×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
31. janvāris, 2013
Drukāt

Volgograda sešas dienas gadā pārtaps par Staļingradu

Volgogradas pilsēta Krievijā ik gadu sešās piemiņas un svētku dienās atkal oficiāli tiks dēvēta savā agrākajā – Staļingradas – vārdā, nosprieduši Volgogradas pašvaldības deputāti.

 

Volgogradu varēs dēvēt par Staļingradu oficiālos sarīkojumos kā 2. februārī, kad tiek pieminēta vācu armijas kapitulācija Staļingradas kaujā, tā arī 9. maijā – Krievijas Uzvaras svētku dienā. Pārējās dienas, kad Volgograda oficiāli pārtaps par Staļingradu, ir 22. jūnijs, kas Krievijā ir Piemiņas un sēru diena, 2. septembris – Otrā pasaules kara noslēguma diena, 23. augusts – Staļingradas bombardēšanas upuru piemiņas diena, 19. novembris, kad tiek pieminēts vācu karaspēka sagrāves sākums pie Staļingradas. Lēmums pieņemts, atsaucoties daudziem kara veterānu lūgumiem, sacīja pašvaldības deputāts Sergejs Zabednovs. “Deputāti ir pieņēmuši lēmumu atjaunot varoņpilsētas Staļingradas vārdu kā Volgogradas simbolu. Mēs varēsim šo simbolu oficiāli lietot mūsu runās, ziņojumos un masu pasākumos,” sacīja Zabednovs.

Šogad, Staļingradas kaujas 70. gadskārtā, pa pilsētas ielām kursēs skandalozie “staļinobusi”, bet pie centrālā universālveikala tiks izspēlēta vācu feldmaršala Frīdriha Paulusa sagūstīšanas mistērija. Krievijas mediji ziņo, ka prezidenta Vladimira Putina administrācijā ir iesniegts 50 tūkstošu cilvēku parakstīts aicinājums, kurā lūgts Volgogradu pārdēvēt par Staļingradu. Volgogradas pārdēvēšanas akcija sākās 2012. gada oktobrī. Kompartija un Krievijas pilsoņu arodbiedrība aicinājusi atjaunot Volgogradas agrāko nosaukumu līdz Staļingradas kaujas jubilejai, kas tiks svinēta 2013. gada 2. februārī. Paraksti tika vākti kā pašā Volgogradā, tā arī Maskavā un Sanktpēterburgā.

Pilsēta, kas 1589. gadā Volgas lejtecē tika dibināta kā Caricina, asiņainā padomju tirāna vārdu ieguva 1925. gadā. 1961. gadā, pēc tam, kad toreizējais PSRS līderis Ņikita Hruščovs bija publiski nosodījis Staļina vadībā organizētās masu slepkavības un citus režīma noziegumus, tā tika pie sava pašreizējā – Volgogradas – vārda.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+