×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
23. aprīlis, 2013
Drukāt

Voldemārs Krustiņš: “Citi” krievi


Foto - LETAFoto - LETA

Pagājušonedēļ Rīgas krievu avīze “Vesti Segodņa” pa visu lappusi publicēja interviju ar Krievijas pilsoni Mihailu Parinovu, kurš jau kopš 2006. gada ieguvis tiesības pastāvīgi dzīvot Rīgā un dzīvo šeit kopā ar ģimeni – dzīvesbiedri un meitu.

 

Parinova kungs ir veiksmīgs uzņēmējs, un viņa darbības sfēra ir Krievijā. Savukārt pastāvīgas dzīvošanas tiesības M. Parinovs ieguvis ar naudas ieguldījumu Latvijā.

Jādomā, ka Rīgas krievu avīzes ievērību Mihails Parinovs ieguvis savu uzskatu dēļ, kas stipri atšķiras no gadiem ilgi propagandētajām “Vesti” mācībām un vietējo krievu partiju politiskajiem uzstādījumiem par dzīvi Latvijā. Uzņēmēja M. Parinova uzskati un vērtējumi par dzīvi mūsdienu Latvijā ir vērtējami kā objektīvi un labvēlīgi, viņš un viņa uzņēmēju paziņu loks nedalās naidīgajos vietējo krievu politikāņu uzskatos un izdomājumos. Krievu sekmīgākajiem uzņēmējiem tie esot vienaldzīgi. Var piekrist Parinova kunga novērojumiem, ka naidu ceļ margināļi, var teikt, vietējie melnsimtnieki.

Skaidrs, ka vietējie naida kurinātāji no krievu margināli melnsimtnieciskajām aprindām un to avīze nevar palikt vienaldzīga pret jebkādiem apstākļiem, kas mazinātu naidīguma uzturēšanu, kaut vai lietišķi pragmatisku, uzņēmēju interešu dēļ.

Tāpēc jau nākamajā dienā pēc intervijas publicēšanas (18. aprīlī) sekoja nikni uzbrukumi “citādajiem krieviem” un jau parastie, nodeldētie meli par “nacionālo pazemojumu”. Skaidrs, ka pārmaiņas krievu turīgo uzņēmēju aprindu uzskatos nevar palikt bez atbalsīm arī vietējās krievu politiķu aprindās. “Vesti” margināļi jau pieteikuši karu “citiem krieviem”. Ar “Saskaņas centru” varu vēlas dalīt Girsa un Giļmana “dzimtās valodas” partija.

Lūkosimies, vai no augšminētā savus secinājumus izdarīs t.s. latviskās partijas, jo sekojošās Saeimas vēlēšanas vairs nav aiz kalniem. Piemēram, kā tad šoreiz nokārtos “Saskaņas” uzņemšanu valdībā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+