Mobilā versija
+4.4°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Otrdiena, 28. februāris, 2017
17. septembris, 2015
Drukāt

VN akcionārs “Euromin” iegādājas vēl 43,25% akciju; darījuma summa – 80 miljoni eiro

Foto - www.ventspils.lvFoto - www.ventspils.lv

Holdingkompānijas “Ventspils naftas” (VN) lielākais akcionārs “Euromin Holdings (Cyprus) Limited” (“Euromin”) ceturtdien iegādājies vēl 43,25% VN akciju, liecina kompānijas paziņojums biržai “Nasdaq Riga”.

Tajā teikts, ka “Euromin” papildus ieguvusi 45 190 423 akcijas jeb 43,25% no koncerna balsstiesīgo akciju kopskaita, tādējādi “Euromin” kopumā pieder 97 412 682 VN akcijas jeb 93,24% no kopējā balsstiesīgo akciju kopskaita.

Atbilstoši paziņojumam akcijas iegādātas no kompānijas “Latvijas Naftas Tranzīts”, kurai vairs VN akcijas nepieder. Katras akcijas iegādes cenas bija 1,77 eiro, tādējādi, pēc aģentūras BNS aprēķiniem, kopējā darījuma summa ir 79,987 miljoni eiro.

“Euromin” paziņojumā medijiem pauž gandarījumu par noslēgto darījumu, iegūstot 93,24% VN akciju. Informācija starptautiskā naftas un gāzes tirdzniecības koncerna “Vitol” mājaslapā liecina, ka “Euromin” ir “Vitol” grupas uzņēmums.

VN pieder 66% kompānijas “LatRosTrans” akciju, 51% “Ventspils nafta termināls” akciju, kā arī 49,94% “Latvijas Kuģniecības” akciju.

VN ir tranzītbiznesa jomā orientēta koncerna centrālā holdingsabiedrība, kuras darbības uzdevums ir ieguldījumu pārvalde meitassabiedrībās. VN koncerna darbība ir vērsta uz naftas un tās produktu pārkraušanu; naftas un tās produktu transportēšanu pa cauruļvadiem, kā arī uz kuģošanas biznesu. VN akcijas kotē biržas “Nasdaq Riga” oficiālajā sarakstā.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+