Kultūra
Kultūrpolitika

VNĪ: Jaunā Rīgas teātra pārbūves budžets netiek samazināts0

Foto: Leta/Edijs Pālens

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) sācis jaunu iepirkuma procedūru Jaunā Rīgas teātra (JRT) tālākas pārbūves darbu veikšanai, LA.lv uzzināja uzņēmumā.

Šogad neapgūtie līdzekļi – septiņi miljoni eiro – tika atgriezti valsts budžetā, un valdība tos pēc saviem ieskatiem novirzījusi citu valsts vajadzību īstenošanai.

“Tā kā līgums starp VNĪ un PS “ReRe Būve 1″ par JRT pārbūvi ir lauzts, un līgums ar jauno būvnieku paredzams nākamgad, Ministru kabinets lēmis par šogad neizlietotā budžeta novirzīšanu citām valsts vajadzībām. JRT projekta budžets netiks samazināts – to atsāksim apgūt nākamajos gados saskaņā ar teātra pārbūves gaitu,” norāda VNĪ valdes locekle Sigita Janvāre.

Šobrīd izsludināts jauns iepirkums JRT būvniecībai atbilstoši arhitektes Zaigas Gailes iecerei un teātra vajadzībām paredz īstenot “projektē un būvē” principu – vienotu atbildību teātra pārbūves īstenošanai.

Oktobra vidū VNĪ organizēja sanāksmi, kurā ikvienam potenciālajam interesentam bija iespēja saņemt informāciju saistībā ar jaunā iepirkuma prasībām.

Lai uzlabotu piegādātāju konkurenci un iepirkuma caurspīdību, VNĪ iesniedza iepirkuma nolikumu Iepirkumu uzraudzības birojam (IUB) priekšpārbaudei.

Atbilstoši IUB ieteikumiem, VNĪ precizējis iepirkuma dokumentāciju.

Piedāvājumu iesniegšana paredzēta līdz šā gada 5. decembrim. Pēc jauna līguma slēgšanas ar būvnieku darbus pie JRT pārbūves plānots atsākt 2020. gadā.

Jau ziņots, ka VNĪ lēmums par līguma laušanu tika pieņemts, jo “ReRe Būve 1” darbībā konstatēta virkne būtisku pārkāpumu, tostarp darbi veikti neatbilstošā kvalitātē, pirms darbu uzsākšanas nav pienācīgi izpētīta projekta dokumentācija, ir izsniegti nepatiesi apliecinājumi, kā arī nav ievēroti nolīgtie termiņi un darba drošības noteikumi.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa 14. augustā pieņēma lēmumu par “ReRe Būve 1” prasības pieteikuma nodrošinājumu, aizliedzot VNĪ kā pasūtītājam slēgt jebkādus darījumus, tostarp būvniecības līgumus ar citiem būvniekiem un citām trešajām pusēm būvdarbu turpināšanai šajā projektā.

Saistītie raksti

Savukārt septembra vidū Ģenerālprokuratūra iesniedza protestu Augstākās tiesas Senāta Civillietu departamentam, lūdzot minēto lēmumu atcelt un nodot lietu jaunai izskatīšanai tās pašas tiesas citam sastāvam.

VNĪ juridiskās pārvaldes direktors Ojārs Valkers skaidro: “”RERE Būve1″ prasība neatbilst Civillikumam – civiltiesiska strīda gadījumā būvnieks var prasīt savu peļņas daļu, bet nevis ņemt ķīlā teātri.”

LA.lv