×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
8. augusts, 2013
Drukāt

VNĪ paziņos JRT ēkas rekonstrukcijas metu konkursa uzvarētāju

foto - Letafoto - Leta

“Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) 16. augustā plāno paziņot konkursa uzvarētāju metu konkursā par Jaunā Rīgas teātra ēkas rekonstrukciju, aģentūrai BNS apliecināja VNĪ pārstāve Daiga Laukšteina.

Teātra ēku rekonstrukcijas metu konkursā ir saņemti 17 piedāvājumi. JRT ēku rekonstrukciju paredzēts sākt 2014. gadā.

Kopējais godalgu fonds ir 10 tūkstoši latu. Pirmās vietas ieguvējs saņems 5000 latu, par otro vietu tiks piešķirti 3000 latu, bet trešās vietas godalga ir 2000 latu. Dalībnieku iesniegtie meti pēc žūrijas komisijas galīgā lēmuma spēkā stāšanās dienas augusta pirmajās divās nedēļās tiks izvietoti apskatei Jaunā Rīgas teātra foajē.

Žūrijā darbojas Latvijas Arhitektu savienības, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas un JRT pārstāvji.

Valdība pagājušā gada vidū atbalstīja 5,18 miljonu latu piešķiršanu JRT telpu remontam, atjaunojot teātra galveno ēku un sētas ēkā izveidojot vēl vienu vai divas skatītāju zāles un tehniskās telpas.

JRT ēkas rekonstrukcija jāpabeidz līdz 2016. gada 30. jūnijam, bet Kultūras ministrijai nomas maksu par VNĪ ieguldījumiem jāsāk maksāt no 2016. gada 1. jūlija.

JRT ēka Lāčplēša ielā pašlaik ir ļoti sliktā stāvoklī. Kamēr notiks JRT ēku rekonstrukcija, teātris pārcelsies uz Tabakas fabriku, kas tiks pielāgota JRT vajadzībām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+