×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
2. maijs, 2013
Drukāt

Voldemārs Krustiņš. Uzmanību! Vecie āži jaunās ganībās

Foto - LETAFoto - LETA

Kopš pagājušās nedēļas sabiedrībai pieejamie pašvaldību vēlēšanu kandidātu saraksti liek domāt, ka sagaidāma nikna politiska cīņa. Vismaz Rīgā un citās lielākajās pilsētās. Cīņa par varu Latvijā. 


Tā sākās ar pagājušā gada 18. februāra referendumu par krievu valodas ieviešanu par Latvijas valsts valodu. Pēc šā pasākuma viens no tā idejiskajiem menedžeriem A. Gapoņenko avīzei “NRA” apsolīja, ka “vairs nerimsimies nekad”. Tā arī notika. Šā gada sākumā uzradās “iniciatīvas grupa” un pēc tam “pagaidu valde”, kas organizē paralēlas varas – “Nepilsoņu kongresa” vēlēšanas. Turklāt – vienlaikus ar pašvaldību vēlēšanām.

Ielūkojos Rīgas domes deputātu kandidātu sarakstos, kādi radīti vēl līdzās “Saskaņas centram” un A. Amerika partijai. Tādi ir lindermaniešu politisks viltus veidojums “Par dzimto valodu” un garš nosaukums – Vislatvijas sociāldemokrātu kustība “Par neatkarīgu Latviju”, Latvijas kustība “Solidaritāte” – ar pirmo numuru Leonu Bojāru.

Tie saraksti ir “iespeķoti” ar odioziem padomju režīma apraudātājiem kā A. Giļmans un Vjačeslavs Altuhovs. Abi nāk no bijušo ždanokiešu (“PCTVL”) vides, bet patlaban nomaskējušies citos minētajos, piemērotajos sarakstos. Abu, Giļmana un Altuhova, klātbūtne iekrāso šo sarakstu saturu, var teikt, bez komentāriem.

Jādomā, ka Giļmana k-ga politiskais portrets vismaz daļai mūsu avīzes lasītāju ir diezgan labi pazīstams pēc Giļmana izaicinošajiem paziņojumiem daudzu gadu garumā. Atgādināšu tikai dažus no tiem mūsu jaunāko lasītāju zināšanai. Tātad: “Latvijas valsts ir tāds pats absolūts ļaunums kā nacistu valsts, bet, par laimi, daudz vājāks un gļēvulīgāks. Tas, ka mūsu paaudze pieļāvusi tās [Latvijas valsts – V. K.] izveidošanos, ir nepiedodama kļūda (..). Tāpēc mūsu uzdevums ir pietiekami vienkāršs. Taktiski – panākt maksimālu piekāpšanos, izmantojot ienaidnieka vājumu un gļēvumu, bet neaizmirstot, ka tas ir ienaidnieks. Stratēģiski – nodot savus uzskatus nākamajai paaudzei. Jo neviens taču nezina, kad pienāks brīvība.” Aleksandrs Giļmans turpina domāšanu par cerētās, pienākušās brīvības laiku: “Mēs pat neiedomājamies, kā varētu dzīvot, ja mums neviens nemaisītu. Var būt, ka tāpat kā Tatarstānā – pievienoties Krievijai, atmetot latviešiem autonomiju. Vai kā Piedņestrā – formāli vienotā valstī nodibinot savu varu…

Iespējami jebkuri varianti, un tos jāsāk apspriest.” Tā kā Giļmana k-gs līdzās Gapoņenko, Guščinam un citiem domu biedriem ir t. s. Nepilsoņu kongresa pagaidu valdē, tad būs arī, kur un ar ko apspriest, ko ar latviešiem iesākt.

Vjačeslavs Altuhovs pieder pie vecās gvardes. Iebraucis, bet naturalizējies (1999), darbojas t. s. Latvijas krievu kopienā un ir tās priekšsēdētājs kopš 1988. gada, titulējas kā profesors un ekonomikas doktors. Daudz rakstījis un runājis, arī to, ka Latvija nav okupēta, bet brīvprātīgi pievienojusies PSRS. Altuhovs latviešiem atgādinājis, ka tiem, latviešiem, pie uzņemšanas Padomju Savienībā nebija jāliek eksāmeni nedz krievu valodā, nedz padomju vēsturē. Ekonomikas profesors Altuhovs atgādināja, ka šīs zemes Pēteris I ne tikai iekarojis, bet par tām pat samaksājis 2 miljonus zelta naudā un šīs zemes (arī Latviju – V. K.) nonākušās Krievijas īpašumā uz mūžīgiem laikiem.

Tas par to tālo pagātni. Arī par mūsu dienām V. Altuhova vadībā organizācija Latvijas krievu kopiena sarakstījusi prasības. Šeit dažas, kuras joprojām nav izpildītas. Jau 2009. gada beigās krievu valodai bijis jākļūst par otru oficiālu valodu. 2010. gadā bijušas jāievieš krievu deputātu kvotas visās pārvaldes iestādēs. 2011. gadā bija jānodibina premjera vietnieka postenis krievam: 2012. gadā valdībā bija jābūt noteiktam krievu ministru skaitam. 2012. gadā bija jāievieš dubulta Latvijas – Krievijas pilsonība… Visas uzskaitītās prasības šķiet kā dīvainību saraksts. Bet tikai tad, ja valdošie politiķi izliksies nedzirdējuši A. Gapoņenko brīdinājumu, ka viņi vairs nerimšoties nekad.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+