×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
20. oktobris, 2015
Drukāt

VKKF: Nedienas ar Latvijas Literatūras centru iedragājušas Latvijas literatūras nozari

Foto: LETAFoto: LETA

Režisore Zane Kreicberga.

Nedienas ar Latvijas Literatūras centru (LLC) esot iedragājušas Latvijas literatūras nozari un tajā aktīvajiem cilvēkiem tagad jāmeklē pašiem risinājumi, kā turpmāk pašorganizēties, intervijā aģentūrai LETA sacīja Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) padomes priekšsēdētāja, režisore Zane Kreicberga.

Šis, pēc Kreicbergas teiktā, ir ļoti satraucošs gadījums, jo LLC ir vienīgā tāda mēroga institūcija literatūras nozarē, kas organizēja visai nozarei būtiskas aktivitātes, it īpaši starptautiskās sadarbības jomā – dalību starptautiskos grāmatu tirgos, daiļliteratūras tulkošanu, arī literārā žurnāla “Latvju Teksti” izdošanu un lielu popularitāti guvušos “Prozas lasījumus”.

Tā kā LLC saņēma finansējumu arī no Kultūras ministrijas (KM), tad šobrīd viena cilvēka – LLC vadītāja Jāņa Ogas – negodprātīgas darbības dēļ ir iedragāta uzticība šādu valstiski svarīgu uzdevumu deleģēšanas principam. LLC līgums ar KM ir lauzts, bet literatūras nozarē aktīvajiem cilvēkiem jāmeklē risinājums, kā turpmāk pašorganizēties.

Kreicberga atgādināja, ka fondā projektu atskaites tiek izvērtētas, bet tie, kas tās laikus nav iesnieguši, nedrīkst piedalīties nākamajos projektu konkursos.

Par piešķirtā finansējuma atmaksāšanu var runāt tajos gadījumos, kad kaut kas nav kārtībā juridiski vai ar grāmatvedību, ja projekta vadītājs nevar pierādīt līguma tāmei atbilstošu līdzekļu izlietojumu, vai arī gadījumos, ja projekts netiek realizēts. Kreicberga kā piemēru minēja, ka nesen bija gadījums, kad kāda organizācija lūdza atļauju vienam projektam saņemto finansējumu izlietot citam projektam, jo iecerēto projektu dažādu apstākļu dēļ nevarēja īstenot.

“Mēs neatļāvām, jo VKKF finansējums var tikt izlietots tikai tam projektam, kam tas pēc ekspertu vērtējuma ir piešķirts. VKKF piešķirto finansējumu izmaksā pa posmiem tiem finansējuma saņēmējiem, kas īsteno laika un finanšu ziņā apjomīgus projektus. Katru nākamo līgumā paredzēto maksājumu VKKF veic pēc atskaites saņemšanas,” stāstīja Kreicberga.

Šādi līgumu nosacījumi bija arī LLC projektiem, tieši tāpēc nesen VKKF administrācija varēja konstatēt nopietnus finanšu pārkāpumus LLC darbībā un sākt revīziju. VKKF revīzija LLC kontos uzrādīja iztrūkumu vairāk nekā 73 000 eiro apmērā, kam tur bija jābūt, lai īstenotu VKKF atbalstītos projektus, un par šo summu LLC nav iesniedzis atskaites. VKKF padome 22. oktobra sēdē lems par sadarbības pārtraukšanu ar LLC un VKKF vērsīsies pret LLC vadību likumā paredzētajā kārtībā, lai atgūtu līdzekļus, par kuriem nav atskaišu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+