×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
25. janvāris, 2013
Drukāt

VKKF šogad plāno piešķirt 16 jaunas mūža stipendijas

balets15

Valsts kultūrkapitāla fonds (VKKF) līdz martam pieņems pieteikumus jaunu mūža stipendiju piešķiršanai.

Kā liecina fonda mājaslapā publicētā informācija, pieteikumi mūža stipendiju konkursā VKKF tiks pieņemti līdz 1. marta plkst.12.

Šogad paredzēts piešķirt 16 jaunas mūža stipendijas līdztekus jau patlaban 246 mūža stipendijām kultūras un mākslas darbiniekiem.

Kā aģentūrai LETA skaidroja VKKF preses sekretāre Jana Vērdiņa, fonda padome vakar sēdē, pārskatot 2013. gada VKKF budžeta sadalījumu un samazinot regulāro projektu konkursu finansējumu, nolēma par 16 000 latu palielināt finansējumu mūža stipendiju programmai, tādejādi 2013. gadā VKKF padome piešķirs 16 mūža stipendijas astoņās nozarēs izciliem kultūras un mākslas darbiniekiem.

Sākotnēji 2013. gada VKKF budžetā mūža stipendijām tika paredzēti 302 400 lati.

Tiesības pieteikt pretendentus mūža stipendijas saņemšanai ir Kultūras ministrijai (KM), Latvijas Radošo savienību padomei, Latvijas Pašvaldību savienībai, KM padotībā esošām valsts pārvaldes iestādēm, valsts uzņēmumiem un kapitālsabiedrībām, kurās KM ir valsts kapitāla daļas turētāja.

Balstoties uz VKKF nozares ekspertu komisijas atzinumu, lēmumu par mūža stipendijas piešķiršanu pieņem VKKF padome, izskatot katra pretendenta lietu individuāli.

Aizvadītā gada izskaņā VKKF direktors Edgars Vērpe intervijā aģentūrai LETA vēstīja, ka 2013. gadā fonds turpinās izmaksāt esošās stipendijas, bet ar pieejamo finansējumu konkurss jaunu mūža stipendiju piešķiršanai netiks izsludināts.

Viņš iepriekš teica, ka par jaunu mūža stipendiju piešķiršanu varētu lemt tad, kad VKKF gada finansējums sasniegs 6 miljonus latu.

Mūža stipendija 100 latu apmērā katru mēnesi tiek maksāta papildus pensijai un citiem ienākumiem un netiek aplikta ar nodokļiem.

VKKF mūža stipendijas piešķir kopš 1999. gada. No 2010. gada līdz 2012. gadam, krīzes dēļ samazinoties VKKF finansējumam, mūža stipendijas no jauna netika piešķirtas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+