Ilustratīvs foto.
Foto – Juris Kalniņš

Volejbolisti droši tuvojas finālturnīram 0

Latvijas volejbola izlase sava jaunā galvenā trenera Āvo Kēla vadībā pašmāju skatītāju priekšā debitēja Eiropas Sudraba līgas turnīra spēlē Daugavpilī, trīs setos pieveicot Maķedonijas valstsvienību.

Krišjāņa Kariņa sieva Anda publisko emocionālu vēsti vīra atbalstam: “Es apprecēju vienu no drosmīgākajiem, godīgākajiem, gudrākajiem un labestīgākajiem vīriešiem pasaulē” 435

Daugavpilī volejbols arvien bijis cieņā, turklāt Latvijas izlasē ir trīs šīs pilsētas volejbolisti – Deniss Petrovs, Aleksandrs Kudrjašovs un Andis Cimoška. Tādēļ skatītāju netrūka. Turnīra pirmajā spēlē piecas dienas iepriekš Klāgenfurtē mūsu volejbolisti ar 3:1 uzvarēja austriešus un tāpat turpināja Daugavpilī, pirmajā setā izvirzoties vadībā ar 7:4. Maķedonieši viņus panāca (9:9), tomēr drīz vien mājinieki atjaunoja un palielināja pārsvaru, kas seta beigās sasniedza astoņus punktus. Otro setu laukuma saimnieki sāka, zaudējot punktu, taču tad atkal satvēra spēles grožus un no rokām neizlaida ne reizi. Līdzīgs bija trešā seta sākums (2:4), bet atkal ne uz ilgu laiku, un skatītāji Daugavpilī mājup devās priecīgā noskaņā.

Par labāko spēlētāju šajā mačā atzītais Deniss Petrovs: “Jūtos ļoti pagodināts, saņemot šādu atzinību savā dzimtajā pilsētā. Maķedonijas izlasi mēs līdz šim pazinām slikti, zinājām, ka tajā ir viens labs volejbolists, un koncentrējamies spēlei pret viņu. Spriedām, ka otrajā un trešajā setā maķedonieši ko mainīs, taču viņi neizdomāja neko jaunu, turpinot uzbrukumus uzticēt vienam spēlētājam, un mēs to izmantojām.”

Nākamo spēli Latvijas volejbolisti aizvadīs rīt turpat Daugavpilī pret Kosovas izlasi, cenšoties tai sagādāt trešo zaudējumu. Pēc tam viņi dosies uz Kosovu un Maķedoniju, bet turnīru pabeigs 6. jūnijā Zemgales olimpiskajā centrā Jelgavā pret Austrijas izlasi. Finālturnīrs notiks jūnija vidū, un Latvijas izlase tam pretī spērusi jau divus drošus soļus.

Rezultāti. VOLEJBOLS

EIROPAS SUDRABA LĪGA

* Latvija – Maķedonija 3:0 (25:17, 25:16, 25:18), Buivids 16, Saušs 11, Kudrjašovs 9, Švans 8, Petrovs 5, Zavorotnijs 3; Gjorgijevs 12, Milevs 9.

Citi rezultāti: Kosova – Austrija 0:3 (18:25, 12:25, 17:25), Kosova – Maķedonija 1:3 (25:20, 16:25, 17:25, 14:25).

Pēc divām kārtām: 1. Latvija 6, 2. Maķedonija 3, 3. Austrija 3, 4. Kosova 0.