×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
27. februāris, 2013
Drukāt

VKKF piešķīris naudu Alūksnes muižas parka Mauzoleja ēkas uzlabošanai

foto - publicitātesfoto - publicitātes

Valsts Kultūrkapitāla fonds piešķīris 1350 latu Alūksnes muzeja projektam par Alūksnes muižas parka Mauzoleja arhitektoniski māksliniecisko izpēti un restaurācijas metodikas izstrādāšanu, aģentūrai LETA pastāstīja Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Mauzolejs ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, kas atrodas Alūksnes muižas parka visattālākajā stūrī austrumu pusē. Pašlaik tas ir ļoti sliktā stāvoklī – ēkai ir bojāts jumta segums, sapuvusi koka karnīze, saplaisājušas sienas un akmens pamatne. Lai Mauzoleju saglabātu un atjaunotu, ir jāveic nopietni remontdarbi, bet pirms to uzsākšanas nepieciešams veikt ēkas izpēti, norāda Aploka.

Valsts Kultūrkapitāla fonds projekta īstenošanai nav piešķīris pilnu prasīto summu, bet atvēlējis daļēju finansējumu 1350 latu apmērā, taču kopumā projektā paredzēto darbu īstenošanai nepieciešami 2770 lati, tādēļ, lai Alūksnes muzejs varētu realizēt šo projektu un veikt Mauzoleja ēkas arhitektoniski māksliniecisko izpēti, kā arī izstrādāt restaurācijas metodiku, būs nepieciešams papildu finansējums.

Kā norāda Aploka, muzeja pārstāvji vēl lemj par to, kā risināt radušos situāciju – vai mainīt projekta plānu un izmantot piešķirto summu, vai arī lūgt pašvaldības līdzfinansējumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+