×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
29. marts, 2018
Drukāt

VL-TB/LNNK aicina Vējoni tomēr apžēlot notiesāto Bērziņu (31)

Foto LETAFoto LETA

Ansis Ataols Bērziņš

Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) aicina Valsts prezidentu Raimondu Vējoni vēlreiz izskatīt jautājumu par 13.janvāra Vecrīgas grautiņiem notiesātā Anša Ataola Bērziņa apžēlošanu.

VL-TB/LNNK neizprot prezidenta argumentus, kādēļ viņš atteicis apžēlošanu Bērziņam, teikts politiskā spēka paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem.

“Bērziņš ir iesniedzis apžēlošanas lūgumu, kas liecina par to, ka viņš atzīst savas kļūdas. Viņš jau ir pavadījis vairākus mēnešus ieslodzījumā kā Latvijā, tā arī Čehijā, kas būtu vērtējams kā adekvāts sods,” norāda VL-TB/LNNK. Partijas pārstāvji arī uzskata, ka tādēļ viņam būtu jāpiemēro apžēlošana, kas būtu taisnīgi gan pret viņu kā indivīdu, gan pret sabiedrību kopumā.

“Vai Ansis Ataols Bērziņš ir lielākais Latvijas noziedznieks? Cik neliešu attaisnots pierādījumu trūkuma dēļ? Cik noziedzniekiem piešķirti neadekvāti zemi sodi? Bērziņa jautājums iegūst simbolisku nozīmi, un prezidentam būtu tas jāsaprot,” uzsver nacionālās apvienības priekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Nacionālā apvienība neattaisnojot Bērziņa “pastrādāto noziedzīgo nodarījumu, taču uzskata, ka sodam ir jābūt samērīgam”. VL-TB/LNNK ir pārliecināta, katram ir jāizcieš sods par saviem pārkāpumiem, jo īpaši par uzbrukumu valsts simboliem, tomēr tas jādara nepolitizējot un nevispārinot.

Jau ziņots, ka Vējonis neatsauksies aicinājumam un neapžēlos par 13.janvāra Vecrīgas grautiņiem notiesāto Bērziņu, šodien pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Māri Kučinskis (ZZS) žurnālistiem paziņoja Valsts prezidents.

Viņš skaidroja, ka neplāno apžēlot Bērziņu, pamatojot savu lēmumu ar to, ka Latvija ir stipra un tiesiska valsts, kas nav iedomājama bez cieņas pret likumu un tiesā nolemto. Viņš atgādināja, ka 68 cilvēki saņēma dažādus sodus un teju visi cilvēki šos sodus ir izcietuši.

“Šie cilvēki ir cienījuši tiesu un likumu, tādēļ nebūtu godīgi, ka tie, kas ir cienījuši likumu un tiesas nolemto, tiktu sodīti, bet kāds tiktu apžēlots tikai tāpēc, ka pats ar savu rīcību panācis reālu cietumsodu. Sākotnēji lemtais nebija cietumsods, un tas ir jāpatur prātā,” teica Valsts prezidents.

Vējonis piebilda, ka šodien neplāno doties pie cilvēkiem, kas plkst.12 Pils laukumā piketēs, prasot atbrīvot par dalību 2009.gada 13.janvāra Vecrīgas grautiņos notiesāto Bērziņu.

“Nevaru mainīts savu darba kārtību, lai pie šiem cilvēkiem dotos, bet Valsts prezidenta kancelejas darbinieki tiksies ar šiem cilvēkiem, lai pārrunātu attiecīgos jautājumus,” uzsvēra Vējonis.

Kā ziņots, 13.martā Čehijas konstitucionālā tiesa noraidīja prasību atcelt lēmumu, ar kuru Bērziņš tika izdots Latvijai, līdz ar to desmit dienu laikā no šī datuma aizturētais bija jāizdod.

Bērziņam par dalību 2009.gada 13.janvāra Vecrīgas grautiņos bija piespriesta nosacīta brīvības atņemšana uz vienu gadu un astoņiem mēnešiem. Tiesa Bērziņam piesprieda arī Valsts probācijas dienesta (VPD) uzraudzību, tomēr viņš to nepildīja, VPD neieradās, kā rezultātā tiesa mainīja savu lēmumu un nosacītu cietumsodu aizstāja jau ar reālu brīvības atņemšanu.

