×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
25. augusts, 2016
Drukāt

VNĪ aptur līguma laušanu par Tabakas fabrikas pārbūvi, aicina sākt mediācijas procesu (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Ilustratīvs foto

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) ir apturējusi līguma laušanas procesu ar SIA “RBSSKALS Būvvadība” par Tabakas fabrikas pārbūvi. VNĪ aicina “RBSSKALS Būvvadība” izteikt viedokli par iespēju uzsākt mediācijas procesu, aģentūru LETA informēja VNĪ pārstāvis Arnis Blodons.

VNĪ darot visu, lai Tabakas fabriku Miera ielā 58A maksimāli ātri pielāgotu Jaunā Rīgas teātra vajadzībām. Tas tiek darīts sabiedrības un Latvijas kultūras dzīves interesēs, uzsvēra Blodons.

“Finanšu ministrija ir lūgusi Būvniecības valsts kontroles birojam (BVKB) izvērtēt situāciju būvlaukumā, jo pastāv risks, ka objekts netiks nodots ekspluatācijā paredzētajā laikā. VNĪ, ievērojot labas gribas principus, kā arī ņemot vērā BVKB ieteikumus strīda risināšanai izmantot mediāciju, ir nolēmusi līdz 8.septembrim apturēt līguma laušanas procedūru ar “RBSSKALS Būvvadība”,” informē Blodons.

VNĪ aicina “RBSSKALS Būvvadība” nekavējoties uzsākt mediācijas procesu.

“VNĪ dod iespēju “RBSSKALS Būvvadība” apliecināt savu labo gribu, lai sarunu rezultātā nonākt pie abām pusēm pieņemama risinājuma,” piebilda Blodons.

LETA jau ziņoja, ka VNĪ 11.augustā vienpusēji lauzis līgumu ar bijušās Tabakas fabrikas Miera ielā 58A pārbūves darbu veicēju SIA “RBSSKALS Būvvadība”. VNĪ informēja, ka līdz šī gada 11.augustam uzņēmējs nav iesniedzis līgumsaistību izpildes garantiju.

Patlaban VNĪ objektā nodrošina apsardzi un, lai saglabātu un pasargātu objektu no trešo personu, laikapstākļu un citu nelabvēlīgu apstākļu ietekmes, veiks objekta konservāciju.

Projekta darbu kopējā līgumcena ir 1 999 590,27 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

“RBSSKALS Būvvadība” iesniegusi oficiālu lūgumu finanšu ministrei izvērtēt VNĪ vadības atbilstību ieņemamam amatam. Tāpat uzņēmums izvērtē iespēju vērsties ar iesniegumu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) saistībā ar līguma vienpusēju laušanu par darbiem bijušajā Tabakas fabrikā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nu pa smuko. VNĪ pārgājis jaunā līmenī. Bezgalīgi visu kavēt, čakarēt un kavēt, tā jau ir tradīcija. Tagad nerros mediāciju. Varbūt laiks izpurināt to projekta vadītāju kantori, kas domā, ka būvniecības pamats ir sēdēšana kabinetā?

  2. vnī ir acimredzot naids pret teātri
    jo viņi dara visu lai uz tabakas fabriku pārvāktos pēc iespējas vēlāk.
    jau līguma laušana jo celtnieki par mēnesi-diviem termiņus kavē? kā tas paātrina procesu? tas ar visu tiesāšanos aptur visu uz gadiem 2-3 vismaz. untā kā plānots bija pārcelties sezonas vidu tad nu kavešanās dēļ pārceltos sezonai beidzoties, bet nē, VNĪ par katru cenu cenšas vispār noraut pārcelšanos. tagad līguma laušanu pārtrauc, pāris mēnešus pastīvēsies, un tikmēr būvnieki piestadis papildus rēķinu par to kas gājis bojā, sabojāts jāpārtaisa kamer viņus nelaida objektā….
    .. likt tanī valst kantorī tiem lēmejiem no savas kabatas visus tiešos un netiešos zaudejumus samaksāt par katru tādu lēmumu, jo kamer par neko neatbild tikmēr pieņem maximāli stulbus

Draugiem Facebook Twitter Google+