×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
26. novembris, 2015
Drukāt

Vokālās mūzikas meistari “The Real Group” jubileju svin arī Rēzeknē

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ar vienīgo 30 gadu jubilejas koncertu Latvijā 3. decembrī Rēzeknes “Gorā” viesosies pasaulslavenais zviedru a cappella kvintets “The Real Group”. Ar to kopā Latvijā pirmoreiz uzstāsies arī tās jaunais dalībnieks, pašmāju dziedātājs Jānis Strazdiņš.

“The Real Group” tiek dēvēti par vienu no vadošajiem vokālajiem kolektīviem pasaulē. Tūkstošiem klausītāju sirdis tie spējuši iekarot gan īpašās dziedāšanas manieres, kā arī neatkārtojamā humora dēļ, ļaujot ikvienam koncerta apmeklētājam sajusties kā neatņemamai priekšnesuma daļai. Savā 30 gadu jubilejas koncerttūrē mākslinieki klausītājus Rēzeknē lutinās ar repertuāra spilgtākajiem skaņdarbiem, kas izpildīti, apvienojot džezu, popu un Ziemeļeiropas koru mūziku. Programmā: “The Real Group” oriģinālmūzika un populāras melodijas. Starp tām arī Ziemassvētkiem veltītu dziesmu kaverversijas, piemēram, “A World for Christmas”, “Jingle Bells”, “Let it snow”. Tāpat mūziķi atskaņos īpaši “The Real Group” radītu latviešu tautasdziesmas “Tumša nakte, zaļa zāle” aranžiju.

“Latgales koncertzālē uzņemt vienīgo “The Real Group” dzimšanas dienas tūres priekšnesumu Latvijā ir ļoti liels pagodinājums. Unikāls notikums,” teic “Gora” pārstāve Ilona Rupaine, piebilstot, ka koncerts kļuvis iespējams, galvenokārt pateicoties tieši apvienības jaunākajam dalībniekam Jānim Strazdiņam. Pašmāju vokālists, kurš, starp citu, dzimis vienā gadā un vienā mēnesī ar pasaulslaveno kvintetu, pārējiem mūziķiem pievienoties aicināts pērn pavasarī. Līdz šim viņš muzicējis gan apvienības “Cosmos”, kā arī Latvijas Radio kora sastāvā. Jānis grupā tur basa partiju, savukārt Emma Nilsdotera un Katarina Henrisona soprānu, bet Anders Edenrots un Mortens Vinters – tenoru. Pavisam 2015./2016. gada jubilejas sezonā mūziķi ieplānojuši sniegt aptuveni 100 koncertu visā pasaulē, tostarp Eiropā, Ziemeļamerikā, Āzijā un, iespējams, arī citos kontinentos. Latvijā “The Real Group” viesosies trešo reizi.

Vaicāts par pirmajiem iespaidiem “The Real Group” sastāvā, Jānis stāsta, ka, lai arī saspringts, tomēr pusgads ir bijis ārkārtīgi iedvesmojošs. “Teju katru dienu gūstu jaunas atklāsmes un vērtīgu pieredzi mūzikā. Priecājos, ka daļa no saspringuma ir tieši pateicoties gaidāmajam koncertam Rēzeknē. Uzstāties mājās – tas vienmēr ir īpaši!” moži teic dziedātājs.

Savā 30 gadu pastāvēšanas vēsturē “The Real Group” snieguši apmēram 3000 koncertu un laiduši klajā 17 albumus, tostarp jubilejas disku “Vokālās mūzikas trīs dekādes” (2015). Starp grupas nozīmīgākajiem koncertiem ir uzstāšanās Zviedrijas karalienes Silvijas 50 gadu dzimšanas dienas svinībās Stokholmā 1993. gadā, kā arī Pasaules kausa futbolā atklāšanas ceremonijā 2002. gadā Seulā, Dienvidkorejā. “The Real Group” muzicējuši kopā ar tādiem leģendāriem māksliniekiem kā Džordžs Mārtins, Bobijs Makferins, Tūts Tīlemans, Barbara Hendriksa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+