×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
28. jūlijs, 2015
Drukāt

VKKF mainīsies četru nozaru ekspertu komisiju priekšsēdētāji

Daiņa Bušmaņa fotoDaiņa Bušmaņa foto

Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) padomē mainīsies četru nozaru ekspertu komisijas priekšsēdētāji.

Kultūras mantojuma nozares ekspertu komisijas priekšsēdētāja turpmāk būs Kristīne Ābele, kura strādā Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijā, savukārt Vizuālās mākslas nozares ekspertu komisiju turpmāk vadīs Inga Brūvere, kura darbojas fotogrāfijas jomā un organizējusi “Rīgas fotomēneša” pasākumus, kā arī citas izstādes.

Filmu mākslas nozares ekspertu komisijas priekšsēdētājs būs studijas “Rija” vadītājs Vilnis Kalnaellis, bet Dizaina un arhitektūras nozares ekspertu komisiju vadīs Latvijas Arhitektūras muzeja vadītāja un žurnāla “Dizaina Studija” redaktore Ilze Martinsone.

Kā norādīts Kultūras ministrijas valdībā iesniegtajos dokumentos, ekspertu komisiju vadītāju maiņa notikusi, jo beigušās iepriekšējo ekspertu pilnvaras.

Papildus šīm pārmaiņām Latvijas Radošo savienību padome nolēmusi kā savu pārstāvi padomē izvirzīt Daigu Šiliņu, kura ir Latvijas Teātra darbinieku savienības vadītāja.

VKKF padome ir augstākā fonda pārvaldes institūcija. Tā lemj par VKKF darbības stratēģiju, nosaka gada prioritātes kultūras projektiem, izsludina un organizē projektu konkursus, sadala fonda līdzekļus kultūras projektu īstenošanai, kā arī saskaņā ar apstiprināto VKKF nozaru ekspertu komisiju nolikumu izveido fonda nozaru ekspertu komisijas.

Padomes sastāvā ir kultūras ministrs, Finanšu ministrijas, Nacionālās kultūras padomes, Radošo savienību padomes, Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvji un katras nozaru ekspertu komisijas priekšsēdētājs. Fonda padomes pilnvaru laiks ir divi gadi. Fonda padomes locekļi VKKF padomē drīkst darboties ne vairāk kā vienu pilnvaru laiku pēc kārtas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+