Latvijā
Politika

Voika vēršas KNAB par Finanšu ministrijas reklāmām radio4

Foto – LETA

Labas pārvaldības eksperte Inese Voika un partijas “Attīstībai/Par!” kanididāte 13.Saeimas vēlēšanās ir vērsusies KNAB un Finanšu ministrijā ar aicinājumu nepieļut slēptu priekšvēlēšanu aģitāciju par Latvijas nodokļu maksātāju līdzekļiem, informē “Attīstībai/Par!”.

Latvijas Radio jau vairākas dienas turpinās Finanšu ministrijas apmaksāta masīva reklāmas kampaņa, kurā klausītājiem tiek stāstīts, cik valstī viss ir labi.

Inese Voika uzskata, ka tā pēc būtības ir pretrunā ar Priekšvēlēšanas aģistācijas likumu: “Finanšu ministrijas reklāma, lai arī neaģitē par konkrētu partiju, skan tikai priekšvēlēšanu laikā, popularizē valdošo partiju darbu un pēc būtības ir saskaņota ar finanšu ministres, ZZS deputāta amata kandidātes prieksvēlešanu aģitāciju.”

Viņa ir pieprasījusi informāciju no Finanšu ministrijas par šīs kampaņas mērķiem, apjomiem un izdevumiem, kā arī aicinājusi KNAB veikt pārbaudi par tās atbilstību likuma burtam un garam.

Inese Voika uzsver, ka jebkura slēptā aģitācija būtiski kaitē demokrātijai un mazina pilsoņu uzticēšanos varai. Viņa lūdz KNAB pēc iespējas ātrāk par pārbaudes rezultātiem informēt Latvijas sabiedrību un, ja nepieciešams, nekavējoties pārtraukt slēptu priekšvēlēšanu aģitāciju.

Inese Voika 13.Saeimas vēlēšanās startē no politisko spēku apvienības “Attīstībai/Par!” Rīgas vēlēšanu apgabalā.

LA.lv