×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
23. janvāris, 2017
Drukāt

Voleros grimst patruļkuģis “Brēmene” (3)

VVDVVD

Pirmdien Valsts vides dienests (VVD) patruļkuģis “Brēmene” sasvērās un daļēji nogrima. Kuģis stāvēja Pārdaugavā, Voleros.

Pēc Valsts vides dienesta uzsvērtā, videi kaitējums nav noderīts. Sadarbojoties ar uzņēmumu “Eko Osta” un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD) ir novērsta iespējamais kaitējums videi.

Šis patruļkuģis kopš jaunā zvejas kontroles kuģa “Mare” iegādes vairs aktīvi netika izmantots un ilgstoši atradās slēgtā, apsargātā teritorijā Voleros, norāda VVD.

23.janvāra rītā VVD darbinieki konstatēja, ka kuģis “Brēmene” ir sasvēries un tā aizmugurējā daļā daļēji nogrimis, un joprojām turpina lēnām grimt. Negadījuma vietā uz ūdens virsmas bija redzami nelieli plankumi, iespējams, no hidrauliskās eļļas un dzesēšanas šķidruma.

Par negadījumu nekavējoties tika paziņots Rīgas brīvostas kapteiņdienestam un izsaukta SIA “Eko Osta”, kas uzstādīja norobežojošas bonas, lai piesārņojums neizplatītos tālāk.

Nekavējoties tika uzsākta piesārņojošo vielu atsūkšana no ūdens virsmas. VVD inspektori ūdenī izklāja absorbējošu materiālu, kas uzsūc naftas produktus no ūdens virsmas.

“Šobrīd notikuma vietā strādā ūdenslīdēji, kas atsūc ūdeni no kuģa un likvidē sūci. Tā rezultātā plānots, ka kuģis pacelsies un būs pietiekami stabils, lai varētu veikt nākamās darbības – izcelt to no ūdens vai pārvilkt uz citu vietu izcelšanai,” atzīmē Evija Šmite, VVD Zvejas kontroles departamenta direktore.

Vairāk foto no negadījuma vietas atrodamas sociālajos tīklos:

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Lābak lai grimst Maskava nekā Brēmene

  2. Valsts varas – Valsts vides dienests (VVD) – nespēja to mazo kuģīti kā nevajadzīgu vai nu pārdot, vai norakstīt lūžņos.
    Ja zaudējumus piedzītu no ”nespējniekiem” – nebūtu to problēmu nākotnē. Vai piedzīs?

  3. Sešus gadus bez uzraudzības, tas tā neko, tīri glīti izklausās. Kaut arī kuģis būtu ideālā stāvoklī, bet sešu gadu laikā ar dabas radītiem nokrišņiem vien pietiek, lai noietu par burbuli. Ja jau lielas vajadzības vizināties nav, sen bija laiks pārdot vai sagriezt lūžņos. Nav jau tik vienkārši uzturēt braukšanas kārtībā nevajadzīgu kuģi.

Draugiem Facebook Twitter Google+