×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
2. novembris, 2013
Drukāt

VL-TB/LNNK nodaļas atbalsta vadības prasību par Bordāna atsaukšanu (7)

Foto-LETAFoto-LETA

Nacionālās apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK un Latvijas Zemnieku savienības Ogres pašvaldības vēlēšanu reklāma.

Aptaujātie nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) reģionālo nodaļu vadītāji atbalsta VL-TB/LNNK vadības prasību par tieslietu ministra Jāņa Bordāna atsaukšanu no amata.

Nacionālās apvienības Liepājas nodaļas vadītājs Mārtiņš Ceriņš norādīja, ka atbalsta politiskā spēka vadības lēmumu, jo nacionālajā apvienībā vienmēr bijusi strikta pozīcija, ka cilvēkam ir jāizšķiras starp piederību vienam vai otram [politiskajam] spēkam. Tās biedriem ir jābūt 100% lojāliem apvienībai.

Jēkabpils nodaļas vadītājs Jānis Zalaks norāda, ka pieņemtā lēmuma vērtēšana ir sarežģīta, taču nacionālās apvienības vadības līdzšinējā darbība liecina, ka nav pamata šaubām par tās rīcību. Atbalstu VL-TB/LNNK valdes lēmumam pauž arī Mālpils nodaļas vadītājs Jānis Mackuss un Rēzeknes nodaļas vadītājs Māris Igavens, kurš norāda, ka tas bija grūts, bet pozitīvs lēmums.

Zalaks apšauba izskanējušo informāciju, ka Bordāna atsaukšana varētu būt saistīta ar maksātnespējas administratoru interešu aizstāvēšanu, jo VL-TB/LNNK gatavojas virzīt tālāk Bordāna iniciēto jautājumu par šīs jomas sakārtošanu.

Arī Igavens pieļauj iespēju, ka VL-TB/LNNK virzīs tālāk Bordāna iniciatīvu, līdz ar to aizdomām šajā jomā nebūtu pamata. Esot jāņem vērā, ka Bordāns sapratis, ka briest viņa atsaukšana, tāpēc maksātnespējas administratoru piesaukšana esot jāsaprot kā iepriekš sagatavota polemika. Arī Mackusam nav aizdomas, ka šīs divas lietas būtu saistāmas VL-TB/LNNK lēmuma pieņemšanā.

Vaicāti par to, kā vērtēt nacionālās apvienības uzstādījumus budžeta veidošanas gaitā, ko citi politiskie spēki dēvē par ultimātiem, nodaļu vadītāji skaidroja, ka dažkārt sarunā ar koalīcijas partneriem ir nepieciešama arī šāda pieeja. Ceriņš no savas puses pauda atbalstu nacionālās apvienības ieturētajai pozīcijai termiņuzturēšanās atļauju jautājumā, jo par to piešķiršanu saņemtie līdzekļi ir jāiegulda latviešu uzņēmumos, ražošanā un zinātnes jomā.

Nacionālajai apvienībai ir arī būtiski uzstāt uz risinājumu rašanu demogrāfijas jomā, jo saskaņā ar zinātnieku atzinumiem valstī, kurā pamatnācija veido mazāk par 75% iedzīvotāju, tā ir apdraudēta, skaidroja Liepājas nodaļas vadītājs.

Aptaujātie nodaļu vadītāji norāda, ka komunikācija ar partijas vadību ir laba un notiek regulāra informācijas aprite.

Kā ziņots, VL-TB/LNNK vērsusies pie premjera un informējusi par plāniem atbilstoši koalīcijas līgumam atsaukt tieslietu ministru Jāni Bordānu. Nacionālās apvienības partija “Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (TB/LNNK) 1.novembra valdes sēdē pieņēmusi lēmumu izslēgt Bordānu no partijas.

