×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
14. oktobris, 2013
Drukāt

VL-TB/LNNK kultūras ministra amatam plāno virzīt Daci Melbārdi (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Dace Melbārde piedalās preses konferencē, kurā informē par XXV Vispārējo latviešu Dziesmu svētku un XV Deju svētku norisi.

Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) kultūras ministra amatam plāno virzīt pašreizējo Latvijas Nacionālā kultūras centra direktori Daci Melbārdi, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Gala lēmums šajā jautājumā vēl būs jāpieņem VL-TB/LNNK valdei. Melbārde patlaban nav nacionālās apvienības biedre.

Melbārde ieguvusi maģistra grādu sabiedrības vadībā Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātē, kā arī mākslas maģistra grādu Kultūras akadēmijā kultūras teorijas, administrācijas un vēstures specialitātē.

Melbārde līdz 2009.gadam strādāja Kultūras ministrijā par valsts sekretāra vietnieci kultūrpolitikas jautājumos. Par veiksmīgu darbu pie valsts kultūrpolitikas vadlīniju izstrādes Melbārde 2005.gadā saņēma Spīdolas balvu.

Vēlāk Melbārde kļuva par Britu padomes pārstāvniecības Latvijā vadītāju, bet 2011.gada pavasarī Kultūras ministrija viņu apstiprināja par Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centra direktori.

Melbārde ir bijusi arī Dziesmu un deju svētku un Skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku māksliniecisko padomju locekle un UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre. Melbārdes vadībā trīs Baltijas valstis izstrādāja Dziesmu un deju svētku tradīcijas pietikumu UNESCO Cilvēces mutvārdu un nemateriālā mantojuma meistardarba statusa iegūšanai.

Kā ziņots, pēc panāktās vienošanās saistībā ar nākamā gada budžeta jautājumiem premjers Valdis Dombrovskis (V) vairs neredz pamatu nacionālajai apvienībai novilcināt jautājumu ar kultūras ministra kandidāta izvirzīšanu.

Savukārt nacionālās apvienības līderi iepriekš izteikušies, ka kultūras ministra kandidātu varētu virzīt tikai novembra sākumā, proti, pēc nākamā gada budžeta pieņemšanas.

Pēc skaļajiem skandāliem ar Latvijas Nacionālās operas vadības nomaiņu premjers pieprasīja kultūras ministres Žanetas Jaunzemes-Grendes (VL-TB/LNNK) demisiju un aicināja nacionālo apvienību izvirzīt jaunu kultūras ministra amata kandidātu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

Draugiem Facebook Twitter Google+