×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
5. aprīlis, 2017
Drukāt

VM nāk klajā ar slimnīcu reformu plānu (11)

Foto - LETAFoto - LETA

Veselības ministrija (VM) rosina stacionāro pakalpojumu sniedzējus iedalīt četros līmeņos, kā arī veidot ārstniecības iestāžu sadarbības teritorijas.

VM izstrādātais informatīvais ziņojums par veselības aprūpes sistēmas reformu paredz, ka pirmā līmeņa slimnīcās tiks nodrošināti pamata profili, proti, terapija un hronisku pacientu aprūpe. Tāpat pirmā līmeņa slimnīcās tiks nodrošināta neatliekamā medicīniskā palīdzība 24 stundas diennaktī gadījumos, kad nav apdraudēta pacienta dzīvība, turklāt šī līmeņa slimnīcās neatliekamās medicīniskās palīdzības sasniedzamība plānota līdz 60 minūtēm.

Otrā līmeņa slimnīcās tiks nodrošināta darbība septiņos obligātajos profilos – terapijā, hronisku pacientu aprūpē, ķirurģijā, neiroloģijā, ginekoloģijā, grūtniecības un dzemdību profilā un pediatrijā, kā arī tiks sniegta neatliekamā medicīniskā palīdzība. Arī otrā līmeņa slimnīcām iedzīvotājiem būs jābūt sasniedzamām stundas laikā.

Trešā līmeņa slimnīcās jeb reģionālajās slimnīcās tiks nodrošināta darbība 13 obligātajos profilos un, atbilstoši katras slimnīcas specializācijai, papildus profili.

Ceturtā līmeņa slimnīcās tiks nodrošināta darbība 22 obligātajos profilos un atbilstoši katras slimnīcas specializācijai papildus profili, piemēram, infekciju profils, grūtniecības un dzemdību profils un citi.

Ceturtā līmeņa slimnīcās tiks nodrošināti augsti specializēti veselības aprūpes pakalpojumi, kurus specializētās ārstniecības iestādēs nodrošina vienas vai vairāku medicīnas nozaru speciālisti ar papildus kvalifikāciju. Savukārt ceturtā līmeņa slimnīcas ar specializāciju pediatrijā, traumatoloģijas un ortopēdijas profilā, grūtnieču aprūpē un dzemdību palīdzības profilā, rehabilitācijas profilā nodrošinās augsti specializētus veselības aprūpes pakalpojumus atbilstoši specializācijai.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Kamēr tas nabaga slimnieks sapratīs uz kura līmeņas slimnīcu viņam rotēt, tikmēr jau gals būs klāt. Un galvenais… mediķiem nekādas atbildības, jo redz būsiet pēc palīdzības vērsušies ne tajā līmeņa slimnīcā. Un vēl pats trakākais būs tas, ka nabaga slimnieks nemaz nevarēs atļauties ārstēties tajā augstākā līmeņa slimnīcā, jo loģiski, ka maksa tur arī būs lielāka.

 2. Nopūlējušies pamatīgi! Atbildēt

  Jo mazāk slimnīcu,jo sarežģītāka struktūra un vairāk ierēdņu! Ne KNAB,ne VK te neko vairs neatšķetinās! Gerharda administratīvi teritoriālo reformu pārspējuši visos aspektos! Pat obligātā veselības apdrošināšana un e-veselība vairs nav nepieciešama!

 3. Heij, biedrene ministre, jau 26 gadus reformējam, vai tām reformām(eksperimentiem ar cilvēkiem) pienāks arī gals.Vai tik nav tā, ka paši reformu veicēji nezin, ko dara…..

 4. Realitātē 3 un 4 līmenis ir tikai Rīgā . Jo cik zinu tad nekur citur 13 profili dienakti nav .. vai tomēr Liepāja , Jēkabpils cita ..

 5. Tādā skaitā līmeņos un profīlos sapīsies gan ārsti ,gan slimnieki,tas būs haoss un anarhija,kad attapsies reformēsies un pārreformēsies jau cita ministra vadībā,bet ar tādu pašu gala rezultātu.

 6. Dumš muļkīc.

 7. nu super ģeniāli, līdz šim kaut kas tik varens vēl nebija dzirdēts, šis plāns pārspēj pats sevi, pasaule mācieties no mūsu ministres kā jāstāda plāni un jāstrādā veselības jomā

  • Labāk pateikt nevar Atbildēt

   „…Neviens nav skaitījis, cik cilvēku pirms laika aizgājuši pie debesu Tēva tikai tāpēc, ka reformu jūklī nav varējuši tikt pie daktera vai pie īstajām zālēm…Diemžēl, V.Krištopānam bija taisnība – Latvija ir muļķu zeme. Jo mēs izmirstot atkal un atkal iestājamies par bagātniekiem, par lielkapitāla partijām. Ideoloģija, skaļie patriotiskie saukļi mums ir dārgāki par mūsu pašu, mūsu bērnu, mūsu veco ļaužu veselību un dzīvību…Mēs sajūsmināmies par tēvzemiešu stingro stāju latvietības aizstāvībā gan šeit, gan Briselē. Un negribam zināt, ka tēvzemiešu veselības ministri, iztērējot Pasaules bankas kredītu miljonus, noreformēja mūsu medicīnu līdz klīniskai nāvei. Tagad oranžie uzsāk reformas reformu. Nu jau par mūsu naudu…Cik daudziem Latvijas ārstiem šī reforma salauzīs dzīvi? Cik daudziem Latvijas iedzīvotājiem reformu reforma atņems dzīvību? …Bet kungiem nav laika par to domāt. Patriotisku saukļu aizsegā viņi plēšas ap portfeļiem un amatiem, kuri viņu personīgai kabatai dod simtus tūkstošus latu un apziņu: cik labi dzīvot muļķu zemē – Latvijā”. No Māras Nizinskas raksta „Muļķu zemes slimnieka pārdomas” , Rēzeknes Vēstis

   • Bieži pieminētais krištopāns pilnībā izmantoja muļķu zemes muļķiem sastādītos likumus un to caurumus ,lai ar shēmošanu kļūtu miljonārs un pārvāktos uz dzīvi ASV.

 8. Janis J. Dimants, Jr., M.D. Atbildēt

  Izklausas jau labi. Bet ka viss tas bus dzive, to tikai redzesim velak. Notiek orientesanas un pargrupesanas, visada veida “siberesanas” un grustisanas. Bet no apburta lauka netiekam ara, ka tiesam uzlabot veselibas aprupi valsti. Visu jau uz reizi nevar ne veikt, ne izdarit. Jadara pa mazam un pakapeniski. Varbut tad tas bus tas cels…

 9. Autoram-Nobela prēmiju! Atbildēt

  Četri līmeņi un sadarbības teritorijas! Trīspadsmit obligātie profili un vēl papildus profili!!!
  Ģeniāla ideja! Būs kur aizrotēt citās ministrijās atlaistos ierēdņus!

Draugiem Facebook Twitter Google+