×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
23. maijs, 2018
Drukāt

VL-TB/LNNK prasa novirzīt “Baltijas praidu” tālāk no Vērmanes dārza (17)

Foto - LETA/Ieva ČīkaFoto - LETA/Ieva Čīka

Arhīva foto. "Baltijas praids" 2012.gadā Rīgā.

Rīgas domes apvienības “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) frakcija aicina pilsētas izpilddirektoru Juri Radzeviču novirzīt “Baltijas praida” gājienu no Vērmanes dārza ārpus galvaspilsētas centra, aģentūru LETA informēja frakcijas pārstāve Evija Vaikina.

Lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu (LGBT) un viņu draugu apvienības “Mozaīka” “Baltijas praida” organizētais gājiens Rīgā notiks 9.jūnijā.

VL-TB/LNNK deputāti uzskata, ka parka slēgšana “tūkstošiem Rīgas un Latvijas iedzīvotāju, lai izdabātu šaurai iedzīvotāju grupai”, esot vērtējama kā “nesamērīgs pilsoņu vairākuma tiesību ierobežojums”.

“Vērmanes dārzs tika izveidots, pateicoties mecenātes Annas Ģertrūdes Vērmanes ziedojumiem 1816. un 1817.gadā. Vērmanes kundze vēstulē tālaika Rīgas rātes Priekšpilsētu apstādījumu komisijai norādīja, ka šis parks domāts vispārējam labumam un nekad neviens to nedrīkst iegūt savā privātīpašumā. Uzskatām, ka arī šajā gadījumā parka slēgšana LGBT un viņu draugu “Mozaīka” organizētam pasākumam nav pieļaujama,” teikts frakcijas paziņojumā masu medijiem.

Tāpat frakcijas deputāti ir satraukušies, ka šis pasākums esot “klaja seksualitātes demonstrēšana”, kā tas esot pretrunā ar Satversmē definētajām ģimenes vērtībām.

Jau ziņots, ka “Baltijas praids” katru gadu notiek kādā no trim Baltijas valstīm un šogad notiks Rīgā. Plānots, ka apvienības rīkotais pasākums notiks no plkst.12 līdz 15. Gājiens sāksies Vērmanes dārzā, un tālāk virzīsies pa maršrutu Elizabetes iela – Brīvības iela – Bruņinieku iela un pa Tērbatas ielu atpakaļ uz Vērmanes dārzu.

“Baltijas praids 2018” ir pasākumu kopums, kura mērķis ir aktualizēt LGBT cilvēktiesību jautājumus Latvijā, Baltijā, kā arī visā Eiropas Savienībā. Praida laikā norisināsies virkne dažādu kultūras pasākumu, tostarp izrādes, koncerti, kino dienas un izstādes. Vienlaikus notiks arī dažādi ar cilvēktiesībām saistīti pasākumi, tostarp starptautiska konference par vārda un pulcēšanās brīvību.

“Baltijas praids 2018” norisinās 100 dienas un tā laikā paredzēti 100 dažādi pasākumi. Pirmie no tiem pasākumi sākās jau 3.martā, bet no 4.jūnija līdz 10.jūnijam būs galvenā pasākumu nedēļa. Praida kulminācija sagaidāma tieši 9.jūnijā, ar iepriekš pieminēto gājienu.

Kā agrāk novērojusi aģentūra LETA, šāda veida gājieni nereti pulcē arī tos sabiedrības pārstāvjus, kuriem viendzimuma attiecības nav pieņemamas. Līdz ar to gājiens nereti tiek pavadīts ar rupjām piezīmēm no garāmgājēju puses un dažādiem aizskarošiem plakātiem no protestētājiem. Kārtības nodrošināšanas nolūkos gājiena maršrutā pastiprināti patrulē arī policijas ekipāžas.

