×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
9. marts, 2013
Drukāt

VL-TB/LNNK kongresā diskutēja par pašvaldību vēlēšanām

Foto-LETAFoto-LETA

Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) šodien kongresā diskutēja par gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām, kā arī apvienības redzējumu valsts virzībai tuvākajā nākotnē.

Atšķirībā no tiem, kam 11.Saeima ir pēdējā iespēja, nacionālai apvienībai šis ir nostiprināšanās laiks, atklājot nacionālās apvienības kongresu, uzsvēra tās līderis Raivis Dzintars. Viņš arī sacīja, ka pagaidām paveiktais esot tikai “pieteikums”, VL-TB/LNNK ne vienmēr pārstāvēs tikai divi ministri vai 14 deputāti Saeimā. Dzintars arī uzsvēra, ka turpmāk lielākie nacionālās apvienības izaicinājumi saistīti ar trim prioritātēm – demogrāfiju kā tautas fizisku atjaunošanu, nacionālo kultūru kā garīgu izaugsmi, sociālo taisnīgumu un latviskumu kā vidi, kas tautu veido pēc ģimenes līdzības.

Savukārt nacionālās apvienības Rīgas mēra kandidāte Baiba Broka klāstīja, ka VL-TB/LNNK rīcības programma pašvaldību vēlēšanām Rīgā balstās uz trīs pamatjautājumiem – latviešu valodu, rēķinu samazināšanas plānu un iniciatīvu “katrs bērns ir svarīgs”.

Viņa arī uzsvēra nepieciešamību pārņemt “Rīgas Siltumu” Rīgas domes pilnīgā pārziņā, svarīga ir arī Rīgas brīvostas pārņemšana pilnīgā Rīgas pārvaldībā un brīvostas juridiskā statusa maiņa, un tās peļņas ieskaitīšana Rīgas budžetā, kā arī citi jautājumi. Nacionālās apvienības un Brokas kampaņas devīze būs “spēks un teikšana”.

Savukārt nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš uzsvēra, ka VL-TB/LNNK aktīvi gatavojas pašvaldību vēlēšanām ne tikai Rīgā, bet arī reģionos.

Tikmēr “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK valdes priekšsēdētājs, Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle informēja par jautājumiem, kas skar nacionālās apvienības atbildību un lomu Latvijas nākotnē mainīgajā Eiropas un ģeopolitiskajā kontekstā. Viņš uzsvēra, ka “2014.gads var pienākt kā sabiedrības vilšanās gads un pie tā vainīgs var izrādīties eiro”.

Kongresā tika ievēlētas abu partiju valdes sastāvi. Partijas “Tēvzemei un brīvībai/LNNK valdē ievēlēts Gaidis Bērziņš, Roberts Zīle, Jānis Bordāns, Laura Dabare, Jānis Tomels, Dzintars Kudums, Romāns Naudiņš, Ervīns Grāvītis, Raitis Ābelnieks, Jānis Birks un Dzintars Rasnačs. Savukārt “Visu Latvijai!” valdē ievēlēti Raivis Dzintars, Imants Parādnieks, Einārs Cilinskis, Jānis Dombrava, Egils Helmanis, Ieva Holma, Jānis Iesalnieks, Arnis Neretnieks un Konstantīns Pupurs. Jaunajām valdēm būs jāstrādā pie priekšlikumu, vienotu mērķu un uzdevumu izstrādes, nacionālās politikas īstenošanai un partiju pilnīgai saplūšanai.

Šodien nacionālās apvienības kongresu apmeklēja arī deputāte Inga Bite (RP). Iepriekš Saeimas kuluāros tika runāts, ka viņa varētu pamest Reformu partiju un pievienoties VL-TB/LNNK.

VL-TB/LNNK ir nacionāli konservatīva politiska organizācija, kas izveidota 1997.gadā, apvienojoties politiskajai apvienībai “Tēvzemei un Brīvībai” un Latvijas Nacionāli konservatīvajai partijai LNNK. Partijas programmā uzsvērts, ka Latvijas valsts pastāvēšanas jēga ir latviešu tautas interešu aizstāvība, un šo mērķu sasniegšana ir cieši saistīta ar ekonomisku un sociālu priekšnoteikumu izpildi.

Partija “Visu Latvijai!” ir nacionāli konservatīva politiska organizācija, kuras pamatmērķis ir Latvijas kā nacionālas, tiesiskas un pārtikušas valsts attīstība. “Visu Latvijai!” galvenā vērtība ir latviešu tauta, tās garīgais mantojums, intereses un tiesības būt saimniekiem savā valstī.

Kopš 2010.gada “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” darbojas kopā ar vienotu nosaukumu nacionālā apvienība, un darbība ir vērsta uz latviešu tautas garīgā mantojuma un interešu aizstāvību un izkopšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+