×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
1. jūnijs, 2013
Drukāt

Voika: vēlētāji ir kļuvuši izglītotāki

Foto-LETAFoto-LETA

Daļa vēlētāju ir kļuvusi izglītotāka un vairāk pauž savas bažas par iespējamu balsu pirkšanu, sarunā ar aģentūru LETA pauda “Sabiedrības par atklātību – Delna” padomes priekšsēdētāja Inese Voika.

Viņa atklāja, ka arī “Delnā” tika saņemti vairāki zvani par balsu pirkšanas gadījumiem. Viņasprāt, no vienas puses tas liecinot par lielāku cilvēku izglītotību. Cilvēkiem arī esot plašāks aizdomu loks par to, kas ir balsu pirkšana un ietekmēšana, taču ne vienmēr šīs aizdomas apstiprinās.

Voika uzsvēra, ka svarīgi ziņot par šādiem gadījumiem, jo daļa sabiedrības aizvien ir gatava piekrist pārdot savu balsi. Viņa uzskata, ka balsu pirkšana ir viens no smagākajiem pārkāpumiem demokrātijā, tādēļ būtisks ir arī policijas darbs šo gadījumu izskaušanā. Svarīgi esot, vai policija ir gatava šādiem gadījumiem, par ko viņa pauda šaubas. Viņa minēja arī gadījumu, ka viena no zvanītājām “Delnai” sākotnēji vērsusies policijā, taču tā nekādi nebija reaģējusi.

Voika uzsver, ka policijai ir jārīkojas un tie, kas pērk balsis, ir jāsoda. Partijām esot jākonkurē ar darbiem un idejām. “Vēlēšanu tīrība ir demokrātijas kvalitātes šūpulis, un tas, ka šie gadījumi atkārtojas, rāda, ka mēs stāvam uz vietas savā izpratnē, kādā sistēmā mēs dzīvojam un kurš par ko ir atbildīgs,” teica Voika.

Valsts policija šodien līdz plkst.14 fiksējusi desmit gadījumus, kas saitīti ar iespējamiem pārkāpumiem pašvaldību vēlēšanu norisē, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāve Sintija Virse.

No plkst.11 līdz 14 bija fiksēti pieci gadījumi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+