Mobilā versija
+3.7°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
22. janvāris, 2012
Drukāt

“Volkswagen” pilnībā var pārņemt “Porsche”

LETA/AFPLETA/AFP

Eiropas lielākais autoražotājs Vācijas kompānija “Volkswagen” visticamāk šogad pilnībā pārņems ekskluzīvo autoražotāju “Porsche”, 22.janvārī vēstīja Vācijas plašsaziņas līdzekļi.

“Volkswagen” pašlaik pieder 49,9% “Porsche” akciju, bet šogad tā var iegādāties pārējos 50,1% akciju par 3,9 miljardiem eiro (2,7 miljardi latu), nākamajā numurā vēstīs “Der Spiegel”, atsaucoties uz anonīmām “Volkswagen” amatpersonām.

“Porsche”, gaidot pievienošanos “Volkswagen”, uzkrājusi ievērojamu parādu nastu, bet “Volkswagen”, pārņemot “Porsche” jau šogad, izdosies pārvarēt divus lielākos šķēršļus šim darījumam, norādīja “Der Spiegel”.

Ja līdz 2014.gadam izveidos holdinga kompāniju ekskluzīvo automašīnu ražotāja akciju iegādei un pārvaldīšanai, “Volkswagen” nebūs jāmaksā vairāk nekā vienu miljardu (702 miljoni latu) lieli nodokļi, kā arī “Volkswagen” izpildīs “Porsche” prasību saglabāt neatkarību, parakstot līgumu, kas ļauj leģendārā sporta automašīnu ražotājam saglabāt kontroli pār investīcijām un modeļiem.

“Porsche” 2008.gadā mēģināja pārņemt “Volkswagen”, tomēr mēģinājums beidzās ar pretēju situāciju, “Volkswagen” glābjot “Porsche”.

Pievienot komentāru

Seši soļi drošai saziņai internetāPērn uzbrukumi digitālajā vidē pasaulē auguši par 38%, un iespējamība tikt apzagtam digitālajā vidē ir 20 reižu lielāka, nekā uz ielas. Lai pasargātu savus privātos un darba datus, Digitālās drošības alianse informatīvajā kampaņā “Mirklis pirms klik” atgādina drošības pamatlietas, ko ieteicams ievērot ikvienam interneta lietotājam.
Draugiem Facebook Twitter Google+