×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
1. augusts, 2014
Drukāt

VNĪ priekšnieka amatā iecelts kādreizējais muitas vadītājs Mārtiņš Tols (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Plāksne VAS "Valsts nekustamie Īpašumi".

Par valsts AS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) valdes priekšsēdētāju iecelts Mārtiņš Tols, kurš saskaņā ar LETA vēstīto savulaik bijis Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Galvenās muitas pārvaldes direktors.

Tolu atklātajā konkursā par piemērotāko uzņēmuma vadītāja amatam no 23 pretendentiem atzina pretendentu atlases komisija. Tols darbu VNĪ vadībā sāks nākampirmdien, 4. augustā, par VNĪ akcionāru sapulcē piektdien lemto informē Finanšu ministrijā (FM).

“Viņa līdzšinējā darba pieredze valsts pārvaldē, kā arī starptautiskajos projektos sniegs pievienoto vērtību uzņēmuma sekmīgai turpmākai darbībai. No jaunā VNĪ vadītāja sagaidu ievērojamus uzlabojumus resursu plānošanā un pārvaldīšanā, kā arī efektīvāku un rezultatīvāku darbu, sekmīgāk pārvaldot valsts nekustamos īpašumus,” norāda finanšu ministrs Andris Vilks (V).

Tols ir ieguvis jurista kvalifikāciju Latvijas Universitātē, kā arī ir papildinājis zināšanas dažādos nodokļu un uzņēmējdarbības vadības kursos un semināros. Viņam ir ilggadēja darba pieredze vadošos amatos valsts pārvaldē un komercdarbību struktūrvienību un projektu vadībā. Tāpat Tols ir guvis pieredzi nekustamo īpašumu pārvaldībā Latvijā un ārvalstīs.

FM akcentē Tola darba pieredzi VID Galvenajā muitas pārvaldē, kurā viņš vadījis dažāda līmeņa struktūrvienības. Tāpat viņš ir strādājis audita un konsultāciju kompānijā “Deloitte Latvija”, kā arī bijis muitas un vadības zinību eksperts Eiropas Savienības robežpalīdzības misijā Ukrainā un Moldovā.

FM atgādina, ka tā kā VNĪ kapitāla daļu turētāja rīkoja atklātu konkursu uz VNĪ valdes priekšsēdētāja amatu. Pretendentus vērtēja finanšu ministra apstiprināta un vadīta komisija.

Jau vēstīts, ka VNĪ akcionāru sapulcē šā gada aprīļa beigās izteikta neuzticība toreizējai uzņēmuma valdes priekšsēdētājai Baibai Strautmanei, atbrīvojot viņu no darba pienākumu pildīšanas. Strautmanei neuzticība izteikta, pamatojoties uz Komerclikumā noteikto: valdes loceklim kā sabiedrības dalībnieku uzticības personai savi pienākumi ir jāpilda kā krietnam un rūpīgam saimniekam, toreiz skaidroja FM.

FM plašākus komentārus par Strautmanes atbrīvošanu no amata VNĪ toreiz nesniedza, norādot, ka nevēlas “publisku veļas mazgāšanu”. Tikmēr Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums “Panorāma”, atsaucoties uz tā rīcībā esošo informāciju, ziņoja, ka šāds lēmums pieņemts, izmeklējot Rīgas pils degšana iemeslus. Konstatēts, ka šajā gadījumā atbildība jāuzņemas arī valsts  nekustamo īpašumu apsaimniekotājiem, taču tas neesot vienīgais iemesls.

Pati Strautmane toreiz norādīja, ka VNĪ vadībā strādājusi likuma ietvaros un “pēc labākās sirdsapziņas” gan Rīgas pils ugunsnelaimes gadījumā, gan citos.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kādreizējie tagad atkal nākuši modē!

Draugiem Facebook Twitter Google+