×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
14. maijs, 2013
Drukāt

Voldemārs Krustiņš: Politiskā ornitoloģija

Foto - LETAFoto - LETA

Pagājšnedēļ no Drošības policijas (DP) uzzinājām, ka ar iespējamu nevalstisku/pretvalstisku organizāciju un pat pašvaldību atbalstu uz Krievijas patriotiskās audzināšanas nometnēm vervē vietējos krievu jauniešus. DP informē, bet aizsardzības ministram informācija, dabiski, nepatīk.

Taču netiek ziņots, ka izbraukšana būtu pārtraukta, vietējie organizatori ņemti policijas uzraudzībā. Policija ziņojusi par vienu epizodi. Faktiski norisinās nekaunīgi atklāta valsts drošības graušana. Nav redzams, ka valdības un Saeimas drošības iestādes reaģētu uz naidīgo spēku ofensīvu.

Jau rakstīju, ka viens no bīstamo darbību neatlaidīgākajiem aktīvistiem V. Guščins sarakstījis un krievu grāmatu tirdzniecībā izplata 700 lappušu biezu sacerējumu, kurā aicina “iztīrīt” 4. maija Neatkarības deklarāciju no Krievijai nepatīkama satura. Tā kā Viktora Guščina produkts maksā bez viena santīma 10 latu un ne katram pa kabatai, tad V. Guščins, kuram ir dažādi amati krievu organizācijās, Rīgas krievu avīzē savus krievu lasītājus mudina šādai rīcībai (latviskā tulkojumā): “Nepieciešams panākt, lai par nedarbojošamies kopš to pieņemšanas tiktu atzīti visi likumdošanas akti, kas pieņemti, vadoties no tēzēm par Latvijas okupāciju un Latvijas Republikas suverenitātes nepārtrauktību no 1918. līdz 1991. gadam.”

Nesen tika izplatīta t. s. nepilsoņu kongresa “krievu platforma”, kuru parakstījuši šā kongresa deputātu kandidāti M. Averins, F. Dudins, G. Kuklis-Rošmanis un S. Dudins. Tā kā pēc šo personu atzinuma “lielākā daļa latviešu apzināti balso par pretkrievu spēkiem, tos atbalsta un no apakšas pieprasa latviešiem dominēšanu”, tad pret šiem latviešu cilvēkiem “jāizturas pasvītroti negatīvi”.

Kāpēc? Tāpēc, ka, “pateicoties krievu informācijas telpas klātbūtnei un mūsu lielajam svaram Latvijas pilsētu iedzīvotājos, mēs esam spējīgi iespējami maksimāli distancēties no latviešu vides un pilnīgi koncentrēties uz pašpietiekamas krievu vides nostiprināšanos Latvijā…”.

Jāteic, ka “piektās kolonnas” ideologu un aktīvistu fantāzijas lidojums Latvijas sabiedrības sašķelšanā un valsts pamatu drupināšanā ir plašs. Piemēram, Gapoņenko pieprasa nodibināt nepilsoņu tiesu un speciāli nepilsoņu tiesībsargu. Zinot, piemēram, arī par dažādu akciju plānošanu, tostarp valsts svētkos 18. novembrī, kā arī citiem sabiedriskā miera traucēšanas plāniem, ir jābrīnās, ka policija pārskatā signalizē par musulmaņu “briesmām”, bet ne par tām reālajām briesmām, kas tiek organizētas acu priekšā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+