×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
25. jūnijs, 2015
Drukāt

VL-TB/LNNK aicina ģenerālprokuroru izvērtēt iespēju sākt procedūru pilsonības atņemšanai Girsam (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) Saeimas frakcija nosūtījusi ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram vēstuli, kurā lūgts izvērtēt iespēju griezties tiesā ar prasību atņemt Ilarionam Girsam Latvijas pilsonību, kā arī normatīvajā regulējumā noteiktajā kārtībā sākt kriminālprocesu pret viņu.

Aicinājums ģenerālprokuroram tapis, atsaucoties uz 16.jūnijā portālā “youtube.com” publicēto video, kurā partijas “Par dzimto valodu” pārstāvis Girss apzināti sadedzina Latvijas pilsoņa pasi, demonstrējot savu nievājošo attieksmi pret valsti, liecina VL-TB/LNNK preses sekretāres Lailas Ozoliņas sagatavotā informācija.

Šī rīcība ir tikai viena no pēdējām epizodēm Girsa pastāvīgi realizēto aktivitāšu skaitā, kas tiek mērķtiecīgi un publiski īstenotas, lai kurinātu nacionālo naidu, uzsver nacionālā apvienība. Šādas aktivitātes mērķtiecīgi veido krievvalodīgo sabiedrības daļas neapmierinātību pret Latvijā pastāvošo iekārtu un valsti kopumā, kas pēc būtības ir vērsta uz Latvijas valstiskās iekārtas graušanu, tādējādi realizējot Krievijas politikas intereses Latvijā, norāda politiskā spēka pārstāvji.

Jau vēstīts, ka Girss sadedzinājis savu pasi un solījis atteikties no Latvijas pilsonības.

“Arī Gandijs, cīnoties par Indijas brīvību, sadedzināja savu pasi,” aģentūrai LETA sacīja Girss, kurš internetā izvietojis video, kurā redzams, kā viņš dedzina Latvijas pasi.

Viņš skaidroja, ka Latvijas pilsoņa pases dedzināšanas akts ir protests pret Latvijā īstenoto nepilsoņu politiku. Girss apgalvoja, ka šāds gājiens neesot viņa “publicistiskā ekspresija”, bet gan attālināšanās no “Latvijā pastāvošā rasisma”.

Kā ziņots, Valsts policija (VP) vērtēs Girsa rīcību, sadedzinot savu pasi, aģentūrai LETA pastāstīja policijas preses pārstāvis Toms Sadovskis. Par šo gadījumu VP sāka administratīvo lietvedību.

Drošības policijā (DP) aģentūrai LETA skaidroja, ka pašlaik spēkā esošais tiesiskais regulējums par pases tīšu iznīcināšanu paredz tikai administratīvu, nevis kriminālatbildību. Līdz ar to šī gadījuma izmeklēšana ir tiesību aizsardzības institūciju, nevis DP kā valsts drošības iestādes kompetencē. Pase nav uzskatāma par valsts simbolu Krimināllikuma panta “Valsts simbola zaimošana” izpratnē.

Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā ir noteikts, ka par tīšu personu apliecinoša dokumenta bojāšanu var uzlikt naudas sodu līdz trīsdesmit piecu eiro apmērā.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Auklēšanās ar potencionāliem terorisma iedvesmotājiem. Kā būtu jadara. Pirmā pakāpe, Apzināšana,Aizturēšana un personas Informēšana ir jau darīta.. dzeltenā kartiņa.Otrā pakāpe ,brīdināšana par varbūtējām sekām sarkanā kartiņa Trešā pakāpe ,aizturēšana un arests ar nometinājuma vietu ,bez tiesībām sazināties ,sa\nemt korespondenci utt. gadi-10 nometinājuma vietā. Policijas kontrole ,elektroniskā aproce utt. mazākā atkāpe un reāls četrustūru cietums.

  2. Ja jau demonstratīvi sadedzina Latvijas pilsoņa pasi,kas starp citu ir valsts īpašums,tad tas nozīmē,ka viņam šī pilsonība nemaz nav vajadzīga! Atliek vien to juridiski noformēt!

  3. Glups cilveecinsh,Bet, laikam jau ;kaads;ietekmee….Nav saprotams,ko,DP ;aukleejas; ar taadiem? Vinji , traucee gan valdiibai,gan sabiedriibai,gan vispaar kopumaa! Skumji,ka,naidiigi elementi,visur ;iefiltreejushies; traucee visai normaalai sabiedriibai! Pie velna taadus, un miers!

  4. kuru rasi tad aizskar viņa pieminētais “rasisms”? Nu glups cilvēciņš…

  5. Nu ļoooti bezzobaini,tāpēc ir kā ir-kauns likumdevējiem!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+