×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
27. februāris, 2014
Drukāt

VL-TB/LNNK līderi EP vēlēšanās – Zīle, Broka un Kols (11)

zile_km_2

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) dome šodien apstiprināja partijas sarakstu Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām – ar pirmo numuru vēlēšanās startēs pašreizējais eiroparlamentārietis Roberts Zīle, otrais numurs būs tieslietu ministrei Baibai Brokai, bet trešais – Kultūras ministrijas parlamentārajam sekretāram Rihardam Kolam.

Tālāk VL-TB/LNNK sarakstā būs režisors Edvīns Šnore, Rēzeknes Augstskolas rektors Edmunds Teirumnieks, Kocēnu novada domes deputāte Evija Nagle, jurists Uldis Brūns, Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas Bauskas filiāles vadītāja Līga Jankova, Carnikavas novada domes deputāte un Saeimas sekretāra Dzintara Rasnača (VL-TB/LNNK) biroja vadītāja Daiga Kalnbērziņa, kā arī Rīgas domes deputāts un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Eksporta veicināšanas nodaļas vadītājs Andris Pārups.

11.numurs sarakstā būs vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Eināra Cilinska (VL-TB/LNNK) biroja vadītājai Marikai Zeimulei, tālāk sarakstā iekļauta Talsu novada domes deputāte un “Talsu autotransporta” Pasažieru pārvadājumu daļas vadītāja Ilze Indriksone, “Latvijas gaisa satiksmes” iepirkumu speciālists konsultants Ēriks Ezeriņš un juriste Krista Veita.

Savukārt sarakstu noslēgs jurists Edgars Jansons, kā arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas ierēdnis Māris Klismets.

Zīle sacīja, ka galvenais programmas uzstādījums šajās vēlēšanās būs saglabāt Latviju kā nacionālu valsti. “Mēs esam pret federālu Eiropas Savienības (ES) attīstības modeli, pret to, ka ES veidojas attīstītais kodols un perifērija, jo tas veicinās iedzīvotāju migrāciju uz šo kodolu un radīs sociālas un ekonomiskas problēmas,” norādīja Zīle.

Viņš piebilda, ka nacionālās apvienības programma paredz arī Krievijas ģeopolitiskās ietekmes mazināšanu, tostarp enerģētikā un transportā. “Mēs esam arī pret krievu valodas nozīmes palielināšanos nodarbinātības jomā, tas gan vairāk ir iekšpolitisks jautājums. Tāpat esam pret ES bezvīzu režīmu ar Krieviju,” uzsvēra Zīle.

Jautāts, uz cik deputātu vietām EP vēlēšanās cer VL-TB/LNNK, Zīle sacīja, ka apvienība cer uz labu rezultātu un divas deputātu vietas būtu objektīvs rezultāts. “Protams, pie laba vēlēšanu iznākuma varētu būt arī vairāk vietu,” piebilda Zīle.

Viņš norādīja, ka par galveno konkurentu nacionālā apvienība uzskata “Vienotību”. “Ir skaidrs, ka šī saraksta galvenā “lokomotīve” būs bijušais premjers Valdis Dombrovskis. Pat tad, ja viņš netiks virzīts Eiropas Komisijas prezidenta amatam, viņš būs galvenais pretendents uz eirokomisāra amatu,” sacīja Zīle.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Nav sapratnes tiem,kuri grib iebalsot Broku ES,vai Latvijaa vinjai darbs jau aptruucies?

 2. Ja sarakstā nebūtu pēdējā mirklī parādījies Šnore tad Zīles sapņi par divām vietām būtu pilnīgi nereāli. Tagad tas varētu tā arī būt. Vēlēsim Šnorem veiksmi un liksim viņam plusiņus.

 3. Šņorem plusiņš. Visiem pārējiem mīnuss. Ļoti vājš saraksts – daudz pašlabuma meklētaju, kas iepriekš startējuši no citām un ideoloģiski pretējām partijām.

  • Gribi izteikties mazliet precīzāk? Ar vispārinājumiem mētāties ir bezatbildīgi. Starp citu, “pašlabumu” meklē katrs.

   • Ar vispārinājumiem nemētājos – ne visi ir pašlabuma meklētaji un karjeristi, ne visi iepriekš saistīti ar ideoloģiski pretējām partijām kā piemēram LPP/LC un ne visi iepriekš kandidējuši no LPP/LC. Taču CVK šī informācija ir atrodama.

 4. Zīlem – svītroju,
  Broka – pārāk liberāla,
  Kols – hmmm…varbūt jāļauj sevi pierādīt!
  Šņore – plusiņš
  Teirumnieks – plusiņš

 5. Divkosis un pašlabuma meklētājs, demagogs Zīle!

 6. Eiropas Parlamenta vēlēšanās jāpadzen kangari – lata slepkavas! Es balsošu par Eiroskeptiķiem – par Grostiņu un Rubiku!

 7. Nebalsošu ne par vienu no tiem…un citiem iesaku…labums Latvijai no šādiem eirodeputātiem – apaļa nulle!

Draugiem Facebook Twitter Google+