×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
17. oktobris, 2014
Drukāt

VKKF nākamgad rīkos konkursu trīs mērķprogrammās (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Lai veidotos pārdomātāka un izsvērtāka projektu finansēšanas sistēma, Valsts kultūrkapitāla fonds (VKKF) nākamgad organizēs trīs regulāros projektu konkursus, aģentūrai BNS pavēstīja VKKF pārstāve Jana Vērdiņa.

Šāds lēmums pieņemts VKKF padomes sēdē ceturtdien.

Nosakot nākamā gada finansējuma sadalījuma principu un stratēģiskos mērķus, nolemts, ka nākamgad katra nozare veidos savu mērķprogrammas konkursu profesionālu nevaldības kultūras organizāciju atbalstam.

VKKF 2015. gadā organizēs konkursus mērķprogrammās “Valstiski nozīmīgi kultūras pasākumi”, “Profesionālās mākslas pieejamība reģionos”, “Raiņa un Aspazijas 150 gadu jubileja”, “Latvijai – 100”. Mērķprogrammu mērķi un konkursu nolikumi tiks precizēti nākamajās padomes sēdēs. Par finansējuma sadalījumu regulārajiem projektu konkursiem un mērķprogrammām 2015.gadā VKKF padome lems pēc VKKF budžeta apstiprināšanas.

Padome arī nolēma šogad piešķirt 16 mūža stipendijas. Pieteikumus mūža stipendiju piešķiršanai VKKF pieņems līdz 14. novembrim, bet konkursa rezultāti tiks paziņoti pēc 15. decembra. Padome arī apstiprināja mērķprogrammas “Latviešu oriģinālmūzika” 2. konkursa rezultātus.

VKKF padome arī apstiprināja izmaiņas VKKF Ētikas kodeksā, nosakot ierobežojumus VKKF ekspertu komisiju locekļiem – pilnvaru termiņa laikā eksperti nevarēs pretendēt uz radošo stipendiju, mācību stipendiju, honorāra, algas vai radošo braucienu izdevumu segšanu VKKF konkursos.

VKKF izveidots 1998. gadā, tā mērķis ir veicināt līdzsvarotu kultūras un mākslas nozaru jaunrades attīstību un kultūras mantojuma saglabāšanu valstī atbilstoši valsts kultūrpolitikas vadlīnijām.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Dīvaini gan, godprātīgi eksperti arī līdz šim lēmumam Ētikas kodeksā nekad neatļāvās paši sev kārtot stipendijas, braucienus utt.

Draugiem Facebook Twitter Google+