Šajā brīdī Bērziņš izšķīrās pamest Latviju, pēc paša vārdiem, dodoties “politiskajā trimdā”. Šādos apstākļos Bērziņš 2016.gada sākumā tika izsludināts starptautiskā meklēšanā, līdz 2017.gada pavasarī viņš tika aizturēts Čehijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (31)

 1. Un kā prezidenta kungs domā – vai ir pareizi, ka Latvijas – mūsu valsts pilsonis tiek sakropļots svešas valsts cietumā? Tas ir taisnīgi, saskaņā ar kādu likumu? Jebšu viņš to izliekas neredzam. Kas Ansim un uz kāda pamata ir piespriedis šādu sodu – brutālu piekaušanu. Kas par to atbildēs? VAI ATBILDĒS?

  • pats sev tādu piesprieda. Nebūtu bēguļojis no probācijas un tur ieradies atzīmēties, sen viņam tas nosacīti piespriestais sods par logu dauzīšanu un alkohola zagšanu būtu beidzies.
   Tagad lai atsēž pēc pilnas programmas.
   Atbalstu Vējoņa lēmumu.

 2. Un, kā prezidenta kungs domā – vai ir pareizi, ka Latvijas – mūsu valsts pilsonis tiek sakropļots svešas valsts cietumā? Tas ir taisnīgi, saskaņā ar kādu likumu? Jebšu viņš to izliekas neredzam. Kas Ansim un uz kāda pamata ir piespriedis šādu sodu – brutālu piekaušanu. Kas par to atbildēs? VAI ATBILDĒS?

 3. Viss šis notikums stipri atgādina padomijas laikus, kad tiesas, augšu spiediena rezultātā, varēja lemt un pakļaut neadekvātam sodam cilvēkus. Kas notiek Latvijā!!! Vai tiešām mūsu valdībā un tiesās ir padomju laiku komjaunieši ar absolūti greizu domašanu???? Cīnieties, TB! Mēs jūs atbalstām

 4. Ansis negāja lūgties un nožēlot “grēkus” , jo viņš uzskata ka neko sliktu nav izdarījis. Kad notika šis protests, tad TV pārraidē visi cilvēki redzēja, ka Ansis stāv pie Saeimas durvīm un spēlē akordionu. Par to nu diez vai var tik bargi sodīt. No malas skatoties tas drīzāk izskatās pēc kādas paraugprāvas, un tas nav sods “pēc būtības”.

  • Jāsoda ne par to, ka stāvēja un spēlēja akordeonu, bet tāpēc, ka izrādīja klaju necieņu pret Latvijas likumiem. Pats vainīgs, ka nonāca šādā situācijā.

 5. Tūdaliņi pastalnieki pamodās! zvejos balsis rudenim?

 6. Lai bērziņš un saburova bauda savu audzināšanas rezultātu. Tam mūdzim ir jāsēž!

 7. Atbalstu Vējoņa lēmumu. Prezidents intervijā teica, ka pirms šī viņam esot bijuši kādi 20 administratīvie neilgā laikā.

 8. Brīnos par to, ka komentāros neviens nav pieminējis Anša Atola publiskos izteikumus ārzemju mēdijiem – gan to, ka viņš lūdz politisko patvērumu, gan to, ka viņš uzskata, ka nevar uzticēties tiesu varai Latvijā, gan to, ka Latvijā tiek vajāti citādi domājošie u.t.t. Ja nav slinkums, paskatieties Google un redzēsiet, ka, esot ārpuss Latvijas, viņš mēģinājis mūsu valsti visādi pazemot.
  P.s. Gods Uldim Bērziņam kā dzejniekam, bet “fui” kā tēvam, kas slikti audzinājis savu dēlu? Var saprast mātes- Saburovas raizes, bet … ko esat izskolojusi? Anša aizstāvjiem – “radošajām personībām” – vai piederība jūsu “tusiņu un aprindu” kompānijai vajadzētu būt par svarīgāko argumentu Anša apžēlošanai?

