Latvijā
Sabiedrība

Vai skandāls? VM cenzē mākslas izstādes plakātu 43

Ekrānšāviņi no LTV sižeta.

Vai skandāls?

Veselības ministrija (VM) nav devusi atļauju uz Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja ārsienas izvietot invaliditātes tēmai veltītas mākslas izstādes plakātu, kurā redzami divu vīriešu kaili ķermeņi.

Kā vēsta Latvijas Televīzija (LTV), pagājušajā nedēļā Medicīnas vēstures muzejā atklāta starptautiski pazīstama poļu mākslinieka Artūra Žmijevska pirmā personālizstāde Baltijas valstīs ar nosaukumus “Neredzamās zonas”, ka rāda kailu cilvēka ķermeni, ko skārusi invaliditāte.

Apvienības “Apeirons” pārstāvis Jurģis Briedis spriež, ka “šī izstāde varbūt iedrošinās kādu, bet tie, kas negrib likt plakātus… tā ir savā ziņā aprobežotība. Kāpēc tas cilvēks ir sliktāks nekā tā modele uz plakāta?”

Reklāmas speciālists Kristaps Siliņš norādīja, ka katrs pats sev ir visuzticamākais cenzors.

“Reklāmu cenzēt ir bezjēdzīgi, reklāma jau ir pašcenzējoša. Ja reklāma cilvēkam nepatiks, tā liksies pretīga, nepatīkama vai citā veidā nepieņemama, cilvēks uz to neatbildēs un neapmeklēs šo pasākumu,” viņš komentēja.

Savukārt VM uzskata, ka “plakāta vizuālais noformējums bija visai provokatīvs un neviennozīmīgi vērtējams”, tāpēc tā izmantoja tiesības šo lielformāta plakātu nesaskaņot.
Tas neietekmējot izstādes atrašanos Medicīnas vēstures muzejā.

Izstādes rīkotāji cer, ka līdz izstādes beigām septembrī VM prasīto atļauju tomēr sniegs.


Noskaties video sižetu


Reakcija sociālajos tīklos

LA.lv