Mobilā versija
+7.0°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
17. septembris, 2015
Drukāt

VN akcionārs “Euromin” iegādājas vēl 43,25% akciju; darījuma summa – 80 miljoni eiro

Foto - www.ventspils.lvFoto - www.ventspils.lv

Holdingkompānijas “Ventspils naftas” (VN) lielākais akcionārs “Euromin Holdings (Cyprus) Limited” (“Euromin”) ceturtdien iegādājies vēl 43,25% VN akciju, liecina kompānijas paziņojums biržai “Nasdaq Riga”.

Tajā teikts, ka “Euromin” papildus ieguvusi 45 190 423 akcijas jeb 43,25% no koncerna balsstiesīgo akciju kopskaita, tādējādi “Euromin” kopumā pieder 97 412 682 VN akcijas jeb 93,24% no kopējā balsstiesīgo akciju kopskaita.

Atbilstoši paziņojumam akcijas iegādātas no kompānijas “Latvijas Naftas Tranzīts”, kurai vairs VN akcijas nepieder. Katras akcijas iegādes cenas bija 1,77 eiro, tādējādi, pēc aģentūras BNS aprēķiniem, kopējā darījuma summa ir 79,987 miljoni eiro.

“Euromin” paziņojumā medijiem pauž gandarījumu par noslēgto darījumu, iegūstot 93,24% VN akciju. Informācija starptautiskā naftas un gāzes tirdzniecības koncerna “Vitol” mājaslapā liecina, ka “Euromin” ir “Vitol” grupas uzņēmums.

VN pieder 66% kompānijas “LatRosTrans” akciju, 51% “Ventspils nafta termināls” akciju, kā arī 49,94% “Latvijas Kuģniecības” akciju.

VN ir tranzītbiznesa jomā orientēta koncerna centrālā holdingsabiedrība, kuras darbības uzdevums ir ieguldījumu pārvalde meitassabiedrībās. VN koncerna darbība ir vērsta uz naftas un tās produktu pārkraušanu; naftas un tās produktu transportēšanu pa cauruļvadiem, kā arī uz kuģošanas biznesu. VN akcijas kotē biržas “Nasdaq Riga” oficiālajā sarakstā.

Pievienot komentāru

Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (10)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Plāno stingrākas prasības bezdarba pabalsta saņemšanai (14)Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā norisinājās plašas diskusijas par Labklājības ministrijas (LM) sagatavotajiem grozījumiem likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”, kas paredz
Draugiem Facebook Twitter Google+