 9. Latvija tomēr ir tiesiska valsts un likumi ir jāievēro. Vai tomēr nē, un tad visi jāapžēlo?

  • Likumi jāievēro cilvēciņiem, kuriem nav naudiņas ar ko atpirkties. NA čoms Sprūdžs ar visiem tiesas aizliegumiem lepni pa Rīgu brauc ar saviem Bentley Car un uzliek tiesas arestam mīksto. Tādu valsti ir izveidojušas ,,Latviskās partijas” pēdējos 20 gados, godu un cieņu iemainījušas par naudu!!!!!!

   • Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK prezidentam prasa maksātnespējas administratora Māra Sprūda apžēlošanu un bijušā koncerna “Latvijas dzelzceļš” meitasuzņēmuma “LDz loģistika” valdes priekšsēdētāja Vernera Lūša apzēlošanu? ,,Turīgi” NA zēni, daudz ziedojuši PARTIJAI un biediem………

 10. Gņils varētu būt nākamais! Nozagu Rīgas naudu – prezident, apžēlojiet! Mani vajā poltisko uzskatu dēļ nevis, tādēļ ka zogu!
  Un tā sērijveidīgi!
  Arī Zolitūdes traģēdijas vaininieki varētu pieprasīt politisko patvērumu!

 11. Te vārds psihologam – pēc fizionomijas šis cilvēks ir anarhists un ja atteicās no nosacītā soda (kas patiesībā bija pretimnākšana no tiesas puses, bija tikai noteiktajās dienās jāreģistrējas policijā, nevis pa kluso jāaizbēg no valsts), tad lai vaino pats sevi un Prezidentam taisnība!

  • Pēc Lombrozo teorijas ,noteikti anarhists.. no mātes puses droši vien Kropotkina radinieks!

  • Lūdzu pasakiet: Atbildēt

   Lūdzu pasakiet ko viņš kādam ir nozadzis un vispārīgi pasakiet konkrēti kādu ļaunumu ir izdarījis. Vislielākais vainīgais tajā reizē bija tas, kurš izšāva zēnam aci. Kurā cietumā viņš sēž?

 12. Kas tad Vējoņam dod tos padomus? Acīmredzot Kafkas fani-burta kalpi,nevis likuma gara tulki..

 13. Kad NA prezidentam prasīs maksātnespējas administratora Māra Sprūda apžēlošanu?

  • Tev, sliktās sievietes atvasei, laikam gribētos, lai Bērziņu, kurš naivi pakļāvās čekas mūdžu: Pabrika un Štokenberga, aicinājumiem un piedalījās protestos, pakārtu. Uz tā fona, kad valdošie čekas pakalpiņi neko nedara, lai to sugas brāļus: Milušu, Lasmani un Vaškēviču atgādātu uz Latviju un Miķelsons, Magone un Rimševičs saņemtu adekvātus sodus, darbības pret Bērziņu ir izrēķināšanās. Ko tur gaidīt no Putina favorīta, Vējoņa, kurš kopiski balsojot SC un Vienotībai, nonāca preža krēslā?

 14. Raivītis cer, ka Bērziņš nākotnē kļūs par NA biedru. Bez atpazīstamām personām NA nepārvarēs 5% barjeru.

 15. Tas ar Bērziņu jau izskatās pēc kāda personiskas atriebības. Vējoņa rīcība kaut kā atgādina indētāja Putina darbības. Protams, nevar saistīt tēvu ar dēlu, bet Uldi Bērziņš ir literātu un politiķu aprindās plaši pazīstams, kas var pievērst arī preses uzmanību viņa dēla gaitām un šī te atriebīgā vajāšana, mums godu nedara. 13. janvārī tika izdauzīti veikali, dauzītas mašīnas, policija neiejaucās. Bērziņš, toreiz puišelis, iemeta akmeni logā. Vai 20 gadu laikā Latvijā ir vēl kāda ierosināta krimināļlieta par izsistu logu?

  • Bērziņš savos 42 var kandidēt uz LR prezidenta amatu Atbildēt

   Bērziņš – puišelis? Nu vispār ir arī puišelis, lai gan 2009.gadā Bērziņam bija 34 gadi un tagad jau 42.

 16. Tad jau par Bordāna partiju Atbildēt

  Raivi Dzintar, šoreiz varēji paklusēt! Vējoņa lēmums neapžēlot huligānu ir pareizs.

 17. NA izdarīja pareizu un apsveicamu gājienu.

Draugiem Facebook Twitter Google+