×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
20. augusts, 2015
Drukāt

Vladimira Guseva 40 daiļrades gadi

Vladimirs_Gusevs_1

Jūrmalas pilsētas muzejā līdz 30. augustam skatāma mākslinieka Vladimira Guseva personālizstāde “Retrospekcija”, kas ir mākslinieka atskats uz savu daiļradi 40 gadu garumā.

Lielākā daļa mākslinieka darbu ir klusā daba un portreti. “Īpaši iecienīti ir sieviešu portreti, pie kuriem mākslinieks strādā jau vairāk nekā 40 gadus. Pēdējos gados līdztekus klusajai dabai gleznotas arī jūras ainavas, kas no 2008. līdz 2010. gadam eksponētas starptautiskajā jūras ainavu izstādē “Marina” Jūrmalas pilsētas muzejā,” atklāj muzeja pārstāve Diāna Josta.

Izstādi mākslinieks veido kā atskatu no 1974. gada līdz 2014. gadam. “Esmu dzimis Rīgā un nodzīvojis šeit visu savu dzīvi. Kā īstens patriots es mīlu šo pilsētu un augstu vērtēju tās tradīcijas, it īpaši mākslā. Esmu redzējis Rīgu dažādos gadalaikos visā tās krāšņumā. Rīgā ir neskaitāmi daudz krāšņu muzeju, kurus bieži apmeklēju arī bērnībā, un, šādā vidē augot, tieksme pēc skaistā manā apziņā radās jau agri. Īpaši patika apmeklēt Mākslas muzeju un Aizrobežu mākslas muzeju, kur, baudot mākslu, arī man radās vēlme radīt ko līdzīgu,” atceras mākslinieks un piebilst: “Ar zīmēšanu aizrāvos jau skolā, kad, staigājot pa pilsētu, labprāt veidoju dažādas skices un etīdes. Pirmie zīmējumi ar mammas palīdzību saglabāti no desmit gadu vecuma. Studējot Maskavas V. G. Pļehanova Ekomomikas universitātē, nevarēju iztikt bez zīmuļa un otas. Zīmēju savu kursa biedru portretus ar zīmuli, ogli un pasteli. Pēc dienesta padomju armijā arvien vairāk pievērsos mākslai. Sākumā gleznoju ar pasteli, pēc tam eļļu. Nopietni glezniecībai pievērsos pēc 1992. gada.”

Mākslinieks izstādēs piedalās kopš 90. gadiem. Tas bija arī laiks, kad tika nodibināta galerija “Raunas 17”, kur desmit gadus ar lieliem panākumiem tika organizētas vairāk nekā 30 tematiskas izstādes.

Slavenā Londonas galerija “Roy Miles” no 1996. līdz 1997. gadam vairākkārt aicināja Vladimiru Gusevu piedalīties Latvijas un Krievijas mākslinieku organizētajās izstādēs. Bet 1997. gada pavasarī galerijā “Bruton Street 29” Londonā ar lieliem panākumiem noritēja mākslinieka personālizstāde.

Lielākā daļa V. Guseva darbu atrodas privātkolekcijās Rīgā un Maskavā, daļa darbu arī ASV, Austrijā, Vācijā un Francijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+