VL-TB/LNNK lēmumam atsaukt Bordānu no tieslietu ministra amata varētu būt gaidāmi būtiski šķēršļi.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. nedzimst jauni zagļi, ir problēma, vajag dot zagļiem naudu, lai tak vairojas

  2. Domāju, ka NA izdarīja sev muļķīgu lāča pakalpojumu, kas atspēlēsies nākošajās vēlēšanās. Esmu NA atbalstītājs, bet domāju, ka šoreiz vajadzēja sodīt ne jau Bordānu, bet to NA pārstāvi, kas ieteica atsaukt Bordānu no ministra amata. Piekrītu, ka no partijas ir jāizslēdz, ja veido citu partiju. Bet ir jāsaprot, ka Bordāns ir tautas atbalstīts ministrs, kas iestājas arī par latviešu tautas interesēm. Ja šādu ministru NA pieprasa atsaukt, tad tas met sliktu ēnu uz “Visu Latvijai” un “Tēvzemei un brīvībai”. Cilvēki sāks par jums slikti domāt un atstums jūs no sevis. Katrai jūsu rīcībai ir jābūt labi pārdomātai un nedrīkst iet pretrunā ar tautas gribu. Šoreiz esat pamatīgi nošāvuši garām. Bet vēl ir laiks laboties un atsaukt šo muļķīgo prasību, jo Bordāna palikšana par ministru nekādi nevar traucēt NA vēlēšanās. “Demokrātiskie patrioti” nespētu pārvilināt sev balsotājus no NA, jo Dāvis Stalts ar savu darbību jau vairākas reizes ir kompromitējis šo partiju, – viņa darbi neatbilst vārdiem un viss tiek darīts, lai tikai viņš kļūtu par deputātu. Bet, pieprasot atsaukt Bordānu, tagad gan var notikt pretējais – daļa NA atbalstītāji pāries pie citām partijām…

  3. Kāpēc aptaujāti tikai 4 nodaļu vadītāji? Vienīgie kuri atbalstīja klaju muļķību, bet pārējos labāk nepiesaukt, jo lēmums nav pieņemams?

  4. Šis gabals – slikts PR. Apbrīnojami slikts. Tieši tāpat kā NA lēmums un tā „pamatojums” – pārāk uzskatāmi baltie diegi: partija Dem. patr. nav nodibināta, un nevienā baznīcā nav zvanīts, ka Bordānam, kuram 12. Saeimā (ņemot vērā viņa pozitīvo darbu TM) 100% būtu nodrošināts deputāta krēsls no NA, pēkšņi iešautos galvā startēt no vēl nenodibinātas partijas, kura nākamās Saeimas vēlēšanās, pieļauju, saņemtu 2-3% balsu. Taču tagad (jāsaka vien paldies NA) šīs pašlaik neesošās partijas reitings – vai nu bez, vai ar Bordānu (ja tāda kādreiz, pēc tagadējās izmešanas no NA, būs viņa izvēle) var krietni vien palielināties. Ja NA mērķis bijis popularizēt potenciālos domubiedrus – pareizs aprēķins, kaut arī paši vēlēšanās zaudēs daudz balsu un līdz ar to – 12. Saeimas deputātu krēslus, partijas intereses paceļot augstu pār valsts interesēm.

  5. TM Bordāns ļoti konkrēti un detalizēti piedāvāja ar normatīviem aktiem sakārtot MNA administratoru ienākumus, turpmāk nosakot tiem valsts amatpersonas statusu un pienākumus katru gadu iesniegt VID deklarāciju par visiem gūtiem ienākumiem, bet ņemot vērā, ka MNA administrātori ir vienlaikus zvērināti advokāti ar ļoti lieliem ienākumiem. NA sponsori sāk rīkoties, lai kategoriski nepieļautu ienākumu – deklarāciju publisku pieejamību VID datu bazē.

  6. Slikts lēmums, pazaudēs daudzus atbalstītājus un vēlētāju balsis!

  7. Bāleliņi smagi aptaisījās. Vienotība to izmantos. Bet Bordāns pelnīti ies uz augšu.

Draugiem Facebook Twitter Google+