×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
23. jūlijs, 2013
Drukāt

Voldemārs Krustiņš: no sašķeltības uz “Vienotību”?

Foto-LETAFoto-LETA

Pirms tam jānoskaidro, ko praktiski nozīmē sašķeltība un vienotība

 

“Latvijas Avīzes” lasītājiem ziņoju, ka drukātajos medijos sākusies pirmsvēlēšanu apšaude jeb diskusijas. Repšes kunga propagandisti savukārt ieņēmuši televīzijas.

Pagājušonedēļ Saeimas priekšsēdētāja un “Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa sniedza interviju Inārai Eglei no “Dienas”, kurā, kā lasāms laikrakstā, “pieļauj, ka pēc nākamās Saeimas varu no latviskajām partijām var pārņemt arī “Saskaņas centrs”, ja labējās partijas turpinās cita citu apkarot un cīnīties par vietu vienā nišā”. (“Diena”, 15.VII) Savukārt Aivars Lembergs, kuram ir liela pieredze politiskās lietās, “Neatkarīgās Rīta Avīzes” (“NRA”) slejās Benam Latkovskim skaidro, ka “vēlēšanu rezultāti Rīgā ir zināmi un nākamā gada Saeimas vēlēšanās “SC” Rīgas apgabalā arī uzvarēs. Līdz ar to, ja “SC” iet kopā ar kādu reģionu partiju kopumu, tad visi tie, kas šobrīd ir pie varas, vairs nebūs pie varas”. (“NRA”, 19. – 21. VII).

Āboltiņas kundze stāsta, ka viņai neesot bail no konkurentiem, ne no Šlesera, ne no Repšes. “Man ir skumji par sašķelto Latvijas politiku. “Saskaņas centrā” nekas neliecina par šķelšanos. Viņi noturēs sevi kā vienotu organizāciju, tā motivējot savu vēlētāju,” atzīstas “Vienotības” vadītāja.

Viņai ir taisnība. Nils Ušakovs savus krievu vēlētājus nekad nav pametis. Kad tie vēlējās Latvijā krievu valsts valodu, Ušakovs bija ar tiem un palika. Kamēr “Vienotībai”, pēc S. Āboltiņas vārdiem, nacionālās vērtības ir bijušas tikai “tuvas”. Es gan teiktu, ka palaikam “tuvas” vārdos, bet diezgan tālas darbos. Ja partija “Vienotība” jo­projām vēlas noturēties vadošajās pozīcijās – un, ka vēlas, nav šaubu –, tad tās līderiem (Lembergs uzskata, ka gaidāmās vēlēšanas būs līderu sacīkste) skaidrā, arī praktiskā valodā jāpasaka, kas ir tā nesašķeltā Latvijas politika un nesašķeltās “latviskās” partijas. Vai precīzāk – viena partija? Vai tomēr vēl kāda?

Vai nebūtu jāizskaidrojas par (latvisku) partiju ideoloģiskajiem karogiem un idejiskajām sejām? Pēdējā laikā par modes lietu (un biznesa veidu?) ir kļuvusi daudzinātās identitātes aprunāšana un apkopšana visdažādākās gaumēs un ar visdažādākiem mērķiem. Identitātes tēma kļūst (kļuvusi?) par tādu kā dažādu interešu piesegšanai derīgu tematisku deķīti.

Un vēl viena svarīga tēma, manuprāt, pat interesanta. Kad politiķi iedzīvotājus biedē un brīdina par “Saskaņas centra” iespējamo, pilnīgi likumīgu līdzdalību valdībā, tad tie paši politiķi noklusē faktus par Latvijas bijušajām un esošajām, augstākajām vai, mazākais, sabiedrībā pazīstamajām personām, kuras ne pirmo gadu skumst par to, ka “Saskaņas centrs” jau nav ielaists iepriekšējās valdībās.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+