekts “Muzeju krājumu konvertēšana datorspēlēs”.

Šīs mērķprogrammas mērķis bija atbalstīt jaunrades projektus un inovācijas kultūras radošo industriju jomā, kam ir potenciāls radīt produktus ar augstu pievienoto vērtību, finansējot produktu vai pakalpojumu, arī biznesa ideju, izstrādi.

Novērtējot mērķprogrammas konkursa lietderīgumu, atdevi un ņemot vērā konkursā iesniegto pieteikumu kvalitāti, konkursa komisija rekomendēja VKKF padomei piešķirt finansējumu mērķprogrammas “Radošo industriju pilotprojektu konkurss” projektu konkursā četriem iesniegtajiem projektu pieteikumiem 19 887 latu apmērā.

VKKF iecerējis šajā mērķprogrammā atkārtoti izsludināt konkursu, pirms tam iestrādājot konkursa nolikumā papildus prasības, lai veicinātu lielāku iesniegto pieteikumu kvalitāti.

Konkursa komisijā darbojās Žanete Jaunzeme-Grende, Una Klapkalne, Signe Adamoviča, Mārtiņš Krūtainis, Agnese Hermane, Māra Ābele un Dāvis Sīmanis.

Savukārt mērķprogrammā “Dizaina un arhitektūras nozares eksportspējas veicināšana” kopumā tika iesniegti 16 projekti ar kopējo pieprasīto summu 82 827 latiem, bet konkursā atbalstīti astoņi projekti ar 20 000 latiem.

Šīs programmas mērķis ir atbalstīt dalību starptautiskās izstādes, ceļojošo izstāžu veidošanu, reprezentatīvu (digitālu) datu bāzes veidošanu, kā arī projektus, kas veicinātu Rīgas kā kultūras galvaspilsētas atpazīstamību dizaina un arhitektūras jomā.

Konkursa rezultātā 7000 latu piešķirti Latvijas valsts ekspozīcijai 14.Venēcijas arhitektūras biennālē 2014.gadā, 4400 lati – projektam “Gada balva dizainā 2013”, 2000 lati novirzīti projektam “Ilgtspējīgu Latvijas arhitektūras objektu, projektu un ideju popularizēšana Latvijā un pasaulē”, 1800 lati – projektam “Parīze 2014”, 1560 lati paredzēti arhitektūras nozares eksportspējas veicināšanai, 1540 lati – Starptautiskās dizaina izstādes “Dizaina sala 2013” (“Design isle 2013”) konceptuālās un vizuālās identitātes izstrādei un realizācijai, 1000 latu – Latvijas vidējo profesionālo un augstāko mācību iestāžu ekspozīciju starptautiskajā izstādē “Dizaina sala” tehniskajam nodrošinājumam, bet 700 lati atvēlēti zinātniski praktiskajai konferencei “Dizaina sala”.

Konkursā iesniegtos projektus vērtēja žūrija, kurā piedalījās Uģis Bratuškins, Liene Kuplā, Ilze Začeste, Anita Antenišķe, Anita Grase, Una Sedleniece, Juris Mitenbergs.

VKKF padomes locekle Māra Ābele atzīst, ka mērķprogrammā “Dizaina un arhitektūras nozares eksportspējas veicināšana” iesniegtie projekti ir kvalitatīvi sagatavoti. Primāri atbalstīti tie projekti, kas atbilda visas nozares eksportspējas veicināšanai, nevis individuālu uzņēmēju ieiešana eksporta tirgū. Programmā iesniegto pieteikumu pieprasītais finansējums liecina, ka ir nepieciešamība pēc šādas programmas, pirmais mēģinājums radīt šādu konkursu ir izdevies veiksmīgs, un būtu vērts turpmākajos gados VKKF šo mērķprogrammu saglabāt.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+