Mobilā versija
+5.3°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
2. decembris, 2014
Drukāt

VKKF varētu veidot īpašu vēstures mērķprogrammu

VKKF logo

Līdz ar Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) modeļa maiņu, tajā varētu tikt izveidota vēsturei veltīta mērķprogramma, otrdien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē pastāstīja kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK).

Viņa pastāstīja, ka programmā veicinātu vēstures pētniecību un tās skaidrošanu sabiedrībai.

Kā norādīja ministre, skaidrojot vēsturi ar kultūras projektu palīdzību – teātri, literatūru, mūziku un mākslu –, būtu iespējams sabiedrībai veidot izpratni par vēsturi un vēsturnieku pētījumiem.

Jau ziņots, ka septembra beigās diskusijā par VKKF darbību Vēstures izpētes un popularizēšanas biedrības pārstāvis Jānis Šiliņš rosināja veidot atsevišķu vēstures nozari, norādot, ka nav skaidra nozare, kurā vajadzētu iesniegt ar vēsturi saistītus projektus.

Kā ziņots, VKKF modeli varētu daļēji atjaunot ar piecu gadu pārejas posmu līdz 2020.gadam. Kā iepriekš pastāstīja Melbārde, par VKKF modeļa maiņu diskusijās par valdības deklarāciju bijušas visspraigākās diskusijas.

Iepriekšējā budžeta ietvara likumā VKKF nākamgad paredzēti papildu 1,44 miljoni eiro.

Pievienot komentāru

Bobs Dilans nosūtījis pateicības runu nolasīšanai Nobela balvu ceremonijāAmerikāņu dziedātājs un dziesmu autors Bobs Dilans neapmeklēs šonedēļ Stokholmā gaidāmo Nobela ceremoniju, lai saņemtu viņam piešķirto Nobela prēmiju literatūrā, taču nosūtījis
Draugiem Facebook Twitter Google+