×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
17. aprīlis, 2014
Drukāt

VM prasa naudu pacientu iemaksu samazināšanai (3)

LETALETA

Ilustratīvs attēls

Veselības ministrija (VM) valdībā iesniegusi papildu finansējuma pieprasījumu slimnīcām un pacienta iemaksu mazināšanai, informē VM.

VM ir sagatavojusi pieprasījumu valdībai par papildu finansējuma piešķiršanu 13 776 034 eiro apmērā no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

“Valsts budžeta prioritāšu noteikšana ir valdības kopīgs lēmums, tāpēc esmu atkārtoti informējusi par veselības nozarē akūti trūkstošajiem līdzekļiem. Mūsu galvenā prioritāte ir pacientu līdzmaksājumu mazināšana. Salīdzinājumā ar citām Eiropas valstīm mūsu pacientu līdzmaksājumi par valsts apmaksātajiem veselības aprūpes pakalpojumiem ir nesamērīgi augsti, un vissmagāk tas ietekmē vecāko paaudzi, kur dzīves kvalitātes nodrošināšanā liela loma ir savlaicīgiem un pieejamiem veselības aprūpes pakalpojumiem,” skaidro veselības ministre Ingrīda Circene (V).

Piešķirot papildu naudu 1 723 277 eiro apmērā, no 2014.gada 1.jūlija plānots pensionāriem atcelt pacienta iemaksas pie ģimenes ārsta. Tāpat iecerēts atcelt pacienta iemaksas par ģimenes ārsta mājas vizīti personām, kuras vecākas par 80 gadiem, gadījumos, ja gripas epidēmijas laikā pensionārs slimo ar gripu vai gadījumos, ja pie pensionāra neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde veikusi izbraukumu un pensionārs nav stacionēts.

Vēl no 2014.gada 1.jūlija plānots pakāpeniski mazināt pacienta iemaksas par ārstēšanos slimnīcās, sākot ar otro dienu. Šo iemaksu paredzēts samazināt no pašreizējiem 13,52 eiro līdz 11 eiro, un tam nepieciešami 1 374 789 eiro.

10 519 175 eiro vajadzīgi maksājumiem ārstniecības iestādēm, kuras sniedz ambulatoros un stacionāros ārstniecības pakalpojumus, infrastruktūras uzturēšanas izdevumu deficīta segšanai.

Papildu līdzekļi 158 793 eiro apmērā nepieciešami ar retajām slimībām slimojošo bērnu medikamentozai ārstēšanai, ņemot vērā pacientu skaita pieaugumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Lai būtu nauda Veselības un Labklājības ministrijas jāapvieno kā Igaunijā,Grieķijā,Somijā,Zviedrijā,Krievijā un pat Japānā un Austrālijā! Skat.”Ministriju skauts atbilst ministru skaitam”,Baiba Lulle,nra.lv15.decembris 2010. Pirmskara Latvijas Tautas labklājības ministrijas Veselības departamentā strādāja tikai 17 darbinieki un nebija nekādu rindu!

  2. Kur ir pensionāru bezmaksas veselības apdrošināšanas kartes kā daudzās citās ES valstīs?

  3. Kad no VM sagaidīsim slimokases kā Igaunijā un Lietuvā?

Draugiem Facebook Twitter Google+