Pēdējo reizi Latvijā praida pasākums norisinājās 2015.gadā, kad Rīgā tika organizēts svarīgākais Eiropas LGBT pasākums “EuroPride 2015”. Šī praida gājiens Rīgā pulcēja 5000 dalībniekus un praida nedēļas laikā notika vairāk nekā 60 dažādi kultūras, mākslas, zinātnes un izklaides pasākumi, informēja “Mozaīka”.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Piekrītu, Elizabete! Apdzērušies indivīdi netraucē, geji traucē.
  Pārsteidz tumsonība, kas vēl joprojām valda šajā jautājumā. Vai Luksemburgā notika kas slikts pēc Xavier Bettel laulībām ar Gauthier Desteney. Vai ministra/valsts vadītāja kvalitāti vērtēsim pēc tā, ko viņš mīl?

 2. Viss ok. Pederastu varzai ārlietu ministra vadībā jāokupē viss centrs. Pederastu valstī pederastiem pirmā vieta. Es ar nepacietību gaidu , kad varēs iet čurāt sieviešu atejā un kad himnā mainīs vārdus – ārā meitas un zēnus no teksta , iekšā genderi

 3. Atceros mācītāja Cālīša senu komentāru, salīdzinoši varam teikt un uzlikt uzrakstu Vērmanes dārzā “Tikai baltajiem”. Lai viņi iet gājienā un nav te ko cepties. Pat Pāvests teica “Dievs tevi tādu ir radījis”.

  • Lai iet Bolderājā vai Kuģu būvētavas rajonā Vecmilgrāvī! Bet labāk, lai sēž mājās! Dievs, taču nav teicis, ka katrai radībai jāstaigā pa Rīgas centru. Karaliskie pingvīni tusē pa Antarktīdu! Pediņu gājienus varētu organizēt tur!

 4. Kāpēc neviens neprotestē pret alus svētkiem Vērmanī? Labāk par praidu? Tautas nodzirdīšana ir NA prioritāte?

 5. Lai staigā pa Lucavsalu vai Zaķu salu

 6. Visiem cilvēkiem ir vienādas tiesības, kamēr kāds nepārkāpj likumu. Latvijā, tāpat kā citās valstīs, ir paredzēta kriminālatbildība par dzimumtieksmes apmierināšanu pretdabiskā veidā, ja tā veikta pret personas gribu. Līdz ar to nebūtu pieļaujama ievērojami šādas dzimumtieksmes pretdabiska apmierināšanas veida publiska popularizēšana pretēji sabiedrības vairākuma gribai

 7. Nebūtu žēl Poikaiņos :)))

 8. Ja godīgi, tad pavisam vajag no Rīgas tālāk slikt. gadījumā nomalē, piem.Bieriņos vai Mežparkā Dziesmu sv.estrādē?

 9. Komisārs Reksis Atbildēt

  Varētu rīkot zinātnisku konferenci par šim sāpīgajām tēmām, arī sapulci var, adrese – Tvaika 2.
  Jāmeklē risinājumi, jāsniedz palīdzība, jāizturas ar līdzjūtību, bet ne jau parkā, kur bērnu rotaļlaukumi nebūs pieejami pasākuma dienā.

  • Vērmanes parkā bērnu rotaļu laukums ir tikai viens. Tie ir daudz un plašāki pāri ielai Esplanādē.

   • Esplanādē nav rotaļlaukuma ar mīksto segumu, un arī kāpelēšanas iespējas daudz mazākas… Sen neesat bijuši ar bērnu?
    Bet stāsta būtība – kāpēc klaji jāpublisko intīmas tēmas (vienalga, kurā pilsētas laukumā)? Kāds ir praida mērķis un vai ar demonstrāciju tas tiek sasniegts? Ja lozungs ir “nelieniet mūsu guļamistabās”,tad kāpēc guļamistaba tiek demonstrēta uz ielas??? Gribētos saņemt loģisku atbildi, nevis tikai emocijas.

 10. Krievu praids bija 9.maijā …

 11. Bolderāja ir ļoti piemērota šādām aktivitātēm! Slimība ir jāārstē! Cerams, ka ārstu klātbūtne būs nodrošināta!

 12. Vai tiešam viendzimuma sex garīgi slimiem cilvēkiem vajag savu kaiti tik atklāti demonstrēt?

 13. Varavīksnes Džo Atbildēt

  Daudzuprāt, vislabākā vieta praida norisei ir Uzvaras parks Pārdaugavā.

Draugiem Facebook Twitter Google+