×
Mobilā versija
+10°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
9. jūnijs, 2014
Drukāt

VL-TB/LNNK pauž uzticību Brokai un aicina turpināt pildīt amata pienākumus (7)

Foto-LETAFoto-LETA

Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/ LNNK šodien valdes sēdē pauda uzticību Baibai Brokai un aicināja viņu turpināt pildīt tieslietu ministres amata pienākumus, žurnālistiem sacīja VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš.

Brokai no nacionālās apvienības ir pilnīga uzticība un politiskais spēks negrasās virzīt citu cilvēku tieslietu ministra amatam, mediju pārstāvjiem norādīja VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Arī pēc Satversmes aizsardzības biroja (SAB) lēmuma koalīcijas līgums paliek spēkā, norādīja Bērziņš. Situācija neietekmēs nacionālās apvienības kopējo darbību Saeimā un Ministru kabinetā, piebilda Broka.

Nacionālā apvienība rosināja tieslietu ministri pārsūdzēt pieņemto lēmumu un pauž cerību, ka tiesiskums valstī ir saglabājies. Bažas rada, ka, iespējams, tā ir arī politiskā izrēķināšanās no politisko konkurentu puses, pauda Bērziņš. Viņš piebilda, ka dažus politiķu uzvārdus, kuriem iepriekš bija zināma informācija, Broka jau ir nosaukusi.

Tieslietu ministre iepriekš bija norādījusi, ka “Vienotības” pārstāvji – Valdis Dombrovskis un Solvita Āboltiņa – jau pašā sākumā zināja par šo lēmumu un teica, ka Brokai pielaides nebūs.

VL-TB/LNNK uzdevums nav noskaidrot, kurā posmā ir bijusi problēma, taču ir redzams, kā dažādos veidos neitralizē spēcīgus līderus, norādīja Dzintars.

Broka pauda neizpratni par to, ka viņai, kā esot izskanējis medijos, neesot piešķirta pielaide saistībā ar profesionālo darbību līdz 2005.gadam. Cilvēks, ar kuru viņa tajā laikā sadarbojusies, trīs gadus ir miris, tāpēc viņa neredz, kādā veidā iepriekšējā darbība varētu ietekmēt pielaides nepiešķiršanu. Ministre tīri cilvēciski vēlētos no SAB uzzināt tos iemeslus, kamdēļ nav piešķirta pielaide valsts noslēpumam.

Jau ziņots, Broka, kurai SAB nav piešķīris pielaidi valsts noslēpumam, šodien preses konferencē paziņoja, ka neapsver iespēju demisionēt.

Ministre SAB lēmumu pārsūdzēs ģenerālprokuroram, bet par tālāko rīcību, ja arī ģenerālprokurora lēmums būs nelabvēlīgs, lems pēc tam.

Brokas tālākā darbība tieslietu ministres amatā varētu būt apgrūtināta, uzskata “Vienotības” un Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakciju vadītāji.

“Vienotības” frakcijas priekšsēdētājs Dzintars Zaķis norāda, ka gadījumā, ja tiek mainīta sistēma un TM pārraudzībā vairs neatrodas SAB, valsts pielaidi valsts noslēpumam, iespējams, nevajadzētu. Taču situācija ir pretrunīga, un nacionālajai apvienībai pašai jāizšķiras, kā risināt šādu “ķēpu”. Broka var nostrādāt atlikušo termiņu līdz jaunās valdības apstiprināšanai, kas notiks pēc 12.Saeimas vēlēšanām, taču īpaši kvalitatīvi tas nebūs, pieļauj “Vienotības” pārstāvis.

Arī cietumu pārvaldības līmenī var rasties nepieciešamība pēc pielaides valsts noslēpumam, taču, ja situācija atlikušajā laikā būs stabila, Broka var strādāt arī līdz galam, piebilda Zaķis.

