×
Mobilā versija
Brīdinājums +12°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
5. septembris, 2012
Drukāt

Volejbolisti kvalifikācijas priekšvakarā

Foto: LETAFoto: LETA

Zināmi Latvijas vīriešu un sieviešu volejbola izlašu sastāvi šajā nedēļas nogalē gaidāmajām Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlēm. Vīriešu valstsvienība trešdien dosies uz Ungāriju, kur no 6. līdz 8.septembrim aizvadīs pirmo otrās kvalifikācijas kārtu, tiekoties ar Spānijas, Ungārijas un Francijas izlasēm. Tikmēr atjaunotā Latvijas sieviešu volejbola izlase no 7. līdz 9.septembrim Bulgārijā piedalīsies otrās kvalifikācijas kārtas pirmajā turnīrā, spēkojoties ar Čehijas, Bulgārijas un Ungārijas valstsvienībām.

Vēl vienā sabraukumā vīriešu izlases izlases satiksies no 14. līdz 16.septembrim Jelgavā, bet dāmas no 13. līdz 15.septembrim spēlēs Ungārijā.

“Mēs reāli apzināmies gan Francijas, gan Spānijas izlases spēku, kā arī Ungārijas, ar kuru mums arī nemaz negāja tik viegli. Pagājušajā gadā, kad ar viņiem spēlējām olimpiskajā atlasē, pirmajā spēlē uzvarējām jau no zaudētas pozīcijas, otrajā spēlē, kas notika Latvijā, gāja labāk,” iepriekš izteicās vīriešu valstsvienības galvenais treneris Raimonds Vilde. “Domāju, ka ungāri gribēs revanšēties, tāpēc viņi noteikti rūpīgi gatavojas. Tāpat viņiem ir arī ambiciozs treneris, kurš noteikti gribēs uzvarēt, bet mēs arī plinti krūmos nemetīsim, jo visādi var būt – tā ir spēle un bumba ir apaļa. Protams, ar Francijas izlasi varētu iet visgrūtāk, jo viņi ir augstāka līmeņa un spēcīgāki, bet mīnuss varētu būt viņu psiholoģiskā noturība. Mērķis mums ir izvirzīts, centīsimies to realizēt.”

Grupu uzvarētāji automātiski garantēs sev vietu finālturnīrā, bet apakšgrupu otro vietu ieguvēji aizvadīs cīņas ar citu grupu šīs pašas vietas ieguvējiem, sadalot atlikušās trīs ceļazīmes uz finālturnīru.

Kā ziņots, ar Ungāriju pagājušajā gadā Latvija tikās Londonas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra izslēgšanas kārtā, uzvarot ar rezultātiem 3-2 un 3-1.

Latvijas vīriešu volejbola izlases sastāvs Eiropas čempionāta otrās kvalifikācijas kārtas pirmajam turnīram: Ingars Ivanovs, Aivars Petruševics, Ansis Medenis, Armands Celitāns, Romāns Saušs, Viktors Koržeņevičs, Lauris Iecelnieks, Deniss Petrovs, Artis Caics, Andrejs Zavorotnijs, Jānis Vāvers, Hermans Egleskalns.

 

Tikmēr atjaunotā Latvijas sieviešu volejbola izlase otrdien dosies uz Bulgāriju, lai no 7. līdz 9.septembrim piedalītos otrās kvalifikācijas kārtas pirmajā turnīrā, spēkojoties ar Čehijas, Bulgārijas un Ungārijas valstsvienībām. “Ceru, ka mēs nospēlēsim tik labi, cik varam, jo pretinieces ir ļoti spēcīgas, tāpēc mums nebūs viegli, īpaši tādēļ, ka dažām no spēlētājām ir pa kādai mikro traumai, bet kādai jau nopietnākas traumas, kas varētu spēles laikā traucēt,” atzinis izlases galvenais treneris Jānis Leitis. “Mēģināsim sakopot spēkus uz katru no spēlēm, bet koncentrēsimies uz uzvaru pār Ungāriju vismaz vienā no gaidāmajiem turnīriem, jo uzskatu, ka šī izlase ir vājākā no mūsu pretiniecēm.”

Arī šajā turnīrā grupu uzvarētāji automātiski garantēs vietu finālturnīrā, bet apakšgrupu otro vietu ieguvējas aizvadīs cīņas ar citu grupu šīs pašas vietas ieguvējiem, sadalot atlikušās trīs ceļazīmes uz finālturnīru. Latvijas sieviešu izlase dalībai Eiropas čempionātā pieteikta pēc ilgāka pārtraukuma. Tā piedalījās arī pirmajā kvalifikācijas kārtā, divreiz pieveicot Kipras izlasi.

Latvijas sieviešu volejbola izlases sastāvs Eiropas čempionāta otrās kvalifikācijas kārtas pirmajam turnīram: Sanda Ragozina, Inese Jursone, Ieva Tetere, Viktorija Brice, Sandra Breikša, Alise Lece, Agnese Feldmane, Sana Catlakša, Anna Lejiņa, Kristīne Lece, Lana Sorokina, Aleksandra Tihovska.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+