×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
28. aprīlis, 2017
Drukāt

VNĪ: Tabakas fabrikas pielāgošana JRT vajadzībām par 95% pabeigta (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Bijušās Tabakas fabrikas ēkas Miera ielā 58A, Rīgā pielāgošanas darbos Jaunā Rīgas teātra (JRT) vajadzībām būvnieks SIA “Abora” aprīlī ir pabeidzis 95% plānoto iekšdarbu, turpinās darbi pie fasādes siltināšanas un apkārtējās teritorijas iekārtošanas, aģentūrai LETA sacīja VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) pārstāvis Arnis Blodons.

Objektā jau ir veikta esošās ēkas fasādes nostiprināšana un projektā paredzēto logu nomaiņa un jaunu logu uzstādīšana. Kā to paredz darbu grafiks, uzsākti ēkas siltināšanas darbi. Šobrīd arī ēkas otrajā un trešajā stāvā tiek veikti apdares darbi, informēja Blodons. Papildus tam tiek veikti apdares darbi otrajā un trešajā stāvā, iekšējo komunikāciju izbūve visā objektā.

“Izvērtējot darbu intensitāti objektā, varam secināt, ka būvdarbi tiks pabeigti līgumā paredzētajā termiņā un jauno 2017.-2018.gada sezonu JRT uzsāks jaunajās telpās Miera iela 58,” sacīja Blodons.

Lai JRT 2017.-2018.gada sezonu varētu sākt tam pielāgotajās telpās Miera ielā 58A, ir noslēgts līgums ar SIA “Abora” par būvniecības darbu veikšanu. Līgums nosaka, ka būvdarbi jāpabeidz līdz šā gada 30.jūnijam.

Lai nodrošinātu ēkas ilgtspēju un tās izmantošanu arī pēc tam, kad JRT atgriezīsies namā Lāčplēša ielā 25, slēdzot jauno būvdarbu līgumu, VNĪ kopējā būvdarbu apmērā iekļāva visus nepieciešamos būvdarbus bijušās Tabakas fabrikas ražošanas ēkas, palīgēku un teritorijas pielāgošanai teātra pamatdarbībai un ar to saistītajiem procesiem, īpašu vērību veltot būvdarbiem un iekārtām, kurus izmantos Tabakas fabrikas nākamais lietotājs – Latvijas Kultūras akadēmija.

2014.gada novembrī Latvijas kultūras akadēmija, Kultūras ministrija un VNĪ noslēdza nodomu protokolu par sadarbību izglītības, kultūras un radošo industriju atbalsta centra “TabFab” izveidē Tabakas fabrikā. Atbilstoši noslēgtajam nodomu protokolam, pēc JRT aiziešanas no Tabakas fabrikas kvartāla, tā lietotajās telpās paredzēts Latvijas Kultūras akadēmijai organizēt mācību procesu.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pārbūves darbu veikšanas līgumcena ir 4 996 938,98 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN) jeb 6,05 miljoni eiro ar PVN.

VNĪ pārbūves darbu veicēju noskaidroja pērn novembrī sāktajā sarunu procedūrā bez konkursa izsludināšanas. “Abora” bija vienīgais pretendents, kas sarunu procedūrā iesniedza piedāvājumu.

Tāpat aģentūra LETA jau ziņoja, ka, pērn 25.oktobrī noslēdzoties sarunām, VNĪ nav spējuši vienoties ar “RBSSKALS Būvvadību” par būvdarbu turpināšanu bijušajā Tabakas fabrikā Rīgā, Miera ielā 58A, kurp uz teātra rekonstrukcijas laiku iecerēts pārvietot JRT. VNĪ ieskatā līgums ar “RBSSKALS Būvvadību” nav spēkā kopš pagājušā gada 27.oktobra.

Kā aģentūru LETA informēja VNĪ, sarunu gaitā VNĪ neesot guvuši apliecinājumu uzņēmēja spējai veikt darbus līgumā noteiktajā termiņā un apjomā, tāpēc VNĪ nesaskata iespēju sadarbības turpināšanai.

VNĪ mērķis, realizējot ēkas Miera ielā 58A rekonstrukciju JRT vajadzībām, esot nodrošināt teātri ar nepieciešamajām telpām, kamēr JRT ēkā Rīgā, Lāčplēša ielā 25, notiks rekonstrukcijas būvdarbi. VNĪ uzskata, ka dara visu, lai “projektu īstenotu maksimāli ātri, kas ir visas sabiedrības un Latvijas kultūras dzīves interesēs”.

Pastāvot riskam, ka “RBSSKALS Būvvadības” darbu izpildes termiņu kavējumu dēļ objekts netiks nodots ekspluatācijā paredzētajā laikā, VNĪ pērn 11.augustā apturēja būvdarbus objektā un sāka vienpusēju līguma laušanas procedūru.

Izmantojot mediāciju, kad puses cenšas panākt savstarpēji pieņemamu vienošanos savu domstarpību atrisināšanai ar mediatora starpniecību, VNĪ pērn 14.septembrī uzsāka sarunas ar “RBSSKALS Būvvadību”. Līguma uzteikuma termiņš kopš mediācijas sarunu uzsākšanas tika pagarināts divkārt, tomēr sarunu gaitā netika panākta vienošanās un savstarpējā sapratne par būvdarbu turpināšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Kad Laimas kārta?

 2. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
  .
  PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la-vīzes administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. VALSTS ATZĪST UN AIZSARGĀ CILVĒKA PAMATTIESĪBAS saskaņā ar šo Satversmi, LIKUMIEM un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. IKVIENAM IR TIESĪBAS UZ VĀRDA BRĪVĪBU, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. C.E.N.Z.Ū.R.A ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.”

Draugiem Facebook Twitter Google+