ZZS frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis norāda, ka nav formāli rakstīts, ka pielaides nesaņemšanas gadījumā ministra amats būtu jāatstāj, taču Brokas darbība šajā amatā turpmāk būs apgrūtināta.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Broka uzzinās, ka 1940. gadā Krievija okupēja Latviju un pastāstīs to publiski kādā intervijā.

 2. vai Zdanoka ir cieniga parstavet latijas valsti brisele…ko tad SAB neseko shis zhidenes gaitam……

 3. Riski bija pietiekami nopietni, lai atteiktu,” Tā Maizitis.
  ——————————
  Pēc Maizīša teikta varētu secināt, Broka iespējams ir saistīta ar Krievijas FDD rezidentu Latvijā, vai ir apmeklējusi Krievijas vēstniecību, un ir nodevusi kādus valstiski svarīgus dokumentus vai informāciju, bet izvirzīt apsūdzību nevarēja, jo nevarēja dabūt lietišķos pierādijumus un pierādīt. Nav pierādījumu, nav apsūdzības, bet aizdomas paliek. Tā es varētu interpretēt Maizīša izteiktos lielos riskus par Broku un pielaidi valsts noslēpumiem. Ja mēs runāsim par kāda valdības locekļa ekonomiskajiem riskiem, tad pusei ministru, Saeimas komisiju locekļiem būtu jau jānoņem pielaides valsts noslēpumiem. Vai pie riskiem var pieskaitīt varbūt kāda svarīga dokumenta pazaudēšanā. Nekas nebija dzirdēts, ka būtu kas noticis. Ja runā par advokātiem, tad lielākā daļa viņu strādā ārpus visiem valsts noteiktiem rāmjiem. Nav bijis neviena tiesas procesa. Vai Brokas vīrs vai varbūt draugs ir Krievijas FDD aģents. Nav dzirdēts. Es saskatu tikai izrēķināšanos ar NA ministri, kā tas bija iepriekš ar Kultūras ministri. Es domāju, ka vienotībai nevajadzēja to darīt. Vai ieguvēji būs vienotība, es dziļi šaubos. Zaudētāji mēs būsim visim latvieši Latvijā. NA runājiet, stāstiet publiski par visām tā valdības un saeimas nelietībām. Ja jūs nerunāsiet, neatmaskosiet vienotību, tad viņi NA pārbrauks pāri ar ceļa rulli, un nepaskatīsiet atpakaļ.

 4. Politiskais teātris! Kādi riski, kāda šantāža, ja Brokai vispār strādāt līdz vēlēšanām oktobrī palikuši 4 mēneši? Un tūlīt uzstājas V runasvīrs TV ēterā Ijabs: jā, jā riski pastāv un kā var šaubīties par SAB
  lēmumu! No kurienes tad viņam tā informācija par riskiem un lēmuma pareizību, ja visa informācija ir konfidenciāla? Vai arī jūs tam ticat, ka Broka 4 mēnešos to vien darīs, kā nopludinās slepenu informāciju, lai grautu valsti? Tad jau “Saskaņas” biedriem, kam ir iedota šāda pielaide, ir daudz lielākas iespējas to darīt, jo šajā partijā tiešām netrūkst Latvijai nelojālu biedru un dažādu naidīgu saietu arī tur netrūkst.

 5. Vai Valdim Dombrovskim pielaidi vajadzēja saglabāt?

 6. man nav uzticība Āboltiņai Atbildēt

  Domāju, ka Saeimas priekšsēdētāju ir steidzami jānomaina.

 7. … Tatad TADI V, Zaki un ZZS, Brigmani, ka valsts SATVERSME UN DROSIBAS AIZSTAVES ‘ PARAGONI ‘ pat VEL UZDROSINAS IZVERTET … !

  … KAUT KAS TURPINA SMIRDET BEZABRENE UN AR VIEN SMAGAK … !

Draugiem Facebook Twitter Google+