×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
27. maijs, 2016
Drukāt

VKKF Latvijas simtgades svinībām sadala pusmiljonu eiro (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammā “Latvijai – 100” atbalstīti 58 projekti, kuru realizēšanai atvēlēti 503 770 eiro, liecina VKKF informācija.

Lielākā konkursā piešķirtā summa ir 35 000 eiro, kas piešķirti Latvijas Mūzikas informācijas centram “Latvijas skaņa/21.” nacionālās ierakstu kompānijas “Skani” ieskaņojumu starptautiskai distribūcijai.

Savukārt 30 000 eiro finansiāls atbalsts sniegts trīs projektiem – biedrībai “Next” projekta “Tu.Esi.LV Latvijas simtgadei” īstenošanai, biedrībai “Ziemeļu puse” dokumentāli vēsturiskam televīzijas ciklam “Gadsimta adreses” un “Latvijas Laikmetīgās mākslas centram” starptautiskai laikmetīgās mākslas izstādes un sarunu darbnīcas “Plīvošana ar pilsētām (ceļvedis arhipelāga ceļotājiem)” īstenošanai.

Ar 20 000 eiro atbalstīts “Jura Podnieka studijas” projekts “Simtgadnieka DNS” un biedrības “United Emotions” izrāžu cikls “Latvijai no 1 līdz 100”, bet 19 000 eiro atvēlēti pašvaldības aģentūrai “Cēsu kultūras un tūrisma centrs” galda spēlei “Latvijai 100!”, savukārt 18 000 eiro piešķirti Latvijas Radio projektam “Latvisks deserts jeb Rupjmaizes kārtojums – kamermūzikas un simfonisko miniatūru spirgta izlase jaunos ierakstos un raidījumos. 1.kārta “Instrumentālā kamermūzika””.

Biedrības “Vivat!” iesniegtais projekts “Tev būs lidot – latvieši kā lidotāju tauta aviācijā un mākslā” atbalstīts ar 16 200 eiro, bet 15 000 eiro atbalsts sniegts pieciem projektiem – “Vides filmu studijas” multimediālam projektam “Latvija mūža garumā”, biedrībai “Eiropas latviešu apvienība” reģionālo kultūras svētku Britu salās Latvijas simtgadei rīkošanai, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijai Baltijas akadēmiju orķestrim, Latvijas Kultūras akadēmijai projektam “Latvijai 200. Latvijas Kultūras akadēmijas futūrisma manifests” un Kuldīgas Mākslinieku rezidences Lielzemes muzejam.

Ar 10 000 eiro VKKF atbalstījis divus projektus – “Producents.LV” projektu “Rokopera “Lāčplēsis” – uzvedums ar simfonisko orķestri” un biedrības “Kim?” 13.Baltijas triennāles 2018.gadā pirmā posma sagatavošanu, savukārt 9000 eiro liels atbalsts piešķirts trīs projektiem – Latvijas lauku tūrisma asociācijai “Lauku ceļotājs” septiņu Latvijas valstiskuma veidošanās ceļu Latvijas izzināšanai un apceļošanai, “Premium Art” koncertuzvedumam “Vij, Dieviņ(i), zelta viju!” un biedrības “Rīgas skeitborda skola” projektam “Brīvības vēstneši”.

Konkursā finansiāls atbalsts piešķirts dažādiem projektiem, tostarp rakstu sērijai “Šajā dienā pirms 100 gadiem” interneta žurnālā “Satori.lv”, paaudžu debatēm par Latvijas nākotni, animācijas filmai “Latvijas karoga stāsts”, dokumentālai filmai “Cēsu kaujas. Pagrieziena punkts Latvijas vēsturē”, uzvedumam “Suitu kāzas”, grafikas mākslas festivālam “Spēka zīmes Latvijai”, Latgales mākslas svētkiem “Krāsas karogā”, Latgales kongresa simtgades pasākumiem Latgales vēstniecībā “Gors”, Latvijas brīvības cīņas – 11.novembra kaujas rekonstrukcijai un Vilhelma Purvīša dzimto māju atdzimšanai.

Jau ziņots, ka konkursa komisiju veidoja pieci Kultūras ministrijas deleģēti pārstāvji – Latvijas valsts simtgades radošās padomes locekle Madara Peipiņa, radošās grupas “Orbīta” pārstāvis Artūrs Punte, Latvijas Institūta vadītāja Aiva Rozenberga, kultūras ministres padomniece Selga Laizāne un Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroja projekta vadītāja Rita Dementjeva.

Tāpat darbam ekspertu komisijā bija apstiprināti četri VKKF padomes deleģēti pārstāvji – Kristīne Ābele, Jānis Puriņš, Zane Kreicberga un kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK).

Mērķprogrammas “Latvijai – 100” mērķis ir nodrošināt Latvijas valsts simtgades svinību daudzveidīgu, kvalitatīvu kultūras pasākumu un norišu sagatavošanu un īstenošanu atbilstoši Latvijas valsts simtgades vēstījumam “Es esmu Latvija” un Latvijas valsts simtgades svinību sagatavošanas programmai.

Šajā VKKF finansētajā programmā bija paredzēts atbalstīt projektus, kas ar radošiem līdzekļiem un aktīvu sabiedrības līdzdalību paplašina zināšanas un izpratni par Latvijas valstiskuma būtību, tā tapšanas vēsturi un priekšnoteikumiem, tostarp atklājot kultūras lomu nācijas un valsts veidošanās procesā.

Paredzēts finansiāli atbalstīt projektus, kas radošiem līdzekļiem godina Latvijas valsts un valstiskuma tapšanā nozīmīgas personības un cilvēku grupas, kas dažādos laikos ziedojušas savu dzīvi un dzīvību, savas zināšanas un talantus Latvijai un tās uzplaukumam.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Interesanti, kā šo atbalstīto un daudzo neatbalstīto projektu veidotāji jūttas, zinot, ka viena koncerta lampām KM un Brikmanis taisās škērdēt vismaz miljonu (un tas vēl tiek pasniegts kā milzīga piekāpšanās)? Tāpat skaidrs, ka neviens nevienam neko skaļi neteiks, jo zina, ka Melbārde atriebsies, bet tomēr interesanti, kā viņi jūtas.

Draugiem Facebook Twitter Google+