×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.2°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
19. septembris, 2017
Drukāt

VL-TB/LNNK uzstās uz izglītību tikai valsts valodā (26)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Ilustratīvs attēls

Ja četri Saeimas “Vienotības” frakcijā strādājošie “Kustības Par!” (“Par”) deputāti atbalstīs Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa iniciatīvu vairs nepiešķirt nepilsoņu statusu Latvijā dzimušajiem bērniem, nacionālā apvienība “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) to uzskatīs par koalīcijas līguma pārkāpumu, tomēr valdības demisiju neprasīs, bet tā vietā uzstās uz izglītību tikai valsts valodā, otrdien Latvijas Televīzijas raidījumā “Viens pret vienu” sacīja VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars.

“Vienotības” frakcijā esošā “Par” biedre Lolita Čigāne raidījumā neslēpa, ka viņa pati un arī citi kustības deputāti ceturtdien gatavi atbalstīt Valsts prezidenta iniciatīvas nodošanu vērtēšanai Saeimas komisijām.

Dzintars sacīja, ka tas būšot koalīcijas līguma pārkāpums, jo līgums paredz pilsonības jautājumus lemt tikai pēc konsensus principa, bet VL-TB/LNNK prezidenta iniciatīvu par nepilsoņa statusa nepiešķiršanu neatbalsta, tāpēc koalīcija to nevar virzīt tālāk.

Čigāne gan atzīmēja, ka prezidenta iniciatīva neskar koalīcijas līgumā pieminēto Pilsonības likumu, bet tā iesniegta kā atsevišķs un šaurs likumprojekts.

Tomēr Dzintars uzsvēra, ka nacionālā apvienība šīs iniciatīvas atbalstīšanu vienalga uzskatīs par koalīcijas līguma pārkāpumu, bet valdības demisiju tā dēļ neprasīs. Secinot, ka koalīcijas līgums nav ievērots, VL-TB/LNNK iesniegs grozījumu projektu Izglītības likumā, lai pārietu uz izglītību tikai valsts valodā, pastāstīja Dzintars.

Čigāne norādīja, ka varētu sākt ar pāreju uz izglītību latviešu valodā vai bilingvālo izglītību bērnudārzos, taču Dzintars kritizēja bilingvālo izglītību un uzstāja, ka mācībām jābūt tikai latviešu valodā.

Kā ziņots, Saeimai 21.septembrī būs jālemj, vai nodot izskatīšanai komisijās Valsts prezidenta iniciatīvu par nepilsoņu bērniem.

Vējonis iesniedzis Saeimai likumprojektu, kas paredz izbeigt nepilsoņa statusa piešķiršanu Latvijā dzimušajiem bērniem. Likumprojekta anotācijā norādīts, ka tā pieņemšana veicinās saliedētas un uz Latvijas tautas kopīgajām vērtībām balstītas Latvijas sabiedrības turpmāku attīstību. Pēc likumprojekta pieņemšanas izmaiņas attiektos uz aptuveni 50 līdz 80 jaundzimušajiem gadā. 2016.gadā nepilsoņa statuss tika piešķirts 52 bērniem.

Prezidenta iecere raisīja domstarpības starp valdošās koalīcijas partneriem. Nacionālā apvienība jau iepriekš norādīja, ka neatbalstīs Vējoņa priekšlikumu, kā arī atgādināja koalīcijas partneriem, ka šādu jautājumu virzīšanai nepieciešams konsensus starp partneriem. Ņemot vērā VL-TB/LNNK nostāju, valdošās koalīcijas partneri apliecināja, ka neatbalstīs prezidenta ieceri.

Tomēr “Vienotības” Saeimas frakcijas deputāti, kuri tagad pārstāv partiju “Kustība Par!”, atbalsta Vējoņa iniciatīvu, bet Zaļo un zemnieku savienībā (ZZS) ietilpstošā Latvijas Zaļā partija vēl lems par šo jautājumu. Savukārt opozīcijas frakcijas Vējoņa priekšlikumus atbalsta.

