×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
15. aprīlis, 2016
Drukāt

VKPAI: Ugunsgrēkā būtiskākā bojātā vērtība ir Okupācijas muzeja ēkas apšuvums (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Ugunsgrēka sekas Latvijas Okupācijas muzejā, kur dega jumta un ārsienas daļa 15-20 kvadrātmetru platībā.

Šīs dienas ugunsgrēkā cietis Latvijas Okupācijas muzeja ēkas apšuvums, kas Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas (VKPAI) ieskatā ir būtiskākā bojātā vērtība.

Kā aģentūrai LETA stāstīja inspektors Aivars Siliņš, lai apsekotu ugunsgrēkā cietušo ēku, viņš nav ticis tuvāk par norobežojošo zonu, tādēļ pašlaik ir tikai daļējs priekšstats par nodarītajiem postījumiem.

Apsekojot teritoriju, Siliņš secinājis, ka daļu no ēkas apšuvuma Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki, veicot ugunsgrēku likvidēšanas darbus, ir noplēsuši nost. “Tie ir īpaši izgatavoti elementi, kas VKPAI skatījumā ir ēkas lielākā vērtība. Patlaban gan nav skaidrs, vai noņemtie elementi ir bojāti. Tam būs nepieciešams detalizētāks apsekojums,” skaidroja Siliņš.

Latvijas Okupācijas muzeja ēka nav iekļauta Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā, tādēļ VKPAI lielāku uzsvaru liek tieši uz ēkas fasādi.

Inspektors pieļāva, ka nākamnedēļ VKPAI sazināsies ar ēkas īpašniekiem, lai sarunātu iespēju aplūkot ugunsgrēkā cietušos bēniņus. Viņaprāt, iekštelpu apsekošana varētu arī sniegt lielāku priekšstatu par ēkas fasādes bojājumiem.

Jau ziņots, ka šodien Okupācijas muzejā ēkā, Latviešu strēlnieku laukumā, izcēlās ugunsgrēks.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja VUGD preses pārstāve Viktorija Gribuste, informāciju par dūmiem, kas nāk no Okupācijas muzeja ēkas, VUGD saņēma plkst.11.30. Plkst.12.25 ugunsgrēks tika lokalizēts. Kā pēc tam žurnālistiem pastāstīja notikuma vietā strādājušais VUGD pārstāvis Artūrs Putrālis, degšanas platība bija neliela. Dega ēkas jumts un ārsienas daļa 15-20 kvadrātmetru platībā.

Pēc ugunsdzēsēju rīcībā esošās informācijas, ēkā netika veikti nekādi būvniecības darbi, tajā nebija arī nekādu būtisku materiālo vērtību. Ugunsgrēka rezultātā ēkas konstrukciju stabilitāte nav apdraudēta.

Ugunsgrēks Okupācijas muzeja ēkā, spriežot pēc sākotnējās notikuma vietas apskates, varētu būt izcēlies elektroinstalācijas bojājumu dēļ, taču precīzus ugunsgrēka izcelšanās iemeslus izmeklēšanā skaidros Valsts policija.

Saistībā ar ugunsgrēku Okupācijas muzejā ir sākts kriminālprocess. Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma 18.nodaļas – par noziedzīgu nodarījumu pret īpašumu. Tāpat noteiktas ekspertīzes, lai noskaidrotu ugunsgrēka izcelšanās iemeslus, skaidroja Valsts policijas preses pārstāve Diāna Lūkina.

Okupācijas muzeja ēku VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) ir apdrošinājuši par 1,2 miljoniem eiro bez pievienotās vērtības nodokļa. Ēka ir apdrošināta apdrošināšanas sabiedrībā “Ergo”.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Muzeja saimnieki nevar atbilstoši pieskatīt esošo ēku , bet nebeidz vien kalt paplašināšanas plānus.

  2. Kopš kura laika kremļa troļļi sauc sevi par latviešiem ???

  3. Nojaukt vajag šo Padomju laiku kasti! Šo muzeju, kurš mums lielākai daļai šodienas Latviešu vispār neinteresē, šī “muzeja” krātuvi vajag pārcelt uz citām telpām. Tur kautkur aiz Centrāl tirgus! Šodien, jau vakar, klausoties par Latvijas radio 1, sarunu ar šī muzeja tur kautkādu vadītāju, gribas viņam un citiem, pateikt! ka šī kaste ar visām tām zelta, dimanta sienas plāksnēm ir jāaizvāc prom no Vecrīgas sejas! Kā šis vīrieties izteicās “Nākotnes muzejs”! Pilnīgs absurds! Kādas nākotnes! Pēc dažiem gadiem visi tie Muzeja fani, ķelli noliks! Un nekādā gadījumā nevajag Iemūžināt šo Padomju laiku kasti, būdu, Vecrīgas sejā! Mūsu, vai jauno paaudžu ikdienā! Tad vēl uzstutējiet blakus Ļeņina pieminekli! Bet labāk arī Staļinu! Tas būs pierādījums visam! Jā, vēl Pētera Pirmā statuju. Uz zirga! Un galu galā, Latvija nemaz nav Latviešu zeme! beigu baigās izrādās! (tur Kurzemes galotnē, Līvu daļa, tā bija kādreiz uz mirkli Latviešu puse! un viss!) tā ir, bija, pēdejos 100 gados un paliks Krievijas zeme, daļa no tās! Un tagad, rīt vēl arābi, musulmaņi ieplūdīs Latvijā. Tākā neizbēgamas ir Mošeju celtniecības Latvijā! Islamistiem vajadzēs kur vairākas reizes dienā lūgt savu allahu! Bet šī kaste ir Momentāli jānojauc Vecrīgas centrā! Viņa tur Pinīgi neiederas! Šo muzeju, ja kādam viņš ir vajadzīgs, ie jāpārceļ kautkur uz Rīgas centra nomali! Kuriem tā informācija ļoti interesēs, tie varēs aizbraukt un apmeklēt šīs telpas!

Draugiem Facebook Twitter Google+