Foto – LETA

Voldemārs Krustiņš: Kā novilkt ādu Latvijas valstij 0

Valdošās aprindas izliekas nemanām pretsabiedriskās darbības dažādos “nevalstiski” – pretvalstiskos pūžņos. Nāk 2014. gada vēlēšanas…

Reklāma
Reklāma

 

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 382
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 30
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Lasīt citas ziņas

Jau bēdīgi slavenais “zinātnieks” un “pētnieks” Gapoņenko k-gs, ko titulē arī par profesoru, kas rosās pa paša organizēto nepilsoņu kongresu, ķēries pie jaunas provo­kācijas jeb, moderni izsakoties, pie jauna projekta. Kā no Latvijas valsts izspiest, mazākais, 500 miljonus latu par nepilsoņiem it kā nodarītām pārestībām. Šie 500 miljoni nepilsoņiem, pēc Gapoņenko “projekta”, pienākoties kā tiem neizdalītā mantas daļa pēc padomju režīma sabrukuma Latvijā. “Projekta” autors māca, ka pienākoties pieprasīt vēl vairāk par visādām citādām pārestībām un netaisnībām, kas nodarītas un ko nodarot vēl joprojām. Gapoņenko aicina nepilsoņus šos domājamos zaudējumus uzskaitīt, saskaitīt un prasīt, lai Latvija tos “kompensē”. Kā? Nu, piemēram, nepilsoņiem atlaižot vai samazinot nodokļus un tamlīdzīgi. Par kādu laiku? Par to, kopš Latvija atguva neatkarību, kopš Krievija daļēji izveda bijušo okupācijas karaspēku un kopš valstī pameta desmitus tūkstošus šī karaspēka demobilizētos virsniekus un viņu ģimenes, kuros palika arī daudz neapmierinātības.

A. Gapoņenko nav tāds gaisā parautas domāšanas cilvēks. Viņš, kā pats atzīst, necer, ka kāda Latvijas tiesa jebkad piespriestu nepilsoņiem jelkādas kompensācijas. Toties nepilsoņu vidū sacelto kņadu var ar zināmu pienesumu izmantot trokšņa un vaimanu uzturēšanai Krievijā un dažādās aizrobežu un starptautiskās iestādēs, kur netrūkst vēsturē un politikā mazizglītotu ļautiņu. Turpat atrodas ļaudis un iestādījumi, kuri aiz ļaunprātības vai muļķības, kas nav mazāk kaitīga, trokšņošanas uzturēšanai palīdz ar naudu. Mūsu lasītājiem atgādināšu, ka pavisam nesen “Saskaņas centra” deputāte Saeimā Cvetkova aizsteidzās uz kādu konferenci ASV un tur sarunāja dažādas aplamības par Latviju pagātnē un tagadnē, un, protams, “informēja” amerikāņus par nepilsoņu ciešanām Latvijā. Pats Savienoto Valstu drošības policijas priekšnieks esot labprāt klausījies.

CITI ŠOBRĪD LASA

A. Gapoņenko, kurš krievu presē tiek pasniegts kā zinātņu vīrs, institūta direktors, zinātņu doktors un profesors, liels cīnītājs par “nepilsoņu tiesībām” utt., savā svaigākajā intervijā “Vesti” pastāvīgajai autorei un nepilsoņu kongresa dalībniecei E. Sļusarevai stāsta, ka, “pēc statistikas”, nepilsoņi un nelatvieši Latvijā izmirstot divreiz vairāk nekā latvieši.

Tam gadījumam, ja kāds “Vestu” lasītājs tomēr nesaprastu, kāpēc nepilsoņi un nelatvieši izmirst, Gapoņenko novērš pārpratumus: “Es uzskatu, ka Latvijas pašreizējais režīms idejiskajā plānā ir nacionālsociālistu mantinieks”.

Redz, kas par vīru ir viens no “nepilsoņu kongresa” idejiskajiem iedvesmotājiem un vadoņiem, cīnītājs par nepilsoņu zaudējumu atlīdzināšanu. Kā zināms, “pašreizējais režīms” faktiski pārtrauca tās valdības finansētās komisijas darbību, kas apkopoja padomju okupācijas režīma Latvijā nodarītos zaudējumus. Vismaz daļēji tāpēc, ka komisijas pastāvēšana vien jau nepatika ne Krievijas oficiālajām, nedz neoficiālajām, bijušo okupantu un viņu mūsdienīgo interešu mantinieku aprindām. Arī Latvijā. Kā zināms, Krievijas oficiālajās politiskajās aprindās laiku pa laikam paceļas balsis ar pieprasījumiem aprēķināt un piedzīt no Latvijas Krievijai nodarītos zaudējumus. Un atlīdzināt ne tikai tos miljardos dolāru lēšamos “sociālisma celtniecības” jeb faktiski okupācijas izdevumus, bet pat latviešu vēsturiskos parādus – par latviešu t. s. sarkano strēlnieku atbalstu boļševikiem, kāpēc tie noturējušies pie varas…

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.