Slēgtais Šķirotavas cietums Rīgā. Arhīva foto.
Slēgtais Šķirotavas cietums Rīgā. Arhīva foto.
Foto – LETA/Edijs Pālēns

VNĪ izsolē par 88 6500 eiro pārdod Šķirotavas cietumu 1

Šodien VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) rīkotajā izsolē par 88 6500 eiro nosolīts Šķirotavas cietums, aģentūru LETA informēja VNĪ Korporatīvās komunikācijas daļā.

Reklāma
Reklāma
Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Kokteilis
Krišjāņa Kariņa sieva Anda publisko emocionālu vēsti vīra atbalstam: “Es apprecēju vienu no drosmīgākajiem, godīgākajiem, gudrākajiem un labestīgākajiem vīriešiem pasaulē” 435
Lasīt citas ziņas

Izsolīts tika 92 584 kvadrātmetru liels zemesgabals un uz tā esošās 22 būves. Būvju platība ir sākot no pieciem līdz 5456 kvadrātmetriem.

Izsolei uz šo īpašumu, kas notika otro reizi, bija pieteicies viens pretendents. Pilni izsoles rezultāti tiks publiskoti VNĪ mājaslapā līdz ar pirkuma līguma parakstīšanu mēneša laikā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Slēgto Šķirotavas cietumu un tam piederošos īpašumus saskaņā ar valdības rīkojumu Tieslietu ministrija nodeva Finanšu ministrijas valdījumā un tālāk pārvaldīšanai VNĪ 2016.gada novembrī. VNĪ stratēģija paredz valsts īpašumu portfelī saglabāt perspektīvus īpašumus, t.sk. tādus, kuri nepieciešami valsts funkciju nodrošināšanai, kā arī komerciāli rentablus īpašumus. Īpašumi, kuri perspektīvā netiks izmantoti valsts funkciju nodrošināšanai, kā arī nav rentabli, lai tos turētu VNĪ portfelī un ieguldītu līdzekļus to attīstībai, tiek virzīti uz pārdošanu, norādīja VNĪ pārstāvji.

Kopumā izsolē piedalījās 17 objekti, bet nosolīti bija trīs – Šķirotavas cietums ar tam piederošajām būvēm (trijās adresēs – Krustpils iela 63, Asotes iela 2 un Rājumsila iela 1, Rīgā), kā arī vēl divi īpašumi – Tukumā un Saldus novadā. Atkārtotā izsolē tika piedāvātas arī bijušās Skrundas arodvidusskolas ēkas ar tām piederošo teritoriju, kam pretendenti nepieteicās.

Jau ziņots, ka 2014.gada 1.novembrī tika slēgts Šķirotavas cietums. Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) vadītāja Ilona Spure pirms tam bija norādījusi, ka Latvijā uzturēt pustukšu cietumu nebūtu saimnieciski un ekonomiski pareizi. Spure arīdzan norādīja, ka ieslodzīto skaits ir ievērojami samazinājies un “tas ļauj inventarizēt gan sadzīves apstākļus visos Latvijas cietumos, gan arī sakārtot ieslodzīto kategoriju izvietošanu atbilstoši likumdošanai”.

IeVP bija aprēķinājusi, ka ar Šķirotavas cietuma slēgšanu tiks ietaupīti 234 765 eiro gadā.