Pievienot komentāru

Komentāri (26)

 1. Miera un pieticības malas “nacionāļi” pamodušies, mož vēlēšanas tuvojas un gribas atkal nākamos gadiņus snaust siltajās vietiņās

 2. Tur neko nevar padarit : ar tiem erzacnacionaljiem ir taa … kaa nu ir visur :
  1. Vietejais uzdevums smirdet un tracinat – klasiskais “skaldi un valdi”, lai var vieglak taisi valsts nozagshanu.
  2. Un GLOBALAIS – virsuzdevums – no ierochu razhotajiem – ja vislabak noveicas, tad uztaisit fiziskus karinjus – vai nu iluminati, vai b/murnieki … vienalga, kaa to nosauc, bet – taa ir
  otraa klasika .

  • Par to smirdēšanu ,tev taisnība.Tikai smaka nāk no šeit rakstošo kremļa prostitūtu,tādu kā tu puses.
   Smird pēc vatņika ,pa gabalu.
   Ej padzenā iluminātus no savas pagultes,slimiek,un iedzer zāles.

 3. atkārtošos-Kāpēc NAZIsteļiem nerosināt… nu tur- visiem neVIRSlatviešiem nēsāt sarkanas zvaigznes, uzšuvju izskatā? Nededzināt grāmatas ,nelatviešu valodā,nesadzīt (vēlams krievus domājams) nelatviešus atsevišķos rajonos… tā teikt tālāk no NAZIsteļu acīm?

 4. Kamēr deputāti nesapratīs Atbildēt

  ka izglītība sākas bērnudārzā (tātad tiešu tur uzsākamas reformas), nekas neiznāks.

 5. Latviju un latviešus var glābt tikai jābūtības filosofija un parbūtības politika. Latvieši tiks pie gaismas un godīguma, pateicoties vienīgi jābūtības vārdiem un parbūtības politikai. Latviešiem turpmāk vērtību nesīs jābūtība un parbūtība, jo tikai jābūtība un parbūtība ir spējīga nest vērtības latviešu prātam un sirdīm. Ja latvieši to ņems vērā, tad būs liels uzplaukums. Latviešiem tas ir jāņem vērā, jo mūsu valstī šīs jābūtības dimensijas ir ārkārtīgi maz. Tas pats sakāms par parbūtības dimensiju mūsu valstī. Tikai jābūtības filosofija un parbūtības politika stiprinās latviešu prāta un dvēseles dimensiju, kas tūlīt būs dimensija visai Latvijai, nesot uzplaukumu un apskaidrību ar jābūtību un parbūtību visās dimensijās.

 6. Čigāne izskatījās tiešām nožēlojami. Ko padarīsi, kangariem dzīve nav viegla.

 7. Bija smieklīgi skatīties,kā Pindacīša locījās un stostījās,baidoties tieši atbildēt uz jautājumu par mācībām TIKAI latviešu val.

 8. Jau sen vajadzēja ieviest mācības valsts valodā. Nesaprotu pēc kādiem kritērijiem piešķir valsts valodas kategoriju krievu skolās, ja cilvēks ar vidējo līmeni neprot sakarīgi pateikt teikumu latviešu valodā. Kur tāds dabūs darbu? Būtu laiks saprast, ka tas ir viņu pašu interesēs apgūt valsts valodu.

 9. velešanas tuvojas, NA nacisti atkal stumj lozungus. tikai uzreiz viens jautajums-kāpec NA tik kategoriski vienmer izvairās no izglitibas ministra portfeļa ja jau tik ļoti grib noteikt ko mācit, kā mācit? viņiem lūk tieslietas un maksātnespējas adminu aizstāvešana ir svarīgāka, tikai par to skaļi neklaigā. kamer par jomu no kuras paši mūk kā velns no krusta bļauj uz katra stūra

  • Vai Jums ir ziņas, ka izvairās? Man ir ziņas, ka valdību veidotāji vienmēr izvairās šo posteni NA piedāvāt! 🙂

   • NA kārtējo reizi mētājas ar lozungiem, jo pasludināt jau var jebko. Tomēr visu nosaka objektīvi apstākļi, un vaina nemaz nav pašos bērnos, bet sistēmā, vai ir pietiekošs daudzums skolotāju, kas varēs nodrošināt mazākuma tautību bērniem izglītību valsts valodā, jo sākumā būs labi jāpārvalda abas valodas, jo bērni var nākt no ģimenēm, kurās ar valsts valodu ir uz Jūs. Tāpat tad vairs nebūs klasiskais dalījums latviešu un krievu skolās, un tipiskās latviešu skolās apmēram puse var būt krievu bērnu. Jautājums, vai latviešu vecāki tam ir gatavi, vai nebūs tā, ka klasē, kurā puse ir latviešu un puse krievu, krievu bērni drīzāk latviešus neiesaistīs runāt krieviski… Paredzu, ka kladzinātāji par šīm niansēm nav padomājuši, jo viena lieta ir kaut ko pasludināt uz papīra, bet pavisam cita reālā dzīve

