×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
17. augusts, 2016
Drukāt

VNĪ: Tabakas fabrikas būvnieki zināja par līguma izpildes korekcijām

Foto - LetaFoto - Leta

Tabakas fabrika.

“Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) noraida bijušās Tabakas fabrikas būvnieku pārmetumus, norādot, ka būvuzņēmējs “RBSSKALS Būvvadība” ir zinājis par līguma izpildes korekcijām, aģentūra BNS uzzināja VNĪ.

VNĪ norāda, ka iemesls vienpusējai līguma izbeigšanai objektā Miera ielā 58A, Rīgā, esot būvuzņēmēja “RBSSKALS Būvvadība” saistību nepildīšana līguma punktos, kuri nosaka būvdarbu izpildi noteiktajos termiņos, kā arī būvuzņēmēja pienākuma neizpildi par līguma saistību izpildes garantiju nodrošināšanu.

VNĪ arī atgādina, ka ar “RBSSKALS Būvvadība” tika noslēgtas papildus vienošanās par korekcijām, kurās tika ietverti visi nosacījumi par līguma saistību turpmāko pildīšanu. Būvuzņēmējs ar tām bija iepazinies un apstiprinājis, parakstot vienošanās. Jebkuri pārmetumi par to, ka nebija zināms par šiem nosacījumiem, ir nepamatoti, uzsver VNĪ.

Tāpat VNĪ norāda, ka jebkura papildus vienošanās par izmaiņām noslēgtajā līgumā ir abpusēja, tā ir noformēta rakstiski. VNĪ vadība uzsver – jebkuras turpmākās sarunas starp abām pusēm, pasūtītāju un izpildītāju, ir iespējamas pēc iepriekšminētās līguma saistību izpildes garantijas saņemšanas no “RBSSKALS Būvvadība”.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka “RBSSKALS Būvvadība” izvērtē iespēju vērsties ar iesniegumu KNAB par prettiesisku līguma izbeigšanu bijušajā Tabakas fabrikā un par Rīgas pils Konventa pārbūves un restaurācijas projektu. “RBSSKALS Būvvadība” uzskata, ka bijušās Tabakas fabrikas darbu līgums izbeigts prettiesiski, savukārt Rīgas pils Konventa (Kastelas) pārbūves un restaurācijas darbu ietvaros “Valsts nekustamo īpašumu” (VNĪ) valde veikusi darbības, lai tos sadārdzinātu par vismaz diviem miljoniem eiro. Tāpat “RBSSKALS Būvvadība” izvērtē iespēju vērsties Konkurences padomē, lai tā veiktu pārbaudi par iespējamu neatļautu vienošanos VNĪ rīkotajos iepirkumos.

“RBSSKALS Būvvadība” informē, ka līgums par Tabakas fabrikas rekonstrukciju tika noslēgts 2015.gada 16.novembrī, un tas paredzēja tikai daļēju projekta realizāciju. VNĪ kā pasūtītājam bija jānodrošina projekta pārstrādāšana, atkārtota ekspertīze un pārskaņošana. Paralēli tam “RBSSKALS Būvvadība” objektā veica visus darbus, kurus bija iespējams veikt drošā veidā bez trūkstošajām projekta daļām. Darbu veikšanas laikā objektu pastāvīgi kontrolēja Būvniecības valsts kontroles biroja pārstāvji, kuri uzstāja, ka būvdarbi nedrīkst tikt veikti bez saskaņotiem risinājumiem. Projekta ekspertīze un pārskaņošana, kas bija VNĪ atbildībā, tika novilcināta, radot būtisku darbu kavējumu, skaidroja uzņēmums.

“VNĪ publiskajā telpā rada nepatiesu iespaidu, ka “RBSSKALS Būvvadība” būtu vainojama pie tā, ka Jaunais Rīgas teātris jauno sezonu nevar uzsākt telpās Miera ielā, kam īstais iemesls ir tieši VNĪ nespēja nodrošināt savlaicīgus projekta risinājumu. Jau vienošanās šā gada 17.maijā paredzēja 14.oktobri kā būvdarbu termiņu, ja maijā tiek iesniegti projekta risinājumi,” uzsvēra uzņēmums.

Tas neesot ticis izdarīs, un tikai 2016.gada 21.jūlijā tikusi noslēgta vienošanās par izmaiņām līgumā, kas noteica veicamo darbu apjomu un izpildes termiņu līdz 2016.gada 30.novembrim pie nosacījuma, ja VNĪ līdz 1.augustam pabeigs pārstrādātā projekta ekspertīzi un saskaņošanu, kas ir pasūtītāja atbildība. “Pasūtītājs projekta risinājumu pārstrādi, to ekspertīzi un saskaņošanu nav veicis ne līdz 1.augustam, ne līdz šodienai. Tomēr 11.augustā, VNĪ kopā ar apsardzes firmas darbiniekiem slēdza objektu un neielaida tajā ” RBSSKALS Būvvadība” darbiniekus,” pauda uzņēmums.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka VNĪ apturējuši līguma darbību ar bijušās Tabakas fabrikas remontdarbu veicējiem, uzņēmumu “RBSSKALS Būvvadība”, jo konstatēts, ka pašreizējā būvdarbu izpilde atpaliek no noteiktā darbu izpildes grafika, tādējādi nenodrošinot būvdarbu pabeigšanu, pieņemšanu ekspluatācijā un nodošanu VNĪ līdz 30.novembrim. Tāpat objektā netiek nodrošināts plānotais darbinieku skaits, kā arī netiek atgūti iekavētie darbi, un līdz ceturtdienai, 11.augustam, uzņēmējs nav iesniedzis līgumsaistību izpildes garantiju.

Lai turpinātu darbu pie Tabakas fabrikas ēkas pielāgošanu JRT vajadzībām, atbilstoši Publisko iepirkumu likumam, VNĪ veiks sarunu procedūru par būvdarbu veikšanu objektā. Tabakas fabrikas remontu JRT vajadzībām bija paredzēts veikt līdz šī gada augustam. Būvdarbu veicēji “RBSSKALS Būvvadība” bija uzvarējuši iepirkumā, kura kopējā līgumcena ir 1 999 590 eiro, neskaitot pievienoto vērtības nodokli.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+