Latvijā
Politika

VL-TB/LNNK gatava runāt ar abiem potenciālajiem premjera amata kandidātiem0

Foto: Edijs Pālens/LETA

Pašlaik no sākotnēji izskanējušajiem trim premjera kandidātiem diviem vēl ir iespējas tikt nominētiem, un Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai'”/LNNK (VL-TB/LNNK) ir gatava ar viņiem runāt, aģentūrai LETA sacīja partijas priekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Sākotnēji Valsts prezidents Raimonds Vējonis vērtēja trīs premjera amata kandidātus – Jāni Bordānu (JKP), Aldi Gobzemu (KPV LV) un Arti Pabriku (AP). Prezidents nominēja Bordānu premjera amatam, tomēr viņam neizdevās vienoties par valdību ar potenciālajiem partneriem. Līdz ar to pašlaik izredzes tikt nominētiem ir Gobzemam un Pabrikam, tomēr “KPV LV” un Jaunā konservatīvā partija (JKP) jau pauda, ka Pabrika valdībā nestrādās.

Dzintars, komentējot valdības veidošanu, pauda pārliecību, ka pašlaik no sākotnēji izskanējušajiem trim premjera kandidātiem diviem vēl ir iespējas tikt nominētiem un gūt stabilu vairākumu. Nacionālā apvienība gatava ar abiem kandidātiem apspriest viņu redzējumu par vairākuma nodrošināšanas iespējām, prioritārajiem valsts uzdevumiem, kā arī iespējām aizstāvēt VL-TB/LNNK vēlētāju intereses, uzsvēra Dzintars.

Kā ziņots, turpinoties partiju centieniem izveidot jaunu valdību, Valsts prezidents vismaz sākotnēji premjera amatam vērtēs divu “jauno” partiju nominētos kandidātus – Gobzemu un Pabriku.

Vēlētāji vēlēšanās vairāk ir izvēlējušies “jaunās” partijas, tāpēc mana pirmā izvēle par premjera amata kandidātu bija starp šīm partijām, izvēli pirmo Ministru prezidenta nomināciju uzticēt JKP līderim Bordānam LTV “Rīta panorāmā” skaidroja Vējonis. Pirmajam kandidātam izveidot valdību nav izdevies, bet tālāk izvēle sākotnēji notikšot starp Gobzemu un Pabriku.

LA.lv