×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
10. marts, 2015
Drukāt

VM pieļauj iespēju vērsties tiesībsargājošās iestādēs saistībā ar Stradiņa slimnīcu (1)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas jaunā korpusa būvdarbi patlaban ir apturēti. Šobrīd izpildīta viena ceturtā daļa no kopējā būvniecības līguma apjoma.

Veselības ministrijas (VM) valsts sekretāre Solvita Zvidriņa otrdien, sniedzot atbildes žurnālistiem par izveidojušos situāciju Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā, pieļāva iespēju vērsties tiesībsargājošās iestādēs saistībā ar slimnīcas valdi, ja kompetentās iestādes pierādīs, ka valstij nodarīti zaudējumi.

Zvidriņa uz jautājumu, vai viņa pieļauj iespēju vērsties tiesībsargājošās iestādēs pret bijušo Stradiņa slimnīcas valdes priekšsēdētāju Dinu Šmitu, kurš pirmdien iesniedza atlūgumu, norādīja: “Šajā gadījumā iespējamie zaudējumi valstij vēl ir jāpierāda. To pierādīt ir kompetento institūciju pienākums. Mēs varam tikai konstatēt faktu par to, kas ir un kas nav izdarīts. Protams, vēl jāsagaida zvērinātā revidenta atzinums. Ja mums būs pamatojoši dokumenti, tad, protams, mēs varēsim tālāk rīkoties”.

“Šajā brīdī mēs tikai veicam auditu un esam izdarījuši pirmos secinājumus. Kad mums būs vairāk detalizētas informācijas, pieņemsim lēmumu. Kamēr mums šādu datu nav, mēs, protams, vēl nevaram neko iesniegt,” viņa piebilda.

Komentējot izveidojušos situāciju Stradiņa slimnīcā, Zvidriņa norādīja, ka pēc Šmita atlūguma iesniegšanas, to vada divi palikušie valdes locekļi – Anda Čakša un Normunds Štāls.

Viņa atklāja, ka konkursu uz vakanto valdes locekļa vietu “plānots izsludināt līdz nedēļas beigām”.

VM valsts sekretāre norādīja, ka trešdien ir ieplānota valdes un slimnīcas personāla tikšanās, lai diskutētu par iespējām “sakārtot sistēmu, uzlabot finanšu pārskatāmību, kā arī to, kā risināt jautājumu ar slimnīcas celtniecību”.

“Šobrīd akūtākā un būtiskākā problēma ir slimnīcas celtniecība. Šobrīd redzam, ka termiņos iekļauties mēs nevaram. Finanšu ministrija ir sniegusi informāciju, ka neattiecināmās izmaksas ir pilnībā jākompensē projekta realizētājam. Šobrīd mēs runājam par to, kā minimizēt risku, jo Stradiņa slimnīca jau ir samaksājusi 10 miljonus eiro par šī projekta realizāciju, un tas ir viens no riska faktoriem, ka tā nauda būs jāatdod atpakaļ,” pauda Zvidriņa.

Taujāta par Šmita atbildību, Zvidriņa norādīja: “Iestādes vadītājs faktiski atbild par visu procesu kopumā. 2013.gada pārskatā, kuru ir parakstījusi gan Čakša, gan Šmits, zvērinātais revidents jau norādīja uz pazīmēm, ka var iestāties problēmas, un 2013.gada pārskats jau ir iedots ar iebildumiem. Gada laikā īpaša progresa nav bijis, līdz ar to ir jautājums ir par to, kas ir izdarīts un kas ir uzlabots”.

“Šobrīd mēs nonākam pie tā, ka ERAF projekta realizācija nav iespējama termiņā,” atzina VM valsts sekretāre.

Zvidriņa paskaidroja, ka šogad slimnīcai ir jāatmaksā vairāk kā 2 miljoni eiro no kredīta pamatsummas, kā arī procentu maksājumi. “Līdz ar to mēs šobrīd jau uzsākam kredīta atmaksu, tajā pašā laikā mēs esam pazaudējuši sešus miljonus eiro valsts galvotā kredīta “Latvijas Krājbankā”, kuri mums faktiski būs jānosedz uz pacientu rēķina,” viņa teica.

Jau ziņots, ka pirmdien pēc saņemtās kritikas un nesagaidot Veselības ministrijas oficiālu lēmumu, līdzšinējais valdes priekšsēdētājs Šmits pats iesniedza atlūgumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Pareizs lēmums vērsties tiesībsargājošās iestādēs!!! KAS GALUGALĀ NOTIEK??? NEKO NEVAR IZDARĪT BEZ ŠMUGULĒŠANĀS, SHĒMOŠANAS… PILNĪGI NEKO!!!!!!!!!!!??????????????

Draugiem Facebook Twitter Google+