×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
16. jūlijs, 2013
Drukāt

Voldemārs Krustiņš: Pareizs, bet nedzirdēts padoms

Foto - LETAFoto - LETA

Politika nav nekāda zinātne, kas iemācāma, tā ir māksla, un kam tās nav, lai ar to nenodarbojas.
O. Bismarks,
Vācijas kanclers.
 No runas 1886. gadā

 

Šo visievērojamākā Vācijas valstsvīra padomu, man liekas, vērts atgādināt vismaz Latvijas tuvāko divu vēlēšanu (Eiroparlamenta un 12. Saeimas) dalībniekiem. Jo tas ir pareizi, ka nedz Kembridžā, nedz Vīnes diplomātijas akadēmijā un pat Hārvardā Latvijas pārvaldīšanu neiemācīs. To māk­slu Kārlis Ulmanis nemācījās arī Nebraskā. Bismarka padoms man šķiet atgādināms arī nupat notikušās Reformu partijas kongresa sakarā.

Kā zināms, par šīs partijas vadītāju kongresā ievēlēts Demitera kungs, kas jau pirms ievēlēšanas publiski plaši sprieda par partijas nākotni kopīgi ar kādu citu politisku spēku. Tas varētu nozīmēt RP pievienošanos kādai citai partijai vai arī to, ka tās esošie biedri pievienotos kādai citai partijai individuāli.

Nav šaubu, ka jebkuram “spēkam” vai partijai nākamajās vēlēšanās ļoti vajadzīga būs katra pilsoņa vēlētāja balss. Tāpēc RP bijušie un esošie atbalstītāji netiks aizmirsti, par to elites štābos rēķina jau mūsu dienās.

Cits jautājums, vai, kam un kāpēc būtu vajadzīgi RP spices ļaudis. Precizēju: kādām partijām un kāpēc šie RP ļaudis būtu vajadzīgi? Kam šādi RP piedāvājuma ļaudis trūkst – un kādiem amatiem? Runāšanas un tirgus būs un ir par tiem. Un domāju, ka nevis par principiem un vērtībām, no kurām vairākums RP fanu, šķiet, ir atkrituši. Ļoti šaubos, vai kādam “politiskajam spēkam” jāaizņemas no RP pašreizējais iekšlietu ministrs. Ja par Kozlovska kunga darbību spriežam kā par Policijas ministrijas vadīšanu, lai spriež policisti. Toties, ja vērtējam kā iekšlietu ministru, tad “Latvijas Avīzes” lasītāji biežāk, nekā vēlētos, ir kritizējuši ministra un ministrijai pakļauto drošības iestāžu darbību. Gan 16. marta, gan Lindermana partijas, gan citu neatbildētu jautājumu sakarā.

Nesenās Rīgas domes vēlēšanas, kuras sāpīgi pārdzīvoja gan “Vienotībā”, gan Reformu partijā, pierādīja, ka šo partiju elites jeb spices joprojām nav spējušas atbrīvoties no nejēdzīgās ieražas vēlētājiem uztiept savas zvaigznes, kurām, Bismarka vārdiem runājot, politikas māksla vienkārši nepiemīt.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+