 10. vienīgais pareizais ceļš Atbildēt

  nacionāļiem” jāpastāv uz DDD(Deokupāciju, Deboļševizāciju, Dekolonizāciju),
  nevis jākoķetē ar latviskas Latvijas
  ienaidniekiem !!!!

 11. Sabiedrība nekad nebūs saliedēta kamēr būs “aparteīds” izglītības laukā. Šo krievu okupācijas uzspiesto divvalodību sen vajadzēja lividēt. Mums ir tikai viena valsts valoda un visās skolās izglītībai jābūt valsts valodā — kā tas ir citās valstīs, arī Krievijā. Balsosim nākošreiz par Nacionālo Apvienību, kas ir vienīgā patriotiskā latviešu partija.

  • Tā pati koalīcija, ar tūdaliņiem , kuri lamā lembionus un jenotībniekus , bet ar kuriem koalīcijā kopīgi dala naudu , 13 gadus pieņēma likumu, lai vidusskolas beigu eksāmenus kārtotu tikai latviešu valodā . 13 gadus! Izglītības ministriju neņem, bet atkal pasēdēs kultūras un tieslietu ministrijās, būs kārtējā kultūras gremde, melnā sperma un citi tūdaliņu sasniegumi. dzintarēns pabļaus, ka krievi nāk, parādniekus saražos vēl kādus bērnus un būs pa vecam. Domāju, ka nacionālie ir lielākie nodevēji un meļi, liekuļi un zagļi.

   • No tavas smakas, urlēn, var pataikt uz kuru pusi tu stūrē. Patriotisks latvietis ir tavs lielākais ienaidnieks — kā tas krievu šovinistiem vienmēr ir bijis.

 12. Ir vienkārši nožēlojami, ka koolicijas partijas ļaujas ultimātiem nevis strādā valsts interesēs un savu vēļētāju interesēs.
  Esmu latvietis un šīs zemes patriots, bet, ja man jāizvēlas ļaunākais no ļaunumiem, tad izskatās, ka, tā saucamie Nacionālisti ir lielākais ļaunums mūs valstij un nākotnei! Jo ar savu provokatīvo uzvedību veicina un uztur mūžīgo spriedzi un naidu starp latviešiem un krieviem, kura pēc savas būtības jau gāja mazumā sabiedrībā, līdz Nacionālisti nesāka savas provokācijas.
  Ceru, ka nākamajā Saeimā vairs nebūs tik lielas ietekmes šai partijai un nāks sakarīgāka partija, kā piemēram “Es PAR” vai Reģionālā partija.

  • Juri, ja Tu but Savas valsts patriots tad Tu cienitu valsts valodu. Tu drink psi kangars ar milzigu mazvertibas sajutu.

   • NA politiķi ir vienkārši nožēlojami, un ļoti atrauti no dzīves. Kur viņi bija, ka cilvēki masveidā bija spiesti atstāt Latviju, kur bija banku krīzes laikā. Visu laiku gandrīz ir bijuši valdībās, bet, izņemot skaļu saukļu piesaukšanu, un cenšanos padarīt dzīvi grūtāku cittautiešiem, nekādu sauso atlikumu neredzu> Pat viņiem uzticētajās ministrijās nekādu panākumu nav, varbūt izņemot kultūras ministriju, bet Mēlnbārdi jau grūti identificēt ar vidējo NA biedru

  • kremļa grūtgalvītim Atbildēt

   Atgādināšu tev, Jurij Putinovič, ka
   nevis Latvija pastāvīgi uzbruka Krievijai
   un veidoja impērijas un psrsus,
   bet tieši otrādi !!
   Vari neaģitēt pret nacionāļiem, lai arī
   kādi tie būtu !!!

  • ……Esmu latvietis un šīs zemes patriots,…….
   Par tādiem,kā tu,var teikt:”Ja ir tādi draugi,tad ienaidnieki nav vajadzīgi”

Draugiem Facebook Twitter Google+