Latvijā
Politika

VM valsts sekretāre nopelna ap 43 000 eiro1


Daina Mūrmane-Umbraško.
Daina Mūrmane-Umbraško.
Foto: LETA

Pērn Veselības ministrijas (VM) valsts sekretāre Daina Mūrmane-Umbraško nopelnīja 42 484 eiro pirms nodokļu nomaksas, kas ir apmēram 3500 eiro mēnesī, liecina viņas Valsts ieņēmumu dienestam iesniegtā valsts amatpersonas deklarācija.

Vēl Mūrmane-Umbraško saņēma pabalstu 500 eiro apmērā.

VM valsts sekretāres parādsaistības pērn bija 60 600 eiro, kas ir par apmēram 3800 mazāk nekā vēl pirms gada. Mūrmanes-Umbraško īpašumā ir 2004.gada vieglā automašīna “Alfa Romeo 156”.

Kā ziņots, kapitālsabiedrību, kurās VM ir valsts kapitāla daļu turētāja, vadītāju atalgojums svārstās no 2400 līdz gandrīz 8000 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas, liecina ārstniecības iestāžu vadītāju ieņēmumu deklarācijās Valsts ieņēmumu dienestam sniegtā informācija.

Lielāko Latvijas slimnīcu – Rīgas Austrumu klīnisko universitātes slimnīcu – patlaban vada Imants Paeglītis, kurš šo amatu ieņem no 2018.gada janvāra. Pērn viņš Austrumu slimnīcas valdes priekšsēdētāja amatā nopelnīja 94 546 eiro jeb apmēram 7900 eiro mēnesī. Alga slimnīcā nav Paeglīša vienīgie ienākumi, un kopumā pērn viņa ienākumi, tostarp saistībā ar īpašuma pārdošanu un darbu Ceļu satiksmes drošības direkcijā, bija apmēram 175 000 eiro.

Saistītie raksti

Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāja Ilze Kreicberga pērn šajā amatā nopelnīja 53 385 eiro, kas ir apmēram 4500 eiro mēnesī. Arī Kreicbergas ienākumus neveidoja tikai darbs Stradiņa slimnīcā. Viņa pērn par neonataloģes, lektores, docentes un cita veida darbu nopelnīja vēl apmēram 15 000 eiro.

Vēl vienas lielās valsts slimnīcas – Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas – valdes priekšsēdētājs Valsts Ābols pērn šajā amatā nopelnīja 63 404 eiro jeb ap 5300 eiro mēnesī. Ārpus darba slimnīcā Ābols apmēram 800 eiro nopelnīja par darbu Rīgas Stradiņa universitātē un no saimnieciskās darbības lauksaimniecības uzņēmumā SIA “Jawa. L.V.”.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Petraviču apmierina jaunā LM parlamentārā sekretāra darbs
11 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Prāta vētras” koncerts Liepājā noritējis mierīgi
11 stundas
LE
LETA
Latvijā
Aptauja: 97% Rīgas un Pierīgas iedzīvotāju uzturā lieto zivis un jūras veltes 1
12 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Dabā
Pirmdien daudzviet valstī spēcīgi līs un dārdēs pērkons
3 stundas
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
Kāpēc, pirms laika pensionējoties, nedrīkst strādāt, bet īstajā vecumā strādā, cik tik gribi?
2 stundas
VK
Vita Krauja
Kultūra
Teātris ir gaistošs mirklis. Saruna ar aktrisi Elīnu Hanzenu
Intervija 7 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Latviju pārstāvošajiem autosportistiem trīs goda pjedestāli “RallyX Nordic” debijas sacensībās Rīgā
3 stundas
AK
Aija Kaukule
Kultūra
Koncertzāle “Latvija”: jauna ērģeļmūzikas citadele vai Ventspils karaļvalsts greznumlieta?
3 stundas