×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
5. novembris, 2013
Drukāt

VL-TB/LNNK izvirza Baibu Broku tieslietu ministra amatam (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK šodien vienojās tieslietu ministra amatam izvirzīt pašreizējo VL-TB/LNNK Rīgas domes frakcijas priekšsēdētāju, AS “Latvijas Gaisa satiksme” valdes locekli Baibu Broku.

Šāds lēmums pieņemts šodien VL-TB/LNNK frakcijas un valdes sēdē. Lēmums bija vienbalsīgs.

Nacionālā apvienība pirms šī lēmuma sazinājās ar Baibu Broku un aicināja viņu pieņemt piedāvājumu kļūt par VL-TB/LNNK virzīto kandidāti tieslietu ministra amatam, aģentūru LETA informēja nacionālās apvienības preses sekretāre Laila Ozoliņa.

Broka patlaban atrodas komandējumā ārvalstīs un aģentūrai LETA ar īsziņas starpniecību pavēstīja, ka piedāvājumu vēl nav pieņēmusi. “Kad atgriezīšos, tikšos ar Nacionālo apvienību, lai pieņemtu lēmumu. Esmu pateicīga par izrādīto uzticību,” norādīja Broka. Viņa no komandējuma atgriezīsies rītvakar.

Ja Broka šo piedāvājumu pieņemtu, viņas vietā Nacionālās apvienības frakcijā Rīgas domē darbu varētu sākt Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķis, Latvijas Kultūras akadēmijas vieslektors Jurģis Klotiņš, kurš 1.jūnijā notikušajās Rīgas domes vēlēšanās palika pirmais “aiz svītras”.

VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš uzskata, ka Brokas izvēle ir likumsakarīga, jo viņa ir sevi pierādījusi gan kā profesionāla juriste, gan kā spēcīga līdere.

“Broka ir kandidāte, kura spēs atrisināt tieslietu sistēmas problēmas un sakārtot savā pārziņā esošo nozari,” teica Bērziņš.

VL-TB/LNNK valde nolēma, ka apvienības līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš vērsīsies pie Ministru prezidenta Valda Dombrovska (V) ar aicinājumu tikties ar tieslietu ministra amata kandidāti Broku un paust savu nostāju.

“Tagad viss atkarīgs no koalīcijas partijām un konkrēti no premjera,” skaidro Bērziņš.

Kā ziņots, VL-TB/LNNK piektdien vērsās pie Ministru prezidenta Valda Dombrovska (V), informējot par plāniem atbilstoši koalīcijas līgumam atsaukt tieslietu ministru Jāni Bordānu, jo partijas “Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (TB/LNNK) 1.novembra valdes sēdē tika pieņemts lēmums izslēgt Bordānu no partijas.

Nacionālai apvienībai prasot atsaukt Bordānu, viņam pašam būtu jāpiekrīt to darīt vai arī Dombrovskim būtu formāli jāpieprasa viņa demisija. Tomēr Bordāns pagaidām neplāno iesniegt demisijas rakstu. Arī vairāki “Vienotības” politiķi pozitīvi vērtē tieslietu ministra darbu, līdz ar to premjers tuvākajā laikā varētu arī nepieprasīt Bordāna demisiju.

Diskusijas un premjera gala lēmums saistībā ar nacionālās apvienības VL-TB/LNNK lēmumu no tieslietu ministra amata atsaukt Bordānu varētu būt gaidāms nākamnedēļ.

LETA jau ziņoja, ka nacionālā apvienība tieslietu ministra amatam varētu virzīt Broku. Pati Broka gan aģentūrai LETA piektdien šo informāciju noliedza, norādot, ka “nekāda runa par amatiem nav notikusi”.

Broka ir tiesību zinātņu maģistre un patlaban studē Latvijas Universitātes (LU) doktorantūrā. Broka ir tieslietu ministra Bordāna padomniece Eiropas Savienības un civiltiesību, komerctiesību jautājumos un LU Juridiskās fakultātes lektore. Broka ir vairāku zinātnisku rakstu un pētījumu autore civiltiesību un komerctiesību jomā un viena no Privātās un publiskās partnerības likuma līdzautorēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Baiba Broka ir gudra juriste un nav neviena konkrēta gadījuma, kad viņa būtu izmantojusi kādu no ieņemamiem amatiem. Uzskatu, ka visa tieslietu sistēma būtu jāsakārto atbilstoši taisnīguma un samērīguma principiem. Un arī Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētājam jābūt ar nevainojamu reputāciju, kas neiejaucas lietu izskatīšanā

  2. Fragments no Baibas Brokas pirmsvēlēšanu curriculum vitae (CV) – “ieņemamie amati: Latvijas Maksātnespējas administratoru asociācija -Sertifikācijas komisijas locekle”.
    Otrs NA figurants – Gaidis Bērziņš Maksātnespējas administrācijā veica jauno administratoru apmācību, kā arī bija tieslietu ministrs laikā, kad tika izstrādāts un pieņemts jaunais maksātnespējas likums.
    Taču protams, ka ar iniciatīvu atsaukt Jāni Bordānu iepriekšminētajiem faktiem nav nekāda sakara: ““Broka ir kandidāte, kura spēs atrisināt tieslietu sistēmas problēmas un sakārtot savā pārziņā esošo nozari,” teica (Gaidis) Bērziņš.”

Draugiem Facebook Twitter Google+