×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
20. augusts, 2014
Drukāt

VNĪ apsaimniekošanā – ap 100 tukšu ēku (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Plāksne VAS "Valsts nekustamie Īpašumi".

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) apsaimniekošanā tukšas ir ap 100 ēkām, šorīt Latvijas Radio teica jaunais VNĪ valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Tols.

Kopumā VNĪ apsaimnieko 455 mājas un no tām tukšas ir 21 – 24%. Tiesa, ne katra no tām ir tādā stāvoklī, lai tās varētu iznomāt vai tur varētu pārcelties kāda no valsts institūcijām, piebilda Tols.

70% no VNĪ ēku portfeļa atrodas Rīgā, un tieši Rīgā ir visvairāk tukšu ēku – “skaļākās” no tām ir bijusī VDK ēka jeb Stūra māja – Brīvības un Stabu ielas stūrī, neapdzīvotas ēkas stāv arī A.Briāna ielā, Aspazijas bulvārī un citur, minēja jaunais valdes priekšsēdētājs.

Patlaban VNĪ galvenais uzdevums ir novērtēt īpašumu portfeli – puse no ēkām jau esot novērtēta, stāstīja Tols. Pēc tam katrai no tām ir jāveido individuāli apsaimniekošanas plāni.

Kas attiecas uz VNĪ prioritāro objektu – Rīgas pils rekonstrukciju, kur naktī uz 2013.gada 21.jūniju izcēlās liels ugunsgrēks -, Tols minēja, ka būvnieki iekļaujas termiņos, un šķēršļus, lai darbi kavētos, viņš neredz.

Savukārt tā sauktajā Stūra mājā pagrabstāvā un pirmajā stāvā tiks ierīkots muzejs, bet par pārējo ēkas izmantošanu tuvāko gadu laikā notiks izpēte.

Jaunais valdes priekšsēdētājs kā svarīgākos darbus nosauca arī VNĪ mērķu un vīziju noteikšanu, vadības komandas paplašināšanu un jaunas motivēšanas sistēmas ieviešanu.

Kā ziņots, Tolu atklātā konkursā par piemērotāko uzņēmuma vadītāja amatam no 23 pretendentiem atzina atlases komisija. Darbu viņš sāka 4.augustā.

Aprīļa beigās akcionārs izteica neuzticību iepriekšējai VNĪ valdes priekšsēdētājai Baibai Strautmanei un atbrīvoja viņu no pienākumu pildīšanas.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. To var raksturot ar vienu vārdu – NOZIEGUMS! Valsts par telpu īri izdod milzum lielas naudas summas, bet pašas īpašumi netiek sakopti un apsaimniekoti. Kādam par to vajadzētu “sēdēt”!

  2. Nu īsts apsaimniekotājs! NīN nav jāmaksā, forši! Es šādus apsaimniekotājus padzītu ar sūdainu koku!

Draugiem Facebook Twitter Google+