×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.9°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
16. maijs, 2018
Drukāt

VMD šogad saņēmis 256 ziņojumus par vilku pēdām un 271 par lūšu pēdām (3)

Foto - Māris LielkalnsFoto - Māris Lielkalns

Valsts meža dienests (VMD) šogad kopumā saņēmis 256 ziņojumus par vilku pēdām un 271 ziņojumu par lūšu pēdām, kas nepieciešami plašākam datu apkopojumam par lielo plēsēju populācijas novērtēšanu, pastāstīja VMD Medību daļas vecākais referents Ilgvars Zihmanis.

Par vilkiem vairāk ziņojuši mednieki no Kurzemes, Sēlijas un Dienvidlatgales, bet par lūšiem – visvairāk ziņojumu ir saņemts no Vidzemes un Ziemeļaustrumiem.

Kopumā par vilku un lūšu pēdām ziņojuši gan VMD darbinieki, gan arī citu Latvijas meža nozares uzņēmumu darbinieki, kā arī interesenti, kuru darbs vai atpūta saistīti ar mežu. Visaktīvāk par pēdu novērojumiem ziņots no Ziemeļkurzemes, Sēlijas un Ziemeļaustrumu virsmežniecību uzraugāmajām teritorijām. Par vilku pēdu novērojumiem visbiežāk ziņots no Ziemeļkurzemes, Sēlijas un valsts ziemeļu un ziemeļaustrumu robežas apkārtnes. Savukārt par lūšu pēdām visbiežāk ziņots no Sēlijas, Ziemeļaustrumu virsmežniecībām, kā arī no Liepājas-Grobiņas puses, Igaunijas robežas un Baltkrievijas robežas apkārtnes. Vismazāk par plēsēju pēdām ziņots no Rīgas apkārtnes un Zemgales.

Zihmanis piebilda, ka konkrēti no medniekiem saņemti 169 ziņojumi, tostarp par vilkiem – 110 ziņojumi, bet par lūšiem – 59 ziņojumi.

Jau ziņots, ka VMD šā gada marta sākumā aicināja medniekus līdz 31.martam ziņot par vilku un lūšu pēdu novērojumiem. Pamanot medību platībās vilka vai lūša pēdas, tās bija jānofotografē ar ierīci, kam ir ieslēgta GPS atrašanās vietas atzīmēšanas funkcija, piemēram, ar viedtālruni. Pēdas nospiedumam bija jāpievieno objektu, kas ļauj spriest par pēdas izmēru.

VMD informēja, ka novērojumi par vilku un arī lūšu kustību un uzturēšanos mežā ir svarīgi, lai precīzāk būtu iespējams novērtēt konkrētās sugas populācijas stāvokli.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. A ko šogad nošāvusi daiļā medniece.

  2. VMD turpina ņirgāšanos Atbildēt

    Zihmanim vajadzētu ziņu aģentūrām pastāstīt, no kura pirksta viņš izzīdis tos 256 ziņojumus par vilku pēdām un 271 ziņojumu par lūšu pēdām šogad, ja Letas relīzē teikts, ka VMD referents „Zihmanis piebilda, ka konkrēti no medniekiem saņemti 169 ziņojumi, tostarp par vilkiem – 110 ziņojumi, bet par lūšiem – 59 ziņojumi.” TIKAI!
    Turklāt nepatīkamias uzdevums fiksēt lūšu, vilku pēdas SNIEGA APSTĀKĻOS, „izmantojot foto fiksēšanas ierīces ar aktivizētu GPS atrašanās vietas fiksācijas funkciju, atbilstoši šī VMD rīkojuma otrajā pielikumā aprakstītajai metodikai” slakteriem tika uzdots tikai sākot no 5.marta un tikai līdz 31.martam!
    VMD melu kampaņa turpnās?

  3. tas ir mēģinājums turpināt ES aizsargājamu sugu izšaušanu

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +14.9
Alūksne +15.7
Daugavpils +17.1
Saldus +14.6
Liepāja +18.9
Jelgava +12.0
Ventspils +19.9
Limbaži +15
Madona +15.4
Rēzekne +15.7
Draugiem Facebook